nałóg

Artykuły - Nałóg (57)

Filmy - Nałóg (6)

 • Czy można pomóc bliskiej osobie wyjść z nałogu?

  Uzależnienie od narkotyków jest jedną z coraz częściej występujących chorób w dzisiejszych czasach. Niekiedy objawy nie są widoczne do zauważenia, jednak przede wszystkim widoczna jest zmiana zachowania. Jak pomóc bliskiemu wyjść z nałogu? O tym w dzisiejszym programie rozmawiali Cezary Biernacki oraz Piotr „Poison” Plichta. – Jeżeli nie będą chcieli skorzystać z pomocy, żadna nie jest dobra – mówił psychoterapeuta. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Światowy Dzień Rzucania Palenia. Jak walczyć z tym nałogiem?

  Światowy Dzień Rzucania Palenia co roku obchodzony jest w trzeci czwartek listopada. To idealny moment, żeby zerwać z uciążliwym nałogiem, który szkodzi zdrowiu palącym oraz osobom będącym biernymi palaczami. Oto kilka rad, które pomogą to zrobić. (Agencja TVN/x-news) Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery.
 • Marieta Żukowska o pracoholizmie

  Aktorka przyznaje, że macierzyństwo jej służy i daje siłę do życia. Marieta Żukowska promienieje szczęściem, a każdą wolną chwilę poświęca swojej trzyletniej córeczce Poli. Pogodzenie ze sobą opieki nad dzieckiem i czasochłonnej pracy na planie filmowym wymaga jednak nie lada zorganizowania i dyscypliny. – Macierzyństwo to najpiękniejsza i najbardziej niesamowita przygoda w moim życiu. Polka uczy mnie na nowo patrzeć na życie, na świat i to chyba jest najlepszym prezentem, jaki mógł mi się przytrafić – mówi agencji informacyjnej Marieta Żukowska, aktorka.
 • Magdalena Cedzyńska: Dzieci rodziców palących częściej sięgają po papierosy

  Badania pokazują, że dzieci osób palących palą częściej. Strasznie ciężko przekonać dziecko, że palenie papierosów nie czyni z niego dorosłego, zwłaszcza jeśli przykład idzie z góry, od ludzi, którzy dla młodego człowieka są pierwszym autorytetem. Czy można z tym walczyć? (Dzień Dobry TVN/x-news)