najem

Artykuły - Najem (220)

 • Najem o połowę droższy niż zakup

  Najem o połowę droższy niż zakup

  Kupując mieszkanie, w większości przypadków wybieramy rozwiązanie bardziej opłacalne niż najem. Ma to sens szczególnie wtedy, gdy osiedlamy się w danym miejscu na dłużej. Dziś dużym problemem, na drodze ku własności, są jednak wyższe wymagania odnośnie wkładu własnego.
 • Czy nieruchomości to dziś dobry kierunek inwestycyjny?

  Czy nieruchomości to dziś dobry kierunek inwestycyjny?

  Niespodzianka, jaką przygotował nam rok 2020 z pewnością zmieni bardzo dużo w naszej rzeczywistości. Jak ciężko zmiany odchorować będzie musiał rynek nieruchomości pokażą najbliższe miesiące. Kryzys wywołany COVID-19 wyhamował obserwowany od kilku lat w naszym kraju wzrost cen nieruchomości i ostudził popyt.
 • Rynek najmu trzyma się mocno

  Rynek najmu trzyma się mocno

  Odpływ imigrantów zarobkowych połączony z zalewem rynku poprzez mieszkania dotychczas wynajmowane na doby - tego szczególnie mocno obawiano się na początku epidemii. Problemy okazały się jednak znacznie mniejsze, niż sądzono. Nie doprowadziły ani do gwałtownych przecen, ani do tego, że mieszkania masowo stoją puste - wynika z danych zebranych przez HRE Investments.
 • Spadają ceny najmu. Popyt na kredyty mieszkaniowe niższy niż rok temu

  Spadają ceny najmu. Popyt na kredyty mieszkaniowe niższy niż rok temu

  O odmrożeniowym odbiciu gospodarki rynek nieruchomości jest nadal pod kreską, mówią przedstawiciele agencji nieruchomości. Na wtórnym rynku lekko odbija podaż, ale zarówno nowych ofert, jak i transakcji jest mniej niż przed pandemią.
 • Raport Expandera i Rentier.io - najem mieszkań, maj 2020

  Raport Expandera i Rentier.io - najem mieszkań, maj 2020

  Kwiecień 2020 r. był trudnym miesiącem dla wynajmujących. Przedłużający się zakaz najmu na doby zmusił wielu właścicieli mieszkań do poszukiwania "ratunku" w najmie długoterminowym. To oczywiście przełożyło się na spadek cen.
 • Fiskusowi wystarczy 8,5 proc. podatku od najmu. KIS zmienia interpretację

  Fiskusowi wystarczy 8,5 proc. podatku od najmu. KIS zmienia interpretację

  Można płacić niski ryczałt od najmu nieruchomości, którą dosłownie przed chwilą wynajmowało się w ramach działalności gospodarczej - stwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w najnowszej interpretacji.
 • Galerie w coraz trudniejszej sytuacji. Zmiany warunków najmu oczekują już nie tylko największe sieci handlowe

  Galerie w coraz trudniejszej sytuacji. Zmiany warunków najmu oczekują już nie tylko największe sieci handlowe

  Jest szansa, że w najbliższych dniach dojdzie do zawarcia porozumienia przez większość centrów handlowych z najemcami - dowiedział się "DGP". Sklepy domagają się zmian w warunkach umów już od 16 marca 2020 r., kiedy w handlu wprowadzono ograniczenia związane z pandemią.
 • Ochrona najemcy w czasie epidemii

  Ochrona najemcy w czasie epidemii

  W okresie szerzącej się epidemii prawodawca nie zapomniał o najemcach lokali, i to zarówno tych mieszkalnych, jak i usługowych. Normy zabezpieczające ich interesy zostały wprowadzone nowelizacją ustawy z dnia 31 marca 2020 r. Najemcy wywiązujący się ze swych obowiązków dotyczących w szczególności regulowania czynszu, czy prawidłowego korzystania z lokalu, nie muszą obawiać się utraty tytułu do jego używania.
 • Ważna wiadomość dla klientów Empiku

  Ważna wiadomość dla klientów Empiku

  Zarząd Empiku ze względu na pandemię i jej ekonomiczne skutki zdecydował o odstąpieniu od ponad 40 umów najmu w galeriach handlowych. Oznacza to, że te lokalizacje nie zostaną otwarte 4 maja - podała spółka w komunikacie prasowym.
 • Ochrona najemcy w czasie epidemii

  Ochrona najemcy w czasie epidemii

  W okresie szerzącej się epidemii prawodawca nie zapomniał o najemcach lokali, i to zarówno tych mieszkalnych, jak i usługowych.