napęd

Artykuły - Napęd (85)

 • Napęd 4x4 – jak działa i kiedy się przydaje?

  Napęd 4x4 – jak działa i kiedy się przydaje?

  Samochody 4x4 to dziś kategoria pojazdów, obejmująca niemal wszystkie segmenty dostępne na rynku. Auta z napędem na wszystkie koła to już nie tylko samochody terenowe, choć to z nimi zazwyczaj ten rodzaj napędu właśnie się kojarzy, lecz także SUV-y, crossovery, rodzinne vany, luksusowe sedany, samochody spor-towe, rodzinne kompakty i kombi, a nawet samochody miejskie. W tym materiale znaleźć można wszystkie najważniejsze informacje o napędzie na 4 koła – prezentujemy jego rodzaje, sposób działania, wady oraz zalety.
 • Pierwsze BMW M z napędem na przód!

  Pierwsze BMW M z napędem na przód!

  Pierwsze BMW z przednim napędem - nowa seria 2 Active Tourer - oferowane będzie również z pakietem M Sport. Jakich zmian dokonali w rodzinnym vanie specjaliści z działu Motorsport?
 • Nowe Renault Twingo. Z napędem na tył!

  Nowe Renault Twingo. Z napędem na tył!

  Na zbliżającym się salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje kolejne, trzecie już wcielenie Renault Twingo. Francuska firma opublikowała właśnie pierwsze oficjalne zdjęcia auta.
 • Mercedesy z napędem na cztery koła dla GOPR

  Mercedesy z napędem na cztery koła dla GOPR

  24 stycznia w Szczawnicy Naczelnik GOPR oraz Naczelnicy grup regionalnych odbiorą osiem nowych Mercedesów GLK. Samochody to tylko część współpracy pomiędzy Mercedes-Benz Polska a GOPR, która trwa od 2011 roku. Wspólnie organizują też akcje edukacyjno-szkoleniowe, m.in. zaczynającą się właśnie (już trzecią) "Bezpieczną Zimę".
 • Czy warto kupować hybrydę? Obalamy mity!

  Czy warto kupować hybrydę? Obalamy mity!

  Napęd hybrydowy cieszy się coraz większym powodzeniem, ale ortodoksyjni fani motoryzacji wciąż podchodzą do niego z dużą rezerwą. Wokół hybryd przez lata narosło sporo mitów, postaramy się więc je zweryfikować.
 • Oblodzenie silników dreamlinera może prowadzić do awaryjnego lądowania

  Oblodzenie silników dreamlinera może prowadzić do awaryjnego lądowania

  Amerykańska Federalna Agencja Lotnictwa (FAA) poinformowała w środę, że przypadki oblodzenia silników General Electric w samolotach Boeinga: 787 Dreamliner i 747-8 mogą prowadzić do przymusowych lądowań. Polskie dreamlinery są wyposażone w napęd Rolls-Royce'a.
 • Zamawiajcie P1, dopóki nie jest jeszcze za późno

  Zamawiajcie P1, dopóki nie jest jeszcze za późno

  Polubiliście hybrydy? Daliście się przekonać, że spalinowo-elektryczny napęd jest doskonałym rozwiązaniem dla współcześnie produkowanych samochodów?
 • Koniec świata. Nowe BMW sedan z napędem na przód!

  Koniec świata. Nowe BMW sedan z napędem na przód!

  To złe wiadomości, dla ortodoksyjnych fanów BMW, którzy naśmiewali się z nowego, napędzanego na przednią oś Mercedesa CLA.
 • To samochód z gatunku "wszystkomających"

  To samochód z gatunku "wszystkomających"

  Czy napęd hybrydowy może być rozsądną, trafiającą w potrzeby i oczekiwania kierowców alternatywą dla nowoczesnych silników wysokoprężnych?
 • 168 KM, napęd na tył. Taka będzie całkiem nowa Alfa

  168 KM, napęd na tył. Taka będzie całkiem nowa Alfa

  Mamy dla was kilka nowych faktów dotyczących kolejnego wcielenia Alfy Romeo Spider. Prace nad pojazdem zbliżają się ku końcowi, auto trafi do salonów włoskiej marki w 2015 roku.