Sport - narciarz

Artykuły - Narciarz (9)

 • Już w sobotę finał narciarskich MP amatorów

  Już w sobotę finał narciarskich MP amatorów

  W sobotę 13 kwietnia w Kotle Goryczkowym na Kasprowym Wierchu rozegrany zostanie finał tegorocznego cyklu mistrzostw Polski amatorów w narciarstwie alpejskim w konkurencji slalom gigant. Zmierzą się w nim najlepsi zawodnicy dziesięciu przystanków eliminacyjnych rozegranych w ciągu całego sezonu.
 • Skandaliczne zachowanie pijanego narciarza

  Usunięcie z narciarskiej reprezentacji USA i sprawa przed sądem cywilnym to efekt skandalicznego zachowania amerykańskiego narciarza Roberta "Sandy" Vietze w czasie podróży samolotem z Portland do Nowego Jorku.
 • Egzotyczni narciarze na trasach w Whistler

  Egzotyczni narciarze na trasach w Whistler

  Dzięki nowej polityce Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, promującego dostępność i powszechność igrzysk, na trasach w Whistler mogli pojawić się alpejczycy z tak egzotycznych krajów jak Meksyk, Kajmany, Indie, Iran, czy Senegal.
 • Tragedia na torze. Saneczkarz z Gruzji nie żyje

  Tragedia na torze. Saneczkarz z Gruzji nie żyje

  Gruziński saneczkarz Nodar Kumaritaszwili zmarł w wyniku obrażeń, jakich doznał w wypadku na treningu przed sobotnią rywalizacją na olimpijskim torze w Whistler.
 • Kenijski narciarz nie wystartuje w Vancouver

  Kenijski narciarz nie wystartuje w Vancouver

  Organizatorzy igrzysk olimpijskich i władze Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) nie dopuścili do startu w biegach narciarskich Kenijczyka Philipa Boita, dla którego byłyby to czwarte igrzyska. Do spełnienia marzeń zabrakło mu 2,95 punktu FIS.
 • Alpejski PŚ: Kucera złamał nogę

  Kanadyjski narciarz John Kucera, który upadł na trasie niedzielnego supergiganta alpejskiego Pucharu Świata w Lake Louise, złamał kość lewej nogi. Nie można wykluczyć, że ten uraz uniemożliwi mu występ w zimowych igrzyskach olimpijskich w Vancouver (12-28 lutego).
 • Romain Grosjean: Niedoszły narciarz w Formule 1

  Romain Grosjean: Niedoszły narciarz w Formule 1

  Narciarstwo alpejskie, a nie wyścigi samochodowe - taki był pierwszy wybór Francuza Romaina Grosjeana, który we wtorek został drugim kierowcą zespołu Renault Formuły 1.
 • Mistrz robi sobie przerwę

  Mistrz robi sobie przerwę

  Amerykański narciarz, zwycięzca Pucharu Świata w 2008 roku Bode Miller napisał w swoim dzienniku internetowym, że robi sobie dłuższą przerwę i nie wystartuje już w tegorocznych zawodach PŚ.
 • Lanzinger będzie się domagał odszkodowania

  Były austriacki narciarz Matthias Lanzinger, któremu po ciężkim wypadku podczas zawodów w marcu br amputowano nogę poniżej kolana, będzie występował o odszkodowanie od Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) - poinformował adwokat sportowca Manfred Einedter.

Filmy - Narciarz (2)