napoje energetyczne

Artykuły - Napoje energetyczne (8)

 • Pat z napojami energetycznymi w tle. Sprzedaż i promocja rośnie, ale mało kto widzi w tym problem

  Pat z napojami energetycznymi w tle. Sprzedaż i promocja rośnie, ale mało kto widzi w tym problem

  Chociaż rośnie liczba promocji napojów energetycznych i handel nimi, Ministerstwo Zdrowia nie pracuje nad wprowadzeniem nowych zakazów sprzedaży tych specyfików dzieciom i młodzieży. Inne formy restrykcji również nie są obecnie rozważane, np. większe opodatkowanie tych produktów czy też wydawanie specjalnych zezwoleń. Resort jedynie wskazuje na ograniczony już dostęp na terenie przedszkoli, szkół i placówek oświatowo-wychowawczych. Z kontroli Głównego Inspektoratu Sanitarnego wynika, że prawo w tym zakresie jest przestrzegane. Jednak GIS uważa, że nowy skład Parlamentu Europejskiego powinien zająć się sprawą, która dotyczy wszystkich krajów członkowskich. Zapytany o tę możliwość jeden z europarlamentarzystów nie widzi takiej potrzeby. Za to podaje inne rozwiązania.
 • Napoje energetyzujące: Nie dla małolatów

  Napoje energetyzujące: Nie dla małolatów

  Obydwie niemieckie sieci marketów dyskontowych Aldi i Lidl nie będą w Holandii sprzedawać napojów energetyzujących małoletnim. Regulacja ta wchodzi w życie 1 października br. i obowiązywać będzie dzieci do 14 lat - poinformował Aldi, krok ten uzasadniając coraz większymi zastrzeżeniami w holenderskim społeczeństwie.
 • Napoje energetyczne mogą zniszczyć wątrobę

  Napoje energetyczne mogą zniszczyć wątrobę

  Napoje energetyczne stosunkowo łatwo można przedawkować, co skutkuje problemami żołądkowymi i drgającą powieką. Skutki zdrowotne spożywania energy drinków opisane w "British Medical Journal" są jednak znacznie poważniejsze.
 • Unia nie chce napojów energetycznych!

  Unia nie chce napojów energetycznych!

  Parlament zawetował w ostatni czwartek proponowane przez Komisję Europejską przepisy, które legalizowałyby prezentowanie napojów energetycznych zawierających kofeinę, jako wzmacniających koncentrację i uwagę.
 • Napoje energetyczne niebezpieczne dla serca

  Napoje energetyczne niebezpieczne dla serca

  Osoby, które nie spożywają regularnie kofeiny, mogą doświadczyć dramatycznego wzrostu spoczynkowego ciśnienia krwi po konsumpcji komercyjnie dostępnych napojów energetycznych. To z kolei może zwiększać ryzyko wystąpienia zdarzeń sercowych, w tym zawałów.
 • Francja: Parlament nałożył podatek na napoje z dużą ilością kofeiny

  Francja: Parlament nałożył podatek na napoje z dużą ilością kofeiny

  Francuscy parlamentarzyści przegłosowali w czwartek nałożenie specjalnego podatku na napoje zawierające dużą ilość kofeiny i tauryny. Nowy podatek ma pomóc w promowaniu zdrowego stylu życia i zniechęcić ludzi do sięgania po tak zwane napoje energetyczne.
 • Czy napój energetyczny zabił pięć osób? Trwa dochodzenie

  Czy napój energetyczny zabił pięć osób? Trwa dochodzenie

  Nadzór nad rynkiem leków i żywności w USA (The Food and Drug Administration, FDA) prowadzi śledztwo w sprawie pięciu przypadków śmierci osób, które piły napój sprzedawany tam przez Monster Beverage Corp.
 • Firma Maspex będzie produkować napoje energetyczne Tiger

  Firma Maspex będzie produkować napoje energetyczne Tiger

  Maspex Wadowice oraz Fundacja Darka "Tigera" Michalczewskiego "Równe Szanse" podpisały umowę na produkcję i dystrybucję napoju energetycznego Tiger Energy Drink. Dotychczasowy producent tego napoju firma FoodCare zapowiedziała sądową walkę o prawa do tej marki.