nagrywanie z dvb-t

Artykuły - Nagrywanie z dvb-t (12)

 • Problemy z odbiorem cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T

  Problemy z odbiorem cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T

  Po przejściu z naziemnej telewizji analogowej na cyfrową DVB-T kłopoty z odbiorem ma ponad 0,5 mln osób (ok. 1,5 proc. populacji Polski). Niecałe 0,5 mln nie może odbierać MUX 1, 0,58 mln - MUX 2 i 0,214 mln - MUX 3. Wśród tych osób są tacy, którzy nie odbierają DVB-T wcale - ani jednego z multipleksów. Do KRRiT napłynęły w tej sprawie skargi, więc w lutym 2014 roku zaapelowała do UKE i Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji o zajęcie się tym problemem.
 • Będzie więcej lokalnych telewizji? DVB-T da im zarobić

  Będzie więcej lokalnych telewizji? DVB-T da im zarobić

  Tworzenie lokalnych i regionalnych kanałów telewizyjnych może być wkrótce opłacalne. Wszystko za sprawą cyfrowej telewizji naziemnej. Stacja NTL Radomsko nadaje z Częstochowy, Tomaszowa Mazowieckiego i Kamieńska 4fun.tv i TV Disco. Z kolei w TVT w Rybniku i Ornontowicach ma emitować 4fun.tv, TV Disco, Stars TV oraz TVR.
 • Rosja wyłączy sygnał analogowy w 2018 roku

  Rosja wyłączy sygnał analogowy w 2018 roku

  Sygnał naziemnej telewizji w formacie analogowym na terenie Rosji będzie całkowicie wyłączony z dniem 1 lipca 2018 roku.
 • Ile odbiorników DVB-T sprzedano w Polsce?

  Ile odbiorników DVB-T sprzedano w Polsce?

  Według badania panelowego GfK Retail and Technology, monitorującego transakcje detaliczne odbiorników DVB-T w Polsce od 2006 roku, sprzedaż tych urządzeń przed rokiem, w okresie lipiec 2011 – czerwiec 2012, nie przekroczyła 0,5 mln sztuk. Znaczący wzrost sprzedaży nastąpił w ostatnich 12 miesiącach.
 • 1.08 - początek wyłączania analogu na Białorusi

  1.08 - początek wyłączania analogu na Białorusi

  Ministerstwo Komunikacji i Informatyzacji Białorusi potwierdziło plany rozpoczęcia wyłączania naziemnej telewizji analogowej, a tym samym całkowitego przejścia na cyfrowe nadawanie w wybranych regionach kraju.
 • Koniec telewizji analogowej w Polsce

  Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji, wyłączył nadajnik telewizji analogowej w Porcie Ekomarina Giżycko - jest to symboliczny koniec trwającej od wielu miesięcy cyfryzacji kraju, czyli przejścia z analogowej telewizji naziemnej na jej nowoczesny, cyfrowy odpowiednik.
 • Ostatni etap cyfryzacji Polski - koniec telewizji analogowej

  Ostatni etap cyfryzacji Polski - koniec telewizji analogowej

  23 lipca 2013 roku odbędzie się VII i jednocześnie ostatni etap wyłączeń nadajników telewizji analogowej. Obejmie ponad 2 mln mieszkańców z 220 gmin w 7 województwach: dolnośląskim, podkarpackim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, podlaskim, lubelskim i lubuskim. Od tej chwili odbiór naziemny programów TVP na terenie całej Polski będzie możliwy tylko w sposób cyfrowy.
 • Koniec testów DVB-T2 w Warszawie

  Koniec testów DVB-T2 w Warszawie

  4 lipca EmiTel zakończył testowy przekaz multipleksu w standardzie DVB-T2. Transmisję realizowano z nadajnika RTCN Warszawa/PKiN na kanale 29 (538 MHz) z mocą ERP 2 kW. Była to jedyna w Polsce transmisja realizowana w standardzie DVB-T2, pozwalała na testy sprzętu - odbiorników i TV z wbudowanymi tunerami DVB-T2.
 • TVR HD - niekodowana telewizja HD już nadaje

  TVR HD - niekodowana telewizja HD już nadaje

  Zgodnie z zapowiedziami redakcji satkurier.pl, 1 lipca 2013 roku polski niekodowany kanał TVR oficjalnie zadebiutował na nowej częstotliwości na pozycji 13°E i przeszedł na nadawanie w wysokiej rozdzielczości.
 • 84 proc. gospodarstw naziemnych z DVB-T

  84 proc. gospodarstw naziemnych z DVB-T

  Z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez TV Puls wynika, że 84 proc. gospodarstw domowych w Polsce, korzystających wyłącznie z telewizji naziemnej, odbiera sygnał cyfrowy.