narciarze

Artykuły - Narciarze (27)

 • Kurorty zaczynają walkę o "portfel" polskiego narciarza

  Kurorty zaczynają walkę o "portfel" polskiego narciarza

  W ostatni weekend podczas targów Snow Expo prezentowały się stacje narciarskie z 5 krajów , hotele, producenci sprzętu, sportowcy, freestylowcy którzy szykują się do wojny o naszych narciarzy. Według analityków co roku w góry te krajowe i zagraniczne wyjeżdża ponad 2,5 miliona naszych rodaków.
 • ​Polskie narciarstwo alpejskie w zapaści. Czas na wzory ze Słowacji

  ​Polskie narciarstwo alpejskie w zapaści. Czas na wzory ze Słowacji

  Cztery miliony Polaków jeździ na nartach, a nie ma u nas innej dyscypliny sportu, w której masowość ma tak nikłe przełożenie na wyniki sportowe. Tymczasem w najbliższy weekend tylko 70 km od polskiej granicy, na stokach Jasnej na Słowacji, najlepsze alpejki walczyć będą w Pucharze Świata. Jeśli chcemy coś zmienić, właśnie tam powinniśmy jechać po naukę.
 • Ewakuacja narciarzy. Utknęli na wyciągu

  Ewakuacja narciarzy. Utknęli na wyciągu

  Zakończyła się ewakuacja ponad 40 narciarzy, którzy utknęli dziś kilka metrów nad ziemią korzystając z kolei linowej na Skrzyczne w Szczyrku. Służby naprawcze uruchomiły awaryjny napęd i sprowadziły ich bezpiecznie na ziemię - poinformowało GOPR.
 • 200 narciarzy utknęło na 3 godz. na wyciągu krzesełkowym

  Przykra przygoda spotkała ponad 200 narciarzy w sławnym francuskim kurorcie alpejskim Avoriaz. Na trzy godziny utknęli na wyciągu krzesełkowym, który znajduje się na wysokości 1800 m n.p.m.
 • Narciarskie nowości na Podhalu

  Narciarskie nowości na Podhalu

  Z dwóch nowych wyciągów krzesełkowych oraz nowo otwartych narciarskich tras biegowych o różnej długości będą mogli korzystać narciarze w obecnym sezonie zimowym na Podhalu. Będzie też możliwość kupienia skipassów przez internet.
 • Stoki narciarskie gotowe na... Wielkanoc

  Stoki narciarskie gotowe na... Wielkanoc

  Ośrodki narciarskie w Górach Świętokrzyskich są w pełni gotowe na przyjęcie turystów w Wielkanoc. W większości z nich warunki są dobre. Niektórzy narzekają jedynie na frekwencję.
 • Polsko-słowacka walka o narciarzy

  Polsko-słowacka walka o narciarzy

  Ferie zimowe w pełni. O narciarzy w tym roku wyjątkowo ostro rywalizują polscy i słowaccy właściciele wyciągów. A w tle bitwa o prywatyzację Polskich Linii Kolejowych - właściciela kolejki na Kasprowy Wierch.
 • Doskonałe warunki narciarskie na Podhalu

  Doskonałe warunki narciarskie na Podhalu

  Na Podhalu i w południowo-wschodniej Małopolsce okresowo sypie śnieg i dzięki temu panują doskonałe warunki narciarskie. Odpowiednia ilość białego puchu pozwoliła też na otwarcie trasy w kotle Goryczkowym.
 • 10 najpopularniejszych regionów narciarskich w Europie

  10 najpopularniejszych regionów narciarskich w Europie

  Narciarskie kurorty w Alpach czy Dolomitach do najtańszych nie należą, ale słoneczne stoki i doskonale przygotowane nartostrady zrekompensują narciarzom trud drogi i inwestycję. Poniżej krótki przewodnik po 10 najpopularniejszych wśród Polaków regionach narciarskich Europy.

Filmy - Narciarze (4)

 • Narciarze zarejestrowali... wybuch wulkanu!

  W środę (8 sierpnia) w chilijskich Andach doszło do erupcji wulkanu Nevados de Chillán. Moment wybuchu zarejestrowali narciarze, którzy jechali kolejką górską. Władze prowincji Biobio wprowadziły żółty alert i ostrzegli mieszkańców. Wulkan wyemitował chmurę pyłów na wysokość 1,5 km. (STORYFUL/x-news)
 • Narciarzu! Szykuj się do sezonu

  Przed rozpoczęciem szaleństw na stokach należy się odpowiednio przygotować. W przeciwnym razie możemy nabawić się poważnych kontuzji. Zwłaszcza, jeśli nie uprawialiśmy regularnie sportu latem i jesienią. Przegotowania warto zacząć przynajmniej miesiąc przed sezonem, czyli najlepiej już teraz. - Powinniśmy dużo biegać, uprawiać sporty, połączyć to ze zdrowym odżywianiem, z rozciąganiem. Warto bezpośrednio przed wyjazdem rozpocząć intensywne przygotowania, co pomoże przede wszystkim naszym stawom, naszym więzadłom i naszemu organizmowi przygotować się na ten zwiększony wysiłek - mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Kasper Orkisz, trener narciarstwa.
 • Jak pomóc ofiarom lawin?

  Pierwsze ogólnodostępne treningowe centrum lawinowe od dziś działa na Kalatówkach w Tatrach. Uruchomione w ramach akcji "Lawinowe ABC" służyć będzie wszystkim chętnym, którzy będą chcieli zdobywać doświadczenie w ratownictwie lawinowym. Ratownicy uczą turystów, narciarzy i wspinaczy, jak pomóc zasypanym ofiarom.
 • Zima na stoku: O krok od tragedii

  Aż trudno uwierzyć, ale... bohaterom tego filmu nic poważnego się nie stało. A wyglądało bardzo groźnie...