narciarstwo

Artykuły - Narciarstwo (160)

 • Jakuszyce - raj dla miłośników narciarstwa i astronomii

  Jakuszyce - raj dla miłośników narciarstwa i astronomii

  Tak zwany "Worek Jakuszycki" przez lata stanowił kość niezgody pomiędzy Polską i Czechami, gdyż z racji że leży on na granicy tych krajów, oba rościły sobie do niego prawa. Jest to teren który cieszy się dużą popularnościa wśród turystów, głównie ze względu na trasy narciarskie. Nic więc dziwnego że powyższe państwa chętnie korzystają z jego niezwykłych zasobów przyrodniczychi. W 2009 roku na tamtejszej granicy powstał "Park ciemnego nieba" we współpracy Polski i Czech. Stanowi to dosknonały przykład współpracy międzynarodowej, pownieważ w parku można obserwować unikatowe zjawiska atmosferyczne, oraz kosmos. Choć Worek Jakuszycki to obszar o niewielkiej powierzchni, to ze względu na ilość atracji, turyści nie będą się tam nudzić ani przez chwilę.
 • PŚ w narciarstwie dowolnym. Siódma lokata Karoliny Riemen-Żerebeckiej

  PŚ w narciarstwie dowolnym. Siódma lokata Karoliny Riemen-Żerebeckiej

  Karolina Riemen-Żerebecka (AZS AWF Katowice) zajęła siódme miejsce w niedzielnych zawodach Pucharu Świata w narciarstwie dowolnym w konkurencji skicross. Zwyciężyła Kanadyjka Marielle Thompson.
 • Rolland i Onozuka wygrali PŚ narciarstwie w stylu wolnym w half-pipe

  Rolland i Onozuka wygrali PŚ narciarstwie w stylu wolnym w half-pipe

  Kevin Rolland oraz Ayana Onozuka wywalczyli Puchar Świata w narciarstwie w stylu wolnym w konkurencji half-pipe.
 • PKG chcą zainwestować w Gubałówkę 100 mln zł

  100 mln zł chcą zainwestować Polskie Koleje Górskie w infrastrukturę narciarską na Gubałówce - poinformował PAP prezes zarządu PKG Zbigniew Rekusz. Na Gubałówce mają powstać nowe wyciągi krzesełkowe i nowe trasy narciarskie, które mogą ruszyć już za dwa lata.
 • Tam na narty wybierzesz się tylko z milionem w kieszeni

  Tam na narty wybierzesz się tylko z milionem w kieszeni

  Położone we francuskich Alpach Courchevel, zimą cieszy się tak wielką popularnością, jak Lazurowe Wybrzeże latem. Ten jeden z najbardziej prestiżowych kurortów narciarskich jest mekką dla milionerów. Piwa za mniej niż kilkadziesiąt złotych raczej tam nie kupisz.
 • UOKiK nałożył 122 tys. zł kary za ustalanie cen sprzętu narciarskiego

  UOKiK nałożył 122 tys. zł kary za ustalanie cen sprzętu narciarskiego

  Spółka Sport&Freizeit, przedstawiciel marki Fischer w Polsce, przez blisko siedem lat ustalała z dystrybutorami ceny detaliczne sprzętu i akcesoriów narciarskich tej marki - ustalił UOKiK i nałożył na spółkę ponad 122 tys. zł kary.

Filmy - Narciarstwo (4)

 • Jak wybrać odpowiedni sprzęt narciarski?

  Jaki sprzęt wybrać, aby był zarówno bezpieczny, jak i odpowiedni do naszych preferencji? O czym należy pamiętać przed zakupem lub wypożyczeniem nart? W rozmowie z Interia.tv instruktorzy wyjaśnili krok po kroku, na co zwrócić uwagę.
 • Przeżyła dramatyczny upadek z ponad 300 metrów

  Góry Neacola, Alaska, USA. 25-letnia narciarka Angel Collinson przeżyła upadek z ponad 300 metrów. W kwietniu ubiegłego roku studentka Uniwersytetu Utah zjeżdżała z jednego ze szczytów gór Neacola na Alasce. W pewnym momencie straciła równowagę i spadła w dół stoku. Na szczęście dla Collinson skończyło się tylko na strachu i dwóch wybitych palcach. Wideo opublikowano jako część akcji 2016 Safety Week organizowanej przez firmę zajmującą się produkcją filmową. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Narciarstwo ekstremalne

  Zima w Finlandii jest wyjątkowo długa. Co można zrobić w tej sytuacji? Przywyknąć! I polubić ekstremalne narciarstwo!
 • Poznaj atrakcje okolic Werony i Dolomitów

  Werona i tereny Dolomitów to region, który dla turysty kwitnie przez okrągły rok. Latem zachwyca nas coś innego niż zimą, jednak tych, którzy już szykują sprzęt, a do walizek pakują narciarski kombinezon z pewnością ucieszy 1200 kilometrów tras narciarskich i ponad 450 wyciągów w 12 zimowych ośrodkach.