naruszenia

Artykuły - Naruszenia (167)

 • Ukryta kamera: Nieetyczna, ale użyteczna

  Ukryta kamera: Nieetyczna, ale użyteczna

  Stosując niejawny monitoring, firmy narażają się na zarzut naruszenia dóbr osobistych. Jeśli ujawnią przestępstwo, zapis może być dowodem w sądzie.
 • Kontrola MEN ws. e-podręczników

  Kontrola MEN ws. e-podręczników

  Do naruszenia zasady przejrzystości i równego traktowania doszło w pierwszym naborze instytucji mających przygotować e-podręczniki - poinformowało MEN, podając wyniki kontroli w Ośrodku Rozwoju Edukacji. Resort podkreśla, że Ośrodek już wdrożył zalecenia pokontrolne.
 • Łukaszenka: Wszelkimi sposobami należy zwalczać naruszenia granicy

  Łukaszenka: Wszelkimi sposobami należy zwalczać naruszenia granicy

  Naruszeniom granicy państwowej należy zapobiegać za wszelką cenę i wszelkimi metodami, w tym zbrojnymi - oznajmił w czwartek prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka, mianując nowego szefa Państwowego Komitetu Granicznego.
 • Rosja: Już kilka tysięcy naruszeń podczas wyborów prezydenckich

  Niezależni obserwatorzy niedzielnych wyborów prezydenckich w Rosji, monitorujący głosowanie dla projektu RosWybory Aleksieja Nawalnego, odnotowali już ponad 2,7 tys. przypadków złamania prawa wyborczego.
 • Mandaty i kary pieniężne dla przewoźników i kierowców

  Mandaty i kary pieniężne dla przewoźników i kierowców

  1 stycznia 2012 r. na mocy ustawy nowelizującej ustawę o transporcie drogowym wprowadzone zostaną zmiany w zakresie kar wysokości nakładanych na przewoźników oraz ich kierowców, a także zasad, na jakich są one wymierzane.
 • PKW: 97 przypadków naruszenia ciszy wyborczej

  PKW: 97 przypadków naruszenia ciszy wyborczej

  Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że do godz. 7 w niedzielę odnotowano w kraju 97 naruszeń ciszy wyborczej. Nie ma jeszcze decyzji o ewentualnym przedłużeniu ciszy po tym, jak jeden z lokali wyborczych w Gorzowie Wielkopolskim nie został otwarty.
 • UOKiK: Samorząd lekarzy naruszył prawo

  UOKiK: Samorząd lekarzy naruszył prawo

  Naczelna Izba Lekarska, zabraniając lekarzom przepisywania na receptę niektórych produktów dopuszczonych do legalnego obrotu, naruszyła prawo antymonopolowe. Za praktykę naruszającą konkurencję prezes UOKiK nałożyła na Izbę karę finansową w wysokości blisko 50 tys. zł.
 • Związkowcy z EC Zabrze skarżą resort skarbu do prokuratury

  Związkowcy z EC Zabrze skarżą resort skarbu do prokuratury

  Związkowcy z Elektrociepłowni Zabrze skierowali doniesienie przeciw resortowi skarbu do miejscowej prokuratury. Ich zdaniem, przy prywatyzacji firmy, która miała miejsce na przełomie roku, doszło do naruszenia przepisów.
 • Podpisanie znaczącej umowy podwykonawczej

  Raport bieżący nr 68/2010Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Spółki "Energopol-Południe" S.A. ("Spółka", "Wykonawca") informuje, że w dniu 20 października 2010 roku Spółka zawarła znacząca umowę ("Umowa") z Panem Jarosławem Irzyk, prowadzącym działalność gospodarczą pod nazwą "OMEGA-ZAKŁAD SIECI WODNO-KANALIZACYJNYCH" z siedzibą w Rudzie Śląskiej (Podwykonawca), zgodnie z którą "
 • Zmowy cenowe - kombinowanie za plecami klientów

  Tematyka zmów cenowych w ostatnich latach w znacznym stopniu przybrała na aktualności, głównie wskutek nagłośnionych przez media porozumień przedsiębiorców z kilku istotnych dla konsumentów branż: szeroko pojętej branży budowlanej (głównie materiałów budowlanych takich jak cement, farby, pokrycia dachowe), spożywczej, odzieżowej oraz usługowej.