najważniejsze

Artykuły - Najważniejsze (0)

 • Kraków Airport 2036 - najważniejsze inwestycje

  Około miliard złotych planuje zainwestować krakowskie lotnisko w rozwój infrastruktury.
 • Najważniejsze będą dane z gospodarki

  W piątkowym przemówieniu w Jackson Hole szefowa Rezerwy Federalnej stwierdziła, że zwiększyło się pole do podwyżek stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych ze względu na chociażby na dobrą sytuację na rynku pracy oraz zmierzającą do celu inflację. Oświadczenie Janet Yellen nie wystarczyło, żeby dolar się umocnił, ale po wystąpieniu szefowej Fedu wywiadu udzielił Stanley Fisher wiceszef banku i dolar amerykański ruszył na północ.
 • Nie Yellen, a Fisher okazał się najważniejszy

  Długo wyczekiwane przemówienie szefowej amerykańskiego banku centralnego nie było przełomowe.
 • Kapitał ma narodowość

  Kapitał ma narodowość

  W całej Europie rządy hołubią własne instytucje finansowe - wszyscy dobrze sobie zdają sprawę z tego, że kapitał ma narodowość i najważniejsze jest stymulowanie własnej gospodarki - podkreśla w wywiadzie dla "Gazety Bankowej" Michał Krupiński, prezes zarządu PZU SA.
 • Glapiński: Repolonizacja banków i uporządkowanie kredytów frankowych to najważniejsze zadania NBP

  Glapiński: Repolonizacja banków i uporządkowanie kredytów frankowych to najważniejsze zadania NBP

  Nie jestem pistoletem, jeśli coś działa dobrze, nie jestem skłonny, by to jeszcze poprawiać - mówi DGP Adam Glapiński, kandydat na prezesa NBP. To będzie modelowe przejęcie władzy. Kandydat na nowego prezesa Narodowego Banku Polskiego nie tylko dał się dobrze poznać analitykom w czasie swojej sześcioletniej kadencji w Radzie Polityki Pieniężnej.
 • Najważniejsze przykazania dla biorących szybkie pożyczki

  Najważniejsze przykazania dla biorących szybkie pożyczki

  Szybkie pożyczki pozabankowe obrosły w wiele stereotypów nie zawsze mających pokrycie w rzeczywistości, tymczasem mogą skutecznie podreperować domowy budżet w przypadku nieplanowanych, chociaż koniecznych wydatków. Pieniądze zawsze należy pożyczać ostrożnie i "z głową" - zasada ta dotyczy nie tylko chwilówek, lecz odnosi się także do kredytów bankowych.
 • Ruszyły prace ziemne dla najważniejszych instalacji projektu EFRA w Lotosie

  Ruszyły prace ziemne dla najważniejszych instalacji projektu EFRA w Lotosie

  W gdańskiej rafinerii Lotosu ruszyły prace ziemne związane z budową głównych instalacji projektu EFRA. Ten wart 2,3 mld zł projekt ma umożliwić lepsze zagospodarowanie przerabianej ropy; jego zakończenie przewidywane jest w 2018 r. Po zakończeniu prac rafineria w Gdańsku stanie się najnowocześniejszą rafinerią w Unii Europejskiej.
 • LOT z kontrolą SP i inwestorem finansowym - resort skarbu

  LOT z kontrolą SP i inwestorem finansowym - resort skarbu

  Skarb Państwa powinien zachować kontrolę nad PLL LOT, a najlepszą opcją dla spółki wydaje się być pozyskanie inwestora finansowego - poinformowało biuro prasowe MSP. Podkreśliło, że zarząd przewoźnika przygotowuje plan, który wyznaczy najważniejsze kierunki rozwoju spółki.
 • Załatwiamy najważniejsze sprawy dla wsi - Jurgiel

  Załatwiamy najważniejsze sprawy dla wsi - Jurgiel

  - W ciągu pierwszych 100 dni rządów PiS resort rolnictwa przygotował program działań ministerstwa na całą kadencję. Do Sejmu trafiła jedna z priorytetowych ustaw dotycząca ochrony polskiej ziemi - poinformował w piątek minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.
 • Grudzień był miesiącem banków centralnych

  Zanim rynek zapadnie w świąteczny sen, zwracamy uwagę na najważniejsze wydarzenia jakie miały miejsce w grudniu.

Filmy - Najważniejsze (7)