napastnicy

Artykuły - Napastnicy (368)

 • Irak: Atak na więzienie w Tikricie, zbiegło wielu skazanych

  Uzbrojeni napastnicy zaatakowali w czwartek wieczorem więzienia w irackim mieście Tikrit, umożliwiając ucieczkę wielu skazanym - poinformowali przedstawiciele irackich źródła bezpieczeństwa i świadkowie.
 • Meksyk: Strzelanina na pogrzebie - 7 zabitych i 17 rannych

  Uzbrojeni napastnicy zaatakowali w poniedziałek w północnym Meksyku uczestników pogrzebu jednej z ofiar gangu narkotykowego, zabijając 7 osób i kolejnych 17 raniąc - poinformowały meksykańskie władze.
 • Strzały w meczecie w Dagestanie. 8 osób rannych, w tym 2 ciężko

  W dagestańskim mieście Chasawjurt, w jednym z meczetów, nieznani napastnicy otwarli w sobotę ogień, w wyniku czego ośmiu wiernych zostało rannych, z czego dwie osoby są w stanie ciężkim - poinformował przedstawiciel miejscowego Komitetu Śledczego.
 • Pakistan: Zaatakowano bazę sił powietrznych, 8 zabitych

  Uzbrojeni napastnicy zaatakowali w czwartek bazę sił powietrznych w Pendżabie, w centrum Pakistanu - poinformowało pakistańskie lotnictwo. Atakującym udało się przedrzeć do środka; zginęło ośmiu ludzi.
 • Nigeria: 19 ofiar śmiertelnych ataku na kościół protestancki

  W kościele protestanckim w mieście Otite, w środkowej Nigerii, nieznani napastnicy zastrzelili co najmniej 19 osób, w tym pastora - poinformowała we wtorek miejscowa policja. Jest wielu rannych.
 • 15 ofiar śmiertelnych w ataku na budynek MSW

  15 osób zginęło we wtorek w starciach w Sanie, gdy uzbrojeni ludzie w mundurach policyjnych wtargnęli do siedziby jemeńskiego MSW. Napastnicy, wierni obalonemu prezydentowi Alemu Abd Allahowi Salahowi, żądają włączenia w struktury policyjne i odszkodowań.
 • Pakistan: Napastnicy zastrzelili 9 śpiących policjantów

  Zamaskowani napastnicy weszli w czwartek do budynku w Lahaur, na wschodzie Pakistanu i zastrzelili dziewięciu śpiących tam policjantów. To drugi atak na siły bezpieczeństwa w ostatnich dniach we względnie spokojnej prowincji Pendżab - poinformowała policja.
 • Pakistan: Atak na autobus - zginęło 18 osób

  Jadący na motocyklach napastnicy ostrzelali w piątek autobus w południowo-zachodnim Pakistanie przy granicy z Iranem, zabijając 18 ludzi i raniąc dwóch innych - poinformowała pakistańska policja.
 • Napastnik w afgańskim mundurze zabił 3 żołnierzy ISAF

  Napastnik w afgańskim mundurze zastrzelił w niedzielę trzech żołnierzy Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF) w Afganistanie - poinformowało NATO. Do incydentu doszło na południu kraju.
 • Syria: Szturm na prorządową telewizję

  Uzbrojeni napastnicy przypuścili w środę rano szturm na siedzibę prorządowej telewizji al-Ichbarija pod Damaszkiem. Zginęło trzech pracowników stacji - poinformowały syryjskie media państwowe.