najem

Artykuły - Najem (224)

 • Praca zdalna wywoła zmiany na rynku nieruchomości

  Praca zdalna wywoła zmiany na rynku nieruchomości

  Jak wynika z raportu analityków Deloitte, upowszechnienie się pracy zdalnej w związku z pandemią koronawirusa może przekierować część popytu na mieszkania z miast na bardziej peryferyjne tereny, co będzie skutkować wyrównaniem cen w różnych regionach kraju uważają eksperci.
 • Pandemia ograniczy wzrost cen wynajmu mieszkań

  Pandemia ograniczy wzrost cen wynajmu mieszkań

  Pandemia mocno uderzyła w rynek najmu. Zdaniem analityków CBRE, firmy doradczej i inwestycyjnej, ceny wynajmu mieszkań znalazły się pod presją.
 • Koronawirus a bezpieczny najem

  Koronawirus a bezpieczny najem

  Z powodu epidemii koronawirusa oraz jego gospodarczych skutków wielu właścicieli nieruchomości zastanawia się nad sprzedażą jednego ze swoich mieszkań. Nie boją się przy tym o swoją sytuację materialną, ale o niepłacących najemców. Czy faktycznie trudniej będzie zarabiać na najmie? Na te pytania odpowiada Bartłomiej Kuźniar, koordynator projektów inwestycyjnych w firmie Saveinvest Sp. z o.o.
 • Raport Expandera i Rentier.io - Najem mieszkań, czerwiec 2020

  Raport Expandera i Rentier.io - Najem mieszkań, czerwiec 2020

  Stawki za najem ponownie spadły. Z raportu Expandera i Rentier.io wynika, że w porównaniu z lutym ceny w ogłoszeniach są średnio o 3 proc. niższe. Rekordzistą jest Częstochowa, gdzie spadek wynosi aż 9 proc. To oczywiście wynik pandemii, która istotnie obniżyła popyt na mieszkania na wynajem.
 • Najem o połowę droższy niż zakup

  Najem o połowę droższy niż zakup

  Kupując mieszkanie, w większości przypadków wybieramy rozwiązanie bardziej opłacalne niż najem. Ma to sens szczególnie wtedy, gdy osiedlamy się w danym miejscu na dłużej. Dziś dużym problemem, na drodze ku własności, są jednak wyższe wymagania odnośnie wkładu własnego.
 • Czy nieruchomości to dziś dobry kierunek inwestycyjny?

  Czy nieruchomości to dziś dobry kierunek inwestycyjny?

  Niespodzianka, jaką przygotował nam rok 2020 z pewnością zmieni bardzo dużo w naszej rzeczywistości. Jak ciężko zmiany odchorować będzie musiał rynek nieruchomości pokażą najbliższe miesiące. Kryzys wywołany COVID-19 wyhamował obserwowany od kilku lat w naszym kraju wzrost cen nieruchomości i ostudził popyt.
 • Rynek najmu trzyma się mocno

  Rynek najmu trzyma się mocno

  Odpływ imigrantów zarobkowych połączony z zalewem rynku poprzez mieszkania dotychczas wynajmowane na doby - tego szczególnie mocno obawiano się na początku epidemii. Problemy okazały się jednak znacznie mniejsze, niż sądzono. Nie doprowadziły ani do gwałtownych przecen, ani do tego, że mieszkania masowo stoją puste - wynika z danych zebranych przez HRE Investments.
 • Spadają ceny najmu. Popyt na kredyty mieszkaniowe niższy niż rok temu

  Spadają ceny najmu. Popyt na kredyty mieszkaniowe niższy niż rok temu

  O odmrożeniowym odbiciu gospodarki rynek nieruchomości jest nadal pod kreską, mówią przedstawiciele agencji nieruchomości. Na wtórnym rynku lekko odbija podaż, ale zarówno nowych ofert, jak i transakcji jest mniej niż przed pandemią.
 • Raport Expandera i Rentier.io - najem mieszkań, maj 2020

  Raport Expandera i Rentier.io - najem mieszkań, maj 2020

  Kwiecień 2020 r. był trudnym miesiącem dla wynajmujących. Przedłużający się zakaz najmu na doby zmusił wielu właścicieli mieszkań do poszukiwania "ratunku" w najmie długoterminowym. To oczywiście przełożyło się na spadek cen.
 • Fiskusowi wystarczy 8,5 proc. podatku od najmu. KIS zmienia interpretację

  Fiskusowi wystarczy 8,5 proc. podatku od najmu. KIS zmienia interpretację

  Można płacić niski ryczałt od najmu nieruchomości, którą dosłownie przed chwilą wynajmowało się w ramach działalności gospodarczej - stwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w najnowszej interpretacji.

Filmy - Najem (1)