nagrody

Artykuły - Nagrody (4469)

 • Wypłacono nagrody za znalezienie padłych dzików

  Wypłacono nagrody za znalezienie padłych dzików

  Ponad 100 tys. zł wypłacił samorząd woj. lubelskiego jako nagrody za znalezienie 250 padłych dzików i za zastrzelenie 260 samic dzika w Lubelskiem. Akcja wypłacania nagród, służąca zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusa ASF, ma być kontynuowana.
 • Zgłoś kandydata do Biznesowego Oskara!

  Zgłoś kandydata do Biznesowego Oskara!

  Jeszcze tylko do 19 stycznia 2018 roku przyjmowane będą zgłoszenia do 7. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu.
 • 15 grudnia będzie wiadomo, ile dodatkowo zarobią pracownicy ZUS

  15 grudnia będzie wiadomo, ile dodatkowo zarobią pracownicy ZUS

  ​15 grudnia będzie wiadomo, ile dodatkowo zarobią pracownicy ZUS - zapowiedziała prezes Zakładu prof. Gertruda Uścińska. Wtedy związkowcy dostaną dane o możliwościach dodatkowych wypłat za wprowadzenie obniżonego wieku emerytalnego i uporządkowanie kont płatników składek.
 • Składki od świadczeń przekazanych na koniec roku

  Składki od świadczeń przekazanych na koniec roku

  Niektórzy pracodawcy na koniec roku kalendarzowego wręczają zatrudnionym w firmie pracownikom dodatkowe świadczenia, np. nagrody roczne w formie pieniężnej albo rzeczowej. Zdarza się, że nagrodę pieniężną za roczną pracę otrzyma także osoba, z którą pracodawca rozwiązał stosunek pracy. Czy każde takie świadczenie należy oskładkować?
 • Nagroda z udziału w sprzedaży premiowej przekazana pracownikowi - odpowiedź Ministerstwa Finansów

  Nagroda z udziału w sprzedaży premiowej przekazana pracownikowi - odpowiedź Ministerstwa Finansów

  Bywa, że przedsiębiorcy otrzymują od swoich kontrahentów nagrody z tytułu sprzedaży premiowej, które następnie przekazują swoim pracownikom nieodpłatnie. Nasi Czytelnicy zapytali o skutki podatkowe takich czynności, a dokładnie:
 • Koniec sporu zbiorowego w ZUS. Będą nagrody dla pracowników

  ​Porozumieniem związków zawodowych w ZUS z zarządem zakładu zakończył się spór zbiorowy w firmie. Z porozumienia przedstawicieli prezes Zakładu i szefów związków wynika, że pracownicy otrzymają nagrody od 1 do 1,5 tys, zł.
 • Oskładkowanie nagród wypłacanych na koniec roku

  Oskładkowanie nagród wypłacanych na koniec roku

  Wiele firm z tytułu podsumowania rocznej pracy wypłaca pracownikom dodatkowe wynagrodzenie roczne. Czasami jest ono również wypłacane po ustaniu zatrudnienia. Niekiedy pracodawca na koniec roku przekazuje pracownikom nagrody rzeczowe. Czy tego rodzaju świadczenia podlegają składkom ZUS?
 • Billboard Music Awards 2016: Co działo się na gali

  Billboard Music Awards 2016: Co działo się na gali

  Wielkim zwycięzcą tegorocznej gali wręczenia nagród Billboard Music Awards został The Weeknd, który zgarnął aż osiem nagród. Mimo to podczas ceremonii prym wiodły kobiety. Sprawdźcie, co działo się niedzielnego (22 maja) wieczoru w Las Vegas.
 • Nagroda roczna na zasadach ustalonych przez zarząd Kompanii Węglowej

  Nagroda roczna na zasadach ustalonych przez zarząd Kompanii Węglowej

  Kompania Węglowa wypłaciła w poniedziałek pracownikom 30 proc. należnej im nagrody rocznej (tzw. 14. pensji) za ubiegły rok. Resztę górnicy otrzymają 30 czerwca z odsetkami. Zarząd sam ustalił zasady wypłaty "czternastki" wobec braku porozumienia ze związkami.

Filmy - Nagrody (11)