najem

Artykuły - Najem (225)

 • Doniesienia o końcu rynku najmu są przesadzone

  Doniesienia o końcu rynku najmu są przesadzone

  Właściciele mieszkań na wynajem muszą przygotować się na trudniejszą konkurencję o względy potencjalnych najemców. Wszystko dlatego, że tradycyjny okres studenckiego najmu jest póki co znacznie mniej gorący niż zwykle.
 • Praca zdalna wywoła zmiany na rynku nieruchomości

  Praca zdalna wywoła zmiany na rynku nieruchomości

  Jak wynika z raportu analityków Deloitte, upowszechnienie się pracy zdalnej w związku z pandemią koronawirusa może przekierować część popytu na mieszkania z miast na bardziej peryferyjne tereny, co będzie skutkować wyrównaniem cen w różnych regionach kraju uważają eksperci.
 • Pandemia ograniczy wzrost cen wynajmu mieszkań

  Pandemia ograniczy wzrost cen wynajmu mieszkań

  Pandemia mocno uderzyła w rynek najmu. Zdaniem analityków CBRE, firmy doradczej i inwestycyjnej, ceny wynajmu mieszkań znalazły się pod presją.
 • Koronawirus a bezpieczny najem

  Koronawirus a bezpieczny najem

  Z powodu epidemii koronawirusa oraz jego gospodarczych skutków wielu właścicieli nieruchomości zastanawia się nad sprzedażą jednego ze swoich mieszkań. Nie boją się przy tym o swoją sytuację materialną, ale o niepłacących najemców. Czy faktycznie trudniej będzie zarabiać na najmie? Na te pytania odpowiada Bartłomiej Kuźniar, koordynator projektów inwestycyjnych w firmie Saveinvest Sp. z o.o.
 • Raport Expandera i Rentier.io - Najem mieszkań, czerwiec 2020

  Raport Expandera i Rentier.io - Najem mieszkań, czerwiec 2020

  Stawki za najem ponownie spadły. Z raportu Expandera i Rentier.io wynika, że w porównaniu z lutym ceny w ogłoszeniach są średnio o 3 proc. niższe. Rekordzistą jest Częstochowa, gdzie spadek wynosi aż 9 proc. To oczywiście wynik pandemii, która istotnie obniżyła popyt na mieszkania na wynajem.
 • Najem o połowę droższy niż zakup

  Najem o połowę droższy niż zakup

  Kupując mieszkanie, w większości przypadków wybieramy rozwiązanie bardziej opłacalne niż najem. Ma to sens szczególnie wtedy, gdy osiedlamy się w danym miejscu na dłużej. Dziś dużym problemem, na drodze ku własności, są jednak wyższe wymagania odnośnie wkładu własnego.
 • Czy nieruchomości to dziś dobry kierunek inwestycyjny?

  Czy nieruchomości to dziś dobry kierunek inwestycyjny?

  Niespodzianka, jaką przygotował nam rok 2020 z pewnością zmieni bardzo dużo w naszej rzeczywistości. Jak ciężko zmiany odchorować będzie musiał rynek nieruchomości pokażą najbliższe miesiące. Kryzys wywołany COVID-19 wyhamował obserwowany od kilku lat w naszym kraju wzrost cen nieruchomości i ostudził popyt.
 • Rynek najmu trzyma się mocno

  Rynek najmu trzyma się mocno

  Odpływ imigrantów zarobkowych połączony z zalewem rynku poprzez mieszkania dotychczas wynajmowane na doby - tego szczególnie mocno obawiano się na początku epidemii. Problemy okazały się jednak znacznie mniejsze, niż sądzono. Nie doprowadziły ani do gwałtownych przecen, ani do tego, że mieszkania masowo stoją puste - wynika z danych zebranych przez HRE Investments.
 • Spadają ceny najmu. Popyt na kredyty mieszkaniowe niższy niż rok temu

  Spadają ceny najmu. Popyt na kredyty mieszkaniowe niższy niż rok temu

  O odmrożeniowym odbiciu gospodarki rynek nieruchomości jest nadal pod kreską, mówią przedstawiciele agencji nieruchomości. Na wtórnym rynku lekko odbija podaż, ale zarówno nowych ofert, jak i transakcji jest mniej niż przed pandemią.
 • Raport Expandera i Rentier.io - najem mieszkań, maj 2020

  Raport Expandera i Rentier.io - najem mieszkań, maj 2020

  Kwiecień 2020 r. był trudnym miesiącem dla wynajmujących. Przedłużający się zakaz najmu na doby zmusił wielu właścicieli mieszkań do poszukiwania "ratunku" w najmie długoterminowym. To oczywiście przełożyło się na spadek cen.

Filmy - Najem (1)