nałęcz

Artykuły - Nałęcz (208)

 • Nałęcz: Likwidacja "ciszy wyborczej" to tylko kwestia czasu

  Nałęcz: Likwidacja "ciszy wyborczej" to tylko kwestia czasu

  Likwidacja "ciszy wyborczej" to tylko kwestia czasu - uważa profesor Tomasz Nałęcz. Doradca prezydenta zastrzega, że Bronisław Komorowski nie zamierza sam proponować zmian w prawie, lecz powinien to uczynić parlament.
 • Nałęcz: Związki partnerskie - tak. Prezydent nie ma wątpliwości światopoglądowych

  Nałęcz: Związki partnerskie - tak. Prezydent nie ma wątpliwości światopoglądowych

  Bronisław Komorowski nie ma w sprawie związków partnerskich wątpliwości światopoglądowych, a jedynie konstytucyjne. Jeśli nie będzie zastrzeżeń konstytucyjnych, prezydent nie będzie miał żadnych innych - deklaruje w Kontrwywiadzie RMF FM prezydencki doradca Tomasz Nałęcz. - Prezydent nie miesza się do spraw partyjnych, ale sercem jest za Jarosławem Gowinem - za to, co robi na rzecz powstania muzeum ofiar komunizmu - dodaje.
 • Nałęcz: PiS osiągnęło mistrzostwo świata

  Nałęcz: PiS osiągnęło mistrzostwo świata

  PiS osiągnęło mistrzostwo świata, wmawiając opinii publicznej, że to kancelaria premiera, a nie kancelaria prezydenta Lecha Kaczyńskiego organizowała wyjazd do Smoleńska. Ja nie widzę przeciwwskazań, żeby obecny szef kancelarii premiera, Tomasz Arabski objął stanowisko ambasadora Polski w Madrycie - mówi doradca prezydenta Tomasz Nałęcz, gość Przesłuchania w RMF FM.
 • Nałęcz: Prezydent 13 grudnia będzie w areszcie śledczym

  Nałęcz: Prezydent 13 grudnia będzie w areszcie śledczym

  - 13 grudnia to będzie dla prezydenta dzień wyciszenia, dystansu od bieżącego zgiełku polityki. Prezydent będzie myślał przy kolegach, którzy już odeszli, przy górnikach z "Wujka". To naprawdę nie jest dzień, w którym należy w Polsce czynić taki bieżący, partyjny wrzask. - mówi Tomasz Nałęcz z Kancelarii Prezydenta. - Prezydent tego dnia będzie w Białołęce na spotkaniu, czyli w areszcie śledczym, w którym był internowany - stwierdza w rozmowie z Konradem Piaseckiem w Kontrwywiadzie RMF FM.
 • Tomasz Nałęcz: Tusk chce dowcipem załatwić sprawę in vitro

  Tomasz Nałęcz: Tusk chce dowcipem załatwić sprawę in vitro

  - Po zamachu majowym zmiany w konstytucji były uchwalane w trybie skróconym. Piłsudski mówił wtedy, że w Polsce najlepsze rzeczy są trikiem i dowcipem uchwalane. Podobnie jest dziś. Stanem idealnym byłoby uchwalenie ustawy o in vitro. Ale skoro jest klincz parlamentarny, skoro parlament nie jest w stanie, Tusk chce najwyraźniej dowcipem, samym rozporządzeniem, załatwić sprawę in vitro - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, doradca prezydenta Tomasz Nałęcz.
 • Misjonarka Urszula Nałęcz laureatką Nagrody de Mello

  Misjonarka Urszula Nałęcz, czyli siostra Rafaela ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, otrzymała Polską Nagrodę im. Sergio Vieira de Mello. Jury uhonorowało siostrę za działania na rzecz pokojowego współistnienia i współdziałania społeczeństw, religii i kultur.