narciarstwo

Artykuły - Narciarstwo (93)

 • Wypadek na nartach - czy samo ubezpieczenie turystyczne wystarczy?

  Wypadek na nartach - czy samo ubezpieczenie turystyczne wystarczy?

  Już niebawem amatorzy sportów zimowych tłumnie wyruszą do zagranicznych kurortów, by korzystać z uroków zimy. Narciarstwo należy do jednego z najbardziej kontuzjogennych sportów. Najczęstsze urazy dotyczą kolan, barków oraz kostek i stóp. Powracający po niezbyt udanych feriach muszą niestety liczyć się z kolejnymi problemami, tym razem w zderzeniu z polską opieką medyczną.
 • Norwegia i Szwecja kłócą się o narciarski rekord świata

  Norwegia i Szwecja kłócą się o narciarski rekord świata

  Norweżka Kristine Stavas Skistad pobiła nieoficjalny rekord świata w biegu na 100 metrów na nartach techniką dowolną - konkurencji pokazowej nazywanej supersprintem. Rezultat 12,36 sekundy stał się natychmiast "kością niezgody" pomiędzy Norwegią i Szwecją.
 • Sprzęt dla początkującego narciarza. Od czego zacząć?

  Sprzęt dla początkującego narciarza. Od czego zacząć?

  Jazda na nartach to sport, który z każdym rokiem coraz bardziej zyskuje na popularności. Niestety wybór i kupno sprzętu to niełatwe zadanie, nawet dla doświadczonych amatorów tej dyscypliny. Co powinien widzieć każdy początkujący narciarz? Które z akcesoriów są konieczne do tego, by zacząć? Ile może kosztować wyprawka narciarska?
 • Tlałka-Długosz: Zmiana właścicielska PKL to dobra wiadomość dla narciarstwa

  Tlałka-Długosz: Zmiana właścicielska PKL to dobra wiadomość dla narciarstwa

  Wybitna narciarka alpejska, olimpijka Małgorzata Tlałka-Długosz oceniła zmianę właścicielską Polskich Kolei Linowych pozytywnie i wyraziła nadzieję na rozwój polskiego narciarstwa.
 • Przygotowania do sezonu: jak kupować spodnie narciarskie?

  Przygotowania do sezonu: jak kupować spodnie narciarskie?

  Sezon narciarski zbliża się wielkimi krokami, a Ty nadal nie masz odpowiednich spodni? Wbrew pozorom, nie wystarczy założyć najwygodniejszych jeansów czy dresów. Spodnie narciarskie muszą zapewnić Ci bezpieczną i komfortową jazdę, dlatego warto kupić je w sklepie z odpowiednim sprzętem. Na co zwrócić uwagę?
 • Polisa dla narciarzy - dlaczego powinno się ją wykupić?

  Polisa dla narciarzy - dlaczego powinno się ją wykupić?

  Zbliża się sezon narciarski, w którym tysiące Polaków decyduje się na wyjazd w góry. Coraz częściej miłośnicy białego szaleństwa wybierają kierunki zagraniczne. Turyści, którzy zdecydują się na narty za granicą, powinni pamiętać o opłaceniu składki na ubezpieczenie turystyczne przed wyjazdem.
 • Jakuszyce - raj dla miłośników narciarstwa i astronomii

  Jakuszyce - raj dla miłośników narciarstwa i astronomii

  Tak zwany "Worek Jakuszycki" przez lata stanowił kość niezgody pomiędzy Polską i Czechami, gdyż z racji że leży on na granicy tych krajów, oba rościły sobie do niego prawa. Jest to teren który cieszy się dużą popularnościa wśród turystów, głównie ze względu na trasy narciarskie. Nic więc dziwnego że powyższe państwa chętnie korzystają z jego niezwykłych zasobów przyrodniczychi. W 2009 roku na tamtejszej granicy powstał "Park ciemnego nieba" we współpracy Polski i Czech. Stanowi to dosknonały przykład współpracy międzynarodowej, pownieważ w parku można obserwować unikatowe zjawiska atmosferyczne, oraz kosmos. Choć Worek Jakuszycki to obszar o niewielkiej powierzchni, to ze względu na ilość atracji, turyści nie będą się tam nudzić ani przez chwilę.
 • PŚ w narciarstwie dowolnym. Siódma lokata Karoliny Riemen-Żerebeckiej

  PŚ w narciarstwie dowolnym. Siódma lokata Karoliny Riemen-Żerebeckiej

  Karolina Riemen-Żerebecka (AZS AWF Katowice) zajęła siódme miejsce w niedzielnych zawodach Pucharu Świata w narciarstwie dowolnym w konkurencji skicross. Zwyciężyła Kanadyjka Marielle Thompson.
 • Rolland i Onozuka wygrali PŚ narciarstwie w stylu wolnym w half-pipe

  Rolland i Onozuka wygrali PŚ narciarstwie w stylu wolnym w half-pipe

  Kevin Rolland oraz Ayana Onozuka wywalczyli Puchar Świata w narciarstwie w stylu wolnym w konkurencji half-pipe.
 • PKG chcą zainwestować w Gubałówkę 100 mln zł

  100 mln zł chcą zainwestować Polskie Koleje Górskie w infrastrukturę narciarską na Gubałówce - poinformował PAP prezes zarządu PKG Zbigniew Rekusz. Na Gubałówce mają powstać nowe wyciągi krzesełkowe i nowe trasy narciarskie, które mogą ruszyć już za dwa lata.

Filmy - Narciarstwo (7)