napoje

Artykuły - Napoje (85)

 • Podatek cukrowy uderzy Polaków po kieszeniach. Niektóre napoje podrożeją nawet o 40 proc.

  Podatek cukrowy uderzy Polaków po kieszeniach. Niektóre napoje podrożeją nawet o 40 proc.

  W wyniku wprowadzenia przygotowywanego przez rząd Prawa i Sprawiedliwości podatku cukrowego ceny napojów słodkich w sklepach wzrosną o ok. 30-40 proc. - prognozuje Polska Federacja Producentów Żywności. Jak napisał portal wiadomoscihandlowe.pl, podczas poniedziałkowej konferencji prasowej przedstawiciele środowisk przetwórczych i rolniczych zaapelowali do premiera Mateusza Morawieckiego "o dialog" w sprawie szykowanej daniny.
 • Ceny napojów mogą wzrosnąć o 40 proc.

  Ceny napojów mogą wzrosnąć o 40 proc.

  Polska Federacja Producentów Żywności uważa, że planowana przez Ministerstwo Zdrowia opłata cukrowa uderzy w przedstawicieli całego łańcucha dostaw. Nie tylko w producentów, ale również rolników oraz przede wszystkim w mniej zamożne grupy konsumentów. Według Federacji, nowa opłata może spowodować podniesienie cen napojów w Polsce aż o 40 proc.
 • Piernikowy przysmak

  Piernikowy przysmak

  Sezon na zimowe napoje uznajemy za otwarty! Wystarczy kwadrans, by cieszyć się rozgrzewającym napojem o smaku piernika.
 • "Lanie wody" bez tajemnic

  "Lanie wody" bez tajemnic

  Hydrosommelier to prestiżowy zawód, który w ostatnim dziesięcioleciu szturmem podbija świat. W naszym kraju to wciąż zawód niszowy, aczkolwiek zdobywający coraz większą popularność.
 • Wiceminister finansów odpowiada w sprawie VAT na nektary i napoje

  Wiceminister finansów odpowiada w sprawie VAT na nektary i napoje

  Ministerstwo Finansów odpowiada na krytykę planów podwyżki podatku VAT na nektary oraz napoje owocowe i warzywne. W opublikowanej analizie eksperci Warsaw Enterprise Institute wskazują między innymi, że opracowanie nowej matrycy VAT miało ułatwić życie przedsiębiorcom, tymczasem część stawek uproszczono, ale w niektórych przypadkach system skomplikowano.
 • Wielki koncern właśnie otworzył kolejną inwestycję w Polsce

  Wielki koncern właśnie otworzył kolejną inwestycję w Polsce

  Największe światowe koncerny napędzają polską gospodarkę. Tylko w 2016 roku napływ zagranicznych inwestycji bezpośrednich do Polski przekroczył 50 mld zł.
 • Napoje profilaktyczne dla pracowników w porze letniej

  Napoje profilaktyczne dla pracowników w porze letniej

  Pracodawca zobowiązany jest do zapewnienia pracownikom bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. W zakresie tego ogólnie określonego wymogu mieści się szereg obowiązków z zakresu bhp, przy czym niektóre z nich aktualizują się w pewnych okresach roku kalendarzowego. Do takich sezonowych obowiązków należy zapewnienie pracownikom napojów profilaktycznych i innych udogodnień w porze letniej.
 • Czym gasić pragnienie dziecka?

  Czym gasić pragnienie dziecka?

  Jak zachęcić dzieci do regularnego picia i czym najzdrowiej je poić?
 • Rośnie spożycie wody butelkowanej. Średnio Polacy konsumują 118 litrów rocznie, a Niemcy 200

  Rośnie spożycie wody butelkowanej. Średnio Polacy konsumują 118 litrów rocznie, a Niemcy 200

  Polacy piją coraz więcej wody butelkowanej. Szacuje się, że w tym roku jej średnie spożycie wzrośnie z 114 do 118 litrów na osobę. Z danych KPMG wynika, że na wody butelkowane przypada ok. 45 proc. wolumenu sprzedaży napojów bezalkoholowych. Wciąż jednak statystycznie pijemy mniej wody, niż zalecają eksperci, bo tylko 0,5 litra dziennie.

Filmy - Napoje (63)

 • Buraczana mikstura na wątrobę

  Nasza wątroba każdego dnia obarczona zostaje wieloma przykrymi czynnikami, które sprawiają, że całe nasze ciało jest osłabione i nie funkcjonuje w optymalny sposób. Stres, ciężkostrawne jedzenie, złe powietrze i używki - to tylko kilka z tych czynników. Receptą na regenerację może być zwykły czerwony burak, który ma znakomity wpływ na kondycję naszej wątroby. Jak zrobić buraczaną miksturę, która pomoże naszej wątrobie? Zobaczcie sami - to dziecinnie proste!
 • Kompot z dyni – jak go zrobić?

  Gdy sezon na dynię w pełni, a ty nie masz pomysłu co z niej przygotować, spróbuj ugotować kompot z dyni! Kompot z dyni nieco różni się od tradycyjnego kompotu. Dynia doskonale łączy się z korzennymi przyprawami, dlatego smak kompotu jest tak oryginalny i nietypowy.
 • Jak zrobić bezalkoholową pina coladę w domu?

  Zawsze na imprezie trafi się ktoś, kto nie może pić alkoholu. Taka osoba nie musi całkowicie rezygnować z pysznych kolorowych drinków, wystarczy nieco wyobraźni i można w prosty sposób przygotować bezalkoholową pina coladę. Pina colada w wersji bezalkoholowej doskonale nada się dla kierowców, jednak równie bardzo posmakuje dzieciom.
 • Jak zrobić różany lód do szampana?

  Chciałbyś, by twoje przyjęcia były bardziej wykwintne? Dzięki różanym kostkom lodu do szampana będziesz mógł świętować z klasą. Przygotowanie ich jest bardzo proste, jednak należy o tym pomyśleć przynajmniej kilka godzin przed imprezą. Różany lód do szampana nie tylko podkreśli jego smak, ale także będzie pięknie prezentował się w kieliszkach.