narkotyki

Artykuły - Narkotyki (472)

 • Dziecięcy gwiazdor jest nie do poznania. Winne narkotyki

  Dziecięcy gwiazdor jest nie do poznania. Winne narkotyki

  Dzieci, które bardzo wcześnie rozpoczęły karierę, nierzadko w życiu dorosłym zmagają się z uzależnieniami czy niską samooceną. Należy do nich także Shaun Weiss.
 • Rzadka choroba atakuje narkomanów

  Rzadka choroba atakuje narkomanów

  Siedem osób w San Diego zmarło w ostatnich miesiącach z powodu zgorzeli gazowej, infekcji wywołanej przez bakterie beztlenowe z rodzaju Clostridium. Wszyscy zażywali superczystą heroinę z czarnej smoły.
 • Amerykanie odurzają się sprayem odstraszającym osy

  Amerykanie odurzają się sprayem odstraszającym osy

  Podobno potrzeba jest matką wynalazków. W hrabstwie Wirginia Zachodnia kilka osób przedawkowało spray odstraszający osy, który stosowano jako alternatywę dla metamfetaminy.
 • Narkotyki: niedoceniane zagrożenie – tak wśród młodych, jak i dorosłych

  Narkotyki: niedoceniane zagrożenie – tak wśród młodych, jak i dorosłych

  Niemal 2 proc. dorosłych Polaków zadeklarowało w 2018 roku, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy było pasażerami w samochodzie prowadzonym przez kierowcę znajdującym się pod wpływem narkotyków. To nie jest marginalny problem, to kilkaset tysięcy ludzi.
 • Zaniki pamięci, bełkot, paraliż. To może być pigułka gwałtu

  Zaniki pamięci, bełkot, paraliż. To może być pigułka gwałtu

  Nie ma smaku i zapachu, można stracić po niej przytomność i mieć amnezję. Pigułka gwałtu i jej pochodne to substancje, które najczęściej stosują przestępcy seksualni. W klubach i dyskotekach do napojów dosypują ją też złodzieje. Ofiarą może paść każdy. Jakie są objawy po zażyciu narkotyku?
 • Cząsteczka zmniejszająca zapotrzebowanie na kokainę

  Cząsteczka zmniejszająca zapotrzebowanie na kokainę

  ​Myszy, którym usunięto konkretny gen, spożywają mniej kokainy od grupy testowej. To odkrycie może mieć daleko idące konsekwencje w leczeniu uzależnień u ludzi.
 • Tragiczne życiorysy gwiazd, które przedawkowały

  Tragiczne życiorysy gwiazd, które przedawkowały

  Kilka dni temu media na całym świecie obiegła bardzo smutna wiadomość. Była gwiazda Disney Channel - 25-letnia Demi Lovato - wróciła do nałogu i przedawkowała narkotyki (prawdopodobnie heroinę). Piosenkarka przeżyła, jednak nie wszyscy uzależnieni mieli tyle szczęścia.
 • Jak rozpoznać, że dziecko zażywa dopalacze?

  Jak rozpoznać, że dziecko zażywa dopalacze?

  ​- Rozpoznanie, że nasze dziecko mogło zażywać dopalacze jest trudne, bo objawy łatwo można pomylić z innym problemem. Do charakterystycznych sygnałów należą czerwone, przekrwione oczy, wysuszone śluzówki, chroniczny katar, krwawienie z nosa, spanie nieadekwatnie długo do aktywności życiowej, ale też wycofywanie się z kontaktów towarzyskich. Bądźmy jednak ostrożni, bo te objawy mogą świadczyć równie dobrze o chorobie takiej jak cukrzyca albo o nieszczęśliwej miłości w szkole. Podstawa, żeby dobrze zdiagnozować problem to dobry kontakt z dzieckiem - wymienia Maria Banaszak, specjalistka terapii uzależnień ze Stowarzyszenia Monar.
 • Choroba dopadająca palaczy marihuany

  Choroba dopadająca palaczy marihuany

  ​Liczba palaczy marihuany w Stanach Zjednoczonych stale rośnie, podobnie jak doniesienia o dziwnych zaburzeniach fizjologicznych, którym można przeciwdziałać tylko poprzez przyjmowanie gorących pryszniców.
 • Przemytnik użył pudełek po iPhone'ach. Został skazany na śmierć

  Przemytnik użył pudełek po iPhone'ach. Został skazany na śmierć

  Na lotnisku w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich złapano mężczyznę, który przewoził narkotyki w opakowaniach po iPhone'ach 6S Plus.

Filmy - Narkotyki (24)

 • Narkotyki o czarnorynkowej wartości miliarda euro przejęte we Włoszech. Za ich produkcję odpowiada Państwo Islamskie

  Włoska policja poinformowała o przejęciu narkotyków o czarnorynkowej wartości miliarda euro. Do konfiskaty doszło w Salerno. Przejęte tabletki to Captagon, środek odurzający produkowany przez Państwo Islamskie. Jak poinformowała włoska policja, transport narkotyków wyruszył z Syrii. Łącznie policja przejęła 14 ton narkotyków, co przekłada się na 84 miliony tabletek. Używki te były ukryte w transporcie maszyn przemysłowych. Jak dodano, to największa w historii jednorazowa konfiskata narkotyków na świecie. Captagon to związek chemiczny o nazwie fenetylina, który jest pochodną amfetaminy.
 • Przemytnik miał tupet. Przewiózł pół kilo kokainy... pod tupecikiem

  Hiszpańska policja zatrzymała przemytnika narkotyków, który miał na tyle tupetu by kokainę przewieźć... pod tupecikiem. Kolumbijczyk leciał z Bogoty. Mężczyzna wylądował na hiszpańskim lotnisku Barcelona-El Prat. Na miejscu przemytnik szybko przyciągnął uwagę. Zachowywał się nerwowo, ale uwagę funkcjonariuszy zwróciła jego nietypowa fryzura. Po kontroli okazało się, że tupecik skrywa pół kilo kokainy o rynkowej wartości 30 tysięcy euro. Narkotyk został skonfiskowany a Kolumbijczyk trafił do aresztu. (STORYFUL/x-news)
 • Policja znalazła kilkaset kilogramów narkotyków. Wielka akcja w Warszawie

  Warszawska policja zlikwidowała ukryty magazyn i mały zakład do produkcji amfetaminy. Na miejscu znaleziono kilkaset kilogramów amfetaminy, kokainy i marihuany. - Z tych zabezpieczonych materiałów można było stworzyć tonę narkotyków, które miały trafić nie tylko na rynek warszawski, ale z naszych ustaleń wynika, że na rynek całego kraju. Sprawa też ma już charakter międzynarodowy. O szczegółach nie możemy w tej chwili mówić, bo cały czas jest ona w toku, cały czas ma charakter niezwykle rozwojowy. Nie wykluczamy tutaj kolejnych zarzutów i kolejnych zatrzymań w tej sprawie - mówi kom. Sylwester Marczak ze stołecznej policji. (TVN24/x-news)
 • Z. Ziobro zapowiada walkę z dopalaczami: Prokuratorzy rozważają zmianę kwalifikacji na zabójstwo z zamiarem ewentualnym

  Zrobimy wszystko, żeby zamknąć całą siatkę, która wprowadziła w obieg tę truciznę – zapowiedział Zbigniew Ziobro mówiąc o handlarzach dopalaczami. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny odniósł się do dramatycznej sytuacji w woj. łódzkim, gdzie 10 osób zginęło przez zatrucie dopalaczami w ciągu ostatniego tygodnia. (TVN24/x-news)