napęd na cztery koła

Artykuły - Napęd na cztery koła (71)

 • BMW świętuje 30 lat napędu 4x4

  BMW świętuje 30 lat napędu 4x4

  Bawarska marka jak mało która, przywiązana jest do napędu na tylną oś. Nie znaczy to jednak, że nie dostrzegała ona zalet przekazywania mocy na wszystkie koła. Wręcz przeciwnie - BMW ma długą tradycję związaną z układami 4x4.
 • Mercedesy z napędem na cztery koła dla GOPR

  Mercedesy z napędem na cztery koła dla GOPR

  24 stycznia w Szczawnicy Naczelnik GOPR oraz Naczelnicy grup regionalnych odbiorą osiem nowych Mercedesów GLK. Samochody to tylko część współpracy pomiędzy Mercedes-Benz Polska a GOPR, która trwa od 2011 roku. Wspólnie organizują też akcje edukacyjno-szkoleniowe, m.in. zaczynającą się właśnie (już trzecią) "Bezpieczną Zimę".
 • Uterenowione kombi

  Uterenowione kombi

  Auta terenowe są w modzie, ale tak naprawdę mało kto oczekuje po nich zdolności do pokonywania przeszkód. Jeżdżą głównie w miastach, czasem po autostradach. Mają być komfortowe jak dobrej klasy limuzyny.
 • Kto z urzędników ma najlepszy służbowy samochód?

  Kto z urzędników ma najlepszy służbowy samochód?

  Pojemność 2,8 l, 325-konny silnik turbo, napęd na cztery koła, automatyczna skrzynia biegów - takim autem za 200 tysięcy złotych jeździł na co dzień szef Inspekcji Transportu Drogowego Tomasz Połeć.
 • Range Rover jak Posh Spice. Przesadzili z podkładem?

  Range Rover jak Posh Spice. Przesadzili z podkładem?

  Na salonie w Pekinie nie zabrakło producentów z Wysp Brytyjskich. W stolicy Chin Range Rover zaprezentował np. limitowaną wersję modelu evoque sygnowaną nazwiskiem Victorii Beckham.
 • Samochody na każdą drogę. Śnieg i niepogodę

  Samochody na każdą drogę. Śnieg i niepogodę

  Nie przerażają ceną, a w trudnych warunkach drogowych świetnie sobie radzą. Oto najciekawsze używane samochody osobowe z napędem na cztery koła.
 • Moda na rodzinne 4x4. W czym kryje się ich przewaga?

  Moda na rodzinne 4x4. W czym kryje się ich przewaga?

  Są duże, często mocne i cieszą się opinią bezpieczniejszych. Mimo tego, że są droższe w zakupie i użytkowaniu od "jednonapędowców", zyskują coraz większą popularność - mowa o rodzinnych samochodach z napędem na cztery koła.
 • Porsche carrera GTS: 420 Nm, 408 KM i napęd na 4 koła

  Porsche carrera GTS: 420 Nm, 408 KM i napęd na 4 koła

  Carrera GTS - topowa odmiana legendarnego Porsche, doczekała się właśnie kolejnej limitowanej edycji. Tym razem można mówić o rewolucji.
 • Volkswagen golf R - wideotest

  Volkswagen golf R - wideotest

  Kosztuje przynajmniej 130 tys. zł, ma napęd na cztery koła oraz doładowany, benzynowy silnik o mocy 271 KM.
 • Peugeot 3008 hybrid4 - pierwszy hybrydowy diesel

  Peugeot 3008 hybrid4 - pierwszy hybrydowy diesel

  Już 3 marca, gdy hale salonu samochodowego w Genewie otworzą się dla zwiedzających, Peugeot rozpocznie przyjmowanie zamówień na wyjątkowe auto.

Filmy - Napęd na cztery koła (2)

 • Dotarliśmy na północny kraniec Europy...

  To miała być wyprawa dla twardzieli. Przez ciemności nocy polarnej, arktyczne mrozy i pokryte śniegiem drogi aż na najdalej na północ wysunięty przylądek Europy. Ale bez przesady. Żyjemy przecież w XXI wieku, nie jechaliśmy saniami zaprzężonymi w psy, lecz odpowiednio przygotowanymi Volkswagenami z napędem na cztery koła... W przerwach w podróży trenowaliśmy jazdę po zamarzniętym jeziorze…
 • Fiat Panda 4x4. Idealny na śnieg

  Panda to jeden z nielicznych przedstawicieli klasy samochodów małych, który produkowany jest również w wersji z napędem wszystkich kół.