"Narodziny

Artykuły - "Narodziny (89)

 • Te narodziny naprawdę zmieniły świat

  Te narodziny naprawdę zmieniły świat

  Czy Jezus jest postacią historyczną? Czy to możliwe, że przyszedł na świat w październiku? Czy zachowała się do dziś choćby jedna relikwia Bożego narodzenia? Wiele jest pytań związanych z pojawieniem się Jezusa Chrystusa. Aleksandra Polewska w książce "Narodziny, które zmieniły świat" pokazuje Boże Narodzenie w świetle niezwykłych odkryć, dokumentów Kościoła i mistycznych objawień, próbując zrekonstruować historię najbardziej niezwykłych narodzin w dziejach naszej cywilizacji.
 • "Wałęsa. Człowiek z nadziei": Narodziny legendy [recenzja]

  "Wałęsa. Człowiek z nadziei": Narodziny legendy [recenzja]

  Czy film "Wałęsa. Człowiek z nadziei" (2013) jest udanym domknięciem trylogii zainicjowanej przez "Człowieka z marmuru" (1976) i kontynuowanej przez "Człowieka z żelaza" (1981)? Uznajmy, że jest dziełem ciekawym i spójnym względem części go poprzedzających.
 • Zysk z królewskich narodzin

  Zysk z królewskich narodzin

  Brytyjczycy zawsze kochali przedmioty związane z rodziną królewską, a wszelkie ważne wydarzenia w historii rodu Windsorów, tylko wzmacniały ich miłość. Czy na tym uczuciu można zarobić?
 • Niezwykłe narodziny w Rudzie Śląskiej

  Niezwykłe narodziny w Rudzie Śląskiej

  W szpitalu w Rudzie Śląskiej przyszły na świat czworaczki. - Odnieśliśmy sukces, mama i cztery córki czują się dobrze - powiedział dr Wojciech Cnota, który odbierał poród. Dziewczynki od razu trafiły na oddział neonatologii, gdzie zostały otoczone fachową opieką specjalistów.
 • Internauci mogą oglądać narodziny bielików

  Leśnicy i ornitolodzy uruchomili transmisję online z gniazda pary bielików w lasach mazurskiego Nadleśnictwa Dobrocin, w którym w najbliższych dniach mają wykluć się pisklęta tych ptaków.
 • "Niewinni chłopcy z tanimi syntezatorami"

  "Niewinni chłopcy z tanimi syntezatorami"

  20 kwietnia do sklepów trafi książka "Depeche Mode. Narodziny ikony", opowiadająca o początkach kariery jednego z największych obecnie zespołów na świecie. Fragment książki możecie przeczytać na stronach INTERIA.PL, a dodatkowo "Depeche Mode. Narodziny ikony" można wygrać w naszym konkursie!
 • Kamila Baar: Żyć i grać

  Kamila Baar: Żyć i grać

  - Nasz show-biznes jest dla mnie jak narowisty ogier, na którym trudno utrzymać równowagę, ale który zawsze zostawia po sobie niezatarte wrażenie - mówi aktorka Kamilla Baar. Artystka zdradza, że najważniejszym momentem jej życia były narodziny syna.