narciarze

Artykuły - Narciarze (14)

 • ​Polskie narciarstwo alpejskie w zapaści. Czas na wzory ze Słowacji

  ​Polskie narciarstwo alpejskie w zapaści. Czas na wzory ze Słowacji

  Cztery miliony Polaków jeździ na nartach, a nie ma u nas innej dyscypliny sportu, w której masowość ma tak nikłe przełożenie na wyniki sportowe. Tymczasem w najbliższy weekend tylko 70 km od polskiej granicy, na stokach Jasnej na Słowacji, najlepsze alpejki walczyć będą w Pucharze Świata. Jeśli chcemy coś zmienić, właśnie tam powinniśmy jechać po naukę.
 • 200 narciarzy utknęło na 3 godz. na wyciągu krzesełkowym

  Przykra przygoda spotkała ponad 200 narciarzy w sławnym francuskim kurorcie alpejskim Avoriaz. Na trzy godziny utknęli na wyciągu krzesełkowym, który znajduje się na wysokości 1800 m n.p.m.
 • Polskie szusy na alpejskich stokach

  Polskie szusy na alpejskich stokach

  Po raz drugi w austriackim Heiligenblut odbyły się zawody Polish Freeride Open. Ta jedyna polska impreza freeride'owa przyciągnęła w tym roku nie tylko najlepszych zawodników i zawodniczki z Polski, ale także reprezentantów Austrii, Finlandii i Czech.
 • Zakopane czeka na swoje mistrzostwa od 1962 r.

  W czwartek 3 czerwca w Antalyi zapadnie decyzja, które z czterech miast będzie gospodarzem narciarskich mistrzostw świata w konkurencjach klasycznych w 2015 roku. Jednym z kandydatów jest Zakopane, starające się po raz trzeci od 1962 roku o prawo organizacji.
 • Egzotyczni narciarze na trasach w Whistler

  Egzotyczni narciarze na trasach w Whistler

  Dzięki nowej polityce Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, promującego dostępność i powszechność igrzysk, na trasach w Whistler mogli pojawić się alpejczycy z tak egzotycznych krajów jak Meksyk, Kajmany, Indie, Iran, czy Senegal.
 • Włochy: Pijani narciarze powodują wypadki

  Włochy: Pijani narciarze powodują wypadki

  Pijani narciarze na stokach, wśród nich także cudzoziemcy - Polacy, Rosjanie, Czesi i Węgrzy, stanowią prawdziwe zagrożenie - alarmują instruktorzy narciarstwa z prowincji Trydent na północy Włoch.
 • Narciarze obawiają się zjazdu

  Dolna część trasy niedzielnego alpejskiego zjazdu Pucharu Świata we włoskim Bormio jest do tego stopnia pokryta lodem i twarda, że startu obawia się nawet czterokrotny mistrz świata Amerykanin Bode Miller.
 • Śnieg z Syberii na zawodach PŚ

  Śnieg z Syberii na zawodach PŚ

  Drugiego stycznia w Moskwie najlepsi narciarze świata zmierzą się w Moskwie w zawodach w alpejskim slalomie równoległym. Ze względu na łagodną zimę organizatorzy będą najprawdopodobniej zmuszeni przewieźć z Syberii około 4 tysięcy metrów sześciennych śniegu.
 • Narciarzu, uważaj na radar!

  Narciarze korzystający ze szwajcarskich stoków są śledzeni przez radary, które monitorują ich prędkość. Firma ubezpieczeniowa chce w ten sposób uświadomić narciarzom, na jakie niebezpieczeństwa może ich narazić zbyt szybka jazda.

Filmy - Narciarze (6)

 • Przysypała je lawina, zostały wykopane przez innych narciarzy

  Grupa doświadczonych snowboardzistów rzuciła się na ratunek entuzjastkom tego sportu, które przysypała lawina na stoku w Verbier w Szwajcarii. Autor nagrania Victor Liebenguth wykopał jedną z kobiet ze śniegu. Na Instagramie opublikował wideo z akcji i ostrzegł przed jazdą na nartach lub snowboardzie bez odpowiedniego sprzętu i wiedzy. Ośrodek narciarski w Verbier wydał oświadczenie, w którym przypomniał, że w górach obowiązuje „bardzo wysokie zagrożenie lawinowe”. Podkreślono w nim, że narciarze powinni posiadać doświadczenie i wiedzę, by móc bezpiecznie zjeżdżać. (STORYFUL/x-news)
 • Trentino – perła północnych Włoch i raj dla narciarzy

  Trentino to jedna ze 110 prowincji we Włoszech. Zimą stanowi raj dla miłośników aktywnego wypoczynku na łonie natury. Dwa zbiegające się na tym terenie regiony narciarskie: Dolomiti Superski i Skirama Dolomiti Adamello Brenta to setki kilometrów tras zjazdowych oraz nowoczesnych i bezpiecznych wyciągów. Przewodnik górski Ruggero Fimadri opowiedział o atrakcjach, które oferuje region. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Agresywny łoś ścigał narciarzy na stoku

  Zaciekawiony łoś zakłócił zjazd narciarzy na stoku w Kolorado. Nagranie pokazuje byka stojącego blisko trasy narciarskiej. Łoś zaczyna szarżować w momencie, kiedy narciarze zaczynają zjeżdżać w dół stoku. Jak przyznaje autorka nagrania Lauren Drogdvold, łoś stał tuż przy stoku i przyglądał się narciarzom. Po chwili zaczął ich gonić. Lauren nie była w stanie uciec przed agresywnym zwierzęciem, więc schowała się za drzewo. Chwilę później łoś zniknął w zaroślach. (STORYFUL/x-news)
 • Narciarze zarejestrowali... wybuch wulkanu!

  W środę (8 sierpnia) w chilijskich Andach doszło do erupcji wulkanu Nevados de Chillán. Moment wybuchu zarejestrowali narciarze, którzy jechali kolejką górską. Władze prowincji Biobio wprowadziły żółty alert i ostrzegli mieszkańców. Wulkan wyemitował chmurę pyłów na wysokość 1,5 km. (STORYFUL/x-news)