Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Artykuły - Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (57)

 • NCBR: obsługa wniosków i wypłat środków niezagrożone

  NCBR: obsługa wniosków i wypłat środków niezagrożone

  Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przygotowuje dla przedsiębiorców szereg uproszczeń i rozwiązań do zdalnej obsługi wniosków. - Mamy sygnały od MŚP, że są w trudnej sytuacji. Obawiają się, że stracą płynność finansową. Dlatego planujemy z MNiSW i MFiPR poluzować kryteria rozliczania zaliczek - mówi w rozmowie z Interią dr Inż. Wojciech Kamieniecki, dyrektor NCBR.
 • 4,5 mld zł może w tym roku trafić z NCBR do polskich spółek. Firmy muszą spełnić tylko jeden warunek - muszą być innowacyjne

  4,5 mld zł może w tym roku trafić z NCBR do polskich spółek. Firmy muszą spełnić tylko jeden warunek - muszą być innowacyjne

  Wsparcie w wysokości 50 mld zł i ponad 10 tys. umów zawartych z beneficjentami - to bilans 10 lat działalności Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Tylko w tym roku NCBR ma do rozdysponowania kolejne 4,5 mld zł, z czego blisko połowę w ramach konkursu Szybka Ścieżka, która cieszy się największym zainteresowaniem przedsiębiorstw. O granty może się starać w zasadzie każda firma, głównym warunkiem jest jednak innowacyjność projektu i komponent badawczo-rozwojowy.

Filmy - Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (1)

 • Polskie innowacyjne firmy mogą powtórzyć sukces Google'a czy Apple'a

  To ma być przełom w finansowaniu badań i rozwoju w Polsce. Sojusz publiczno-prywatny doprowadził do powstania największego funduszu zaawansowanych technologii na naszym rynku, o kapitale 210 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój nowatorskich pomysłów, które mogą trafić na amerykański NASDAQ. – To oznacza uruchamianie wspólnego funduszu nakierowanego na wysoko technologiczne przedsięwzięcia gospodarcze, równocześnie bardzo ryzykowne, ale dające też dużą nadzieję, szansę na zysk w przypadku sukcesu komercyjnego – mówi Leszek Grabarczyk, zastępca dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.