Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego

Artykuły - Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego (39)

 • Znamy jury, które wyłoni laureata Nagrody im. Cybulskiego

  Znamy jury, które wyłoni laureata Nagrody im. Cybulskiego

  Znamy już skład jury, które wyłoni laureata Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2013. Znaleźli się w nim: aktorka Grażyna Barszczewska, aktorka Agata Buzek, krytyk filmowy Andrzej Kołodyński, reżyser Feliks Falk oraz krytyk filmowy i publicysta ks. Andrzej Luter.
 • Nagroda im. Cybulskiego: Prezentacja nominowanych

  Nagroda im. Cybulskiego: Prezentacja nominowanych

  Magdalena Berus, Piotr Głowacki, Julia Kijowska, Marta Nieradkiewicz i Dawid Ogrodnik - to nominowani do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego dla młodych polskich aktorów, którzy "wyróżniają się wybitną indywidualnością". Zwycięzca będzie wyłoniony z tego grona 26 marca.
 • Grochowska z Nagrodą Kapituły "Cybulskiego"

  Grochowska z Nagrodą Kapituły "Cybulskiego"

  Agnieszka Grochowska otrzyma Nagrodę Kapituły Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego - przyznane po raz pierwszy wyróżnienie za wybitną indywidualność artystyczną i dotychczasowy dorobek aktorski - poinformował Polski Instytut Sztuki Filmowej.
 • Znamy nominowanych do Nagrody im. Cybulskiego

  Znamy nominowanych do Nagrody im. Cybulskiego

  Przyznano nominacje do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2013. O wyróżnienie powalczą: Magdalena Berus ("Bejbi blues"), Piotr Głowacki ("Dziewczyna z szafy"), Julia Kijowska ("Miłość"), Marta Nieradkiewicz ("Płynące wieżowce") i Dawid Ogrodnik ("Chce się żyć").
 • "Zabić bobra": Lubos gra perfekcyjnie

  "Zabić bobra": Lubos gra perfekcyjnie

  Eryk Lubos to jeden z najbardziej utalentowanych polskich aktorów. Jest laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, należy do nieformalnego grona "aktorów Smarzowskiego", a już w marcu będziemy mieli okazję podziwiać jego nagrodzoną na międzynarodowym festiwalu filmowym rolę w najnowszym projekcie Jana Jakuba Kolskiego "Zabić bobra".
 • "Komisarz Aleks": Zbrodnia z miłości

  "Komisarz Aleks": Zbrodnia z miłości

  W 10. odcinku 4. serii "Komisarza Aleksa" w gościnnym epizodzie zobaczymy Magdalenę Popławską, znaną m.in. z roli Elżbiety Knappe z "Przepisu na życie". Uhonorowana w 2011 roku Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego aktorka wcieli się w "Zakazanym owocu" w nauczycielkę romansującą ze swoim... uczniem.
 • Kowalczyk: Co po "Magiku"?

  Kowalczyk: Co po "Magiku"?

  Nie odczuwam nagłej fali zainteresowania moją osobą; nie odcinam się od ludzi, przeciwnie - wychodzę 'w miasto', podróżuję autobusami - mówi 25-letni Marcin Kowalczyk, laureat Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2012 za rolę w filmie "Jesteś Bogiem".
 • Julia Kijowska: Nowa Krystyna Janda

  Julia Kijowska: Nowa Krystyna Janda

  Julia Kijowska - gwiazda serialu "Bez tajemnic" - nazywana jest przez krytyków "nową Krystyna Jandą". W poniedziałek, 21 stycznia, dowiemy się, czy aktorka otrzyma Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego.
 • Zdecydują, kto jest lepszym aktorem

  Zdecydują, kto jest lepszym aktorem

  Wiadomo już, kto wybierze 50. laureata Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Przypomnijmy, że zwycięzcę poznamy 21 stycznia 2013 roku, podczas uroczystej gali.
 • Znamy nominowanych do "Cybulskiego"

  Znamy nominowanych do "Cybulskiego"

  Piotr Głowacki, Agnieszka Grochowska, Julia Kijowska, Marcin Kowalczyk oraz Joanna Kulig znaleźli się na liście aktorów nominowanych w tym roku do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Laureata poznamy 21 stycznia 2013.

Filmy - Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego (1)

 • Piotr Głowacki laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego

  Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego 2013 trafiła w ręce Piotra Głowackiego. W rywalizacji o statuetkę aktor pokonał Julię Kijowską, Dawida Ogrodnika, Magdalenę Berus oraz Martę Nieradkiewicz. Nagrodą Kapituły wyróżniona została natomiast Agnieszka Grochowska. Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego wręczana jest co roku młodym, wyróżniającym się wybitną indywidualnością polskim aktorom. W tym roku oprócz Piotra Głowackiego, nagrodzonego za rolę w filmie „Dziewczyna z szafy” Bodo Koxa, wśród nominowanych znaleźli się Julia Kijowska (za rolę w filmie „Miłość” Sławomira Fabickiego), Dawid Ogrodnik (za rolę w filmie „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy), Magdalena Berus (za rolę w filmie „Bejbi Blues” Katarzyny Rosłaniec) oraz Marta Nieradkiewicz (za rolę w filmie „Płynące wieżowce” Tomasza Wasilewskiego). W skład Jury wchodzili w tym roku aktorka Grażyna Barszczewska, aktorka Agata Buzek, krytyk filmowy Andrzej Kołodyński, reżyser Feliks Falk oraz krytyk filmowy i publicysta, ksiądz Andrzej Luter. Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego przyznawana jest od 1969 r. Jej pierwszym laureatem był Daniel Olbrychski.