nagrody

Artykuły - Nagrody (4475)

 • Podatkowe rozliczenie sprzedaży premiowej

  Podatkowe rozliczenie sprzedaży premiowej

  Sprzedaż premiowa na stałe wpisała się w rzeczywistość gospodarczą. Ta technika marketingowa polegająca na udzielaniu klientom premii (nagrody) za nabycie towarów lub usług w określonej ilości lub o określonej wartości, doskonale się sprawdza zarówno w odniesieniu do klientów będących, jak i niebędących przedsiębiorcami. Gratisy uzyskiwane w ramach premii stanowią towary lub usługi inne niż te, które są przedmiotem transakcji głównej. Podmiot udzielający premii wydatki na ich nabycie lub wytworzenie, a odbiorca wartość otrzymanej nagrody, powinien rozliczyć w podatku dochodowym.
 • Nagrody dla ministrów to nic nowego. Urzędnicy mogą uzbierać z nich nawet połowę pensji

  Nagrody dla ministrów to nic nowego. Urzędnicy mogą uzbierać z nich nawet połowę pensji

  Nagrody trafiają niemal do wszystkich. Dla dyrektorów i naczelników to nawet połowa wypłacanej pensji.
 • Zaliczka przy świadczeniu niepieniężnym

  Zaliczka przy świadczeniu niepieniężnym

  Coraz więcej firm, w celu zwiększania efektywności pracy, wdraża różne pracownicze programy motywacyjne. Pracownicy, którzy spełniają określone kryteria uzyskują przewidziane w nich, często wartościowe, nagrody niepieniężne. Nagrody te stanowią dla pracownika przysporzenie majątkowe, od którego pracodawca powinien pobrać zaliczkę na podatek.
 • RMF: Czas na oddanie nagród minął. Zestawienia przelewów nie ma

  RMF: Czas na oddanie nagród minął. Zestawienia przelewów nie ma

  Do północy ministrowie i wiceministrowie rządu PiS mieli przekazać na cele społeczne - do Caritasu - pieniądze, które dostali w ramach nagród. Tak nakazał lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin obiecał, że Kancelaria Prezesa Rady Ministrów ujawni te informacje. Tak się nie stało.
 • ​"Super Express": Ministrowie nie chcą oddać nagród

  ​"Super Express": Ministrowie nie chcą oddać nagród

  Premier Mateusz Morawiecki przeznaczył swoją ubiegłoroczną nagrodę od Beaty Szydło na cele charytatywne, jednak inni ministrowie nie mają zamiaru iść w jego ślady - informuje "Super Express".
 • Wypłacono nagrody za znalezienie padłych dzików

  Wypłacono nagrody za znalezienie padłych dzików

  Ponad 100 tys. zł wypłacił samorząd woj. lubelskiego jako nagrody za znalezienie 250 padłych dzików i za zastrzelenie 260 samic dzika w Lubelskiem. Akcja wypłacania nagród, służąca zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusa ASF, ma być kontynuowana.
 • Zgłoś kandydata do Biznesowego Oskara!

  Zgłoś kandydata do Biznesowego Oskara!

  Jeszcze tylko do 19 stycznia 2018 roku przyjmowane będą zgłoszenia do 7. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu.
 • 15 grudnia będzie wiadomo, ile dodatkowo zarobią pracownicy ZUS

  15 grudnia będzie wiadomo, ile dodatkowo zarobią pracownicy ZUS

  ​15 grudnia będzie wiadomo, ile dodatkowo zarobią pracownicy ZUS - zapowiedziała prezes Zakładu prof. Gertruda Uścińska. Wtedy związkowcy dostaną dane o możliwościach dodatkowych wypłat za wprowadzenie obniżonego wieku emerytalnego i uporządkowanie kont płatników składek.
 • Składki od świadczeń przekazanych na koniec roku

  Składki od świadczeń przekazanych na koniec roku

  Niektórzy pracodawcy na koniec roku kalendarzowego wręczają zatrudnionym w firmie pracownikom dodatkowe świadczenia, np. nagrody roczne w formie pieniężnej albo rzeczowej. Zdarza się, że nagrodę pieniężną za roczną pracę otrzyma także osoba, z którą pracodawca rozwiązał stosunek pracy. Czy każde takie świadczenie należy oskładkować?

Filmy - Nagrody (15)

 • Nagrody ministrów i wybory samorządowe. Spotkanie kierownictwa PiS w Warszawie

  Nagrody ministrów do zwrotu, pensje posłów w dół – taka jest decyzja kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. Jak przekonują członkowie partii rządzącej, to reakcja na brak akceptacji społeczeństwa. Między innymi tej sprawy dotyczyło spotkanie kierownictwa partii Jarosława Kaczyńskiego na Nowogrodzkiej. Omawiano także kwestie zbliżających się wyborów samorządowych. - Nie po to jesteśmy w polityce, aby myśleć o sprawach finansowych i tyle w tej sprawie – powiedział Tomasz Latos, komentując decyzje partyjne o redukcji wynagrodzeń polityków. - Polacy w ogóle są wkurzeni na świat polityki, na to rozpasanie bizantyjskie i w tym sensie, to pociągnięcie prezesa jest odpowiedzą na pewne wzburzenie społeczne dotyczące wszystkich środowisk, może samorządowych przede wszystkim – dodał Janusz Śniadek.
 • S. Neumann o propozycjach premiera: Wprowadzenie podwyżek pod stołem. Hipokryzja, obłuda, fałsz

  Szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann odniósł się do propozycji premiera dotyczących ograniczenia wydatków w administracji rządowej. Mateusz Morawiecki zapowiedział między innymi, że nie będzie ani podwyżek, ani nagród dla członków jego rządu. - Wprowadzenie podwyżek pod stołem. To hipokryzja, obłuda, fałsz - skomentował Neumann.
 • Zbiórka do słoika dla wicepremiera Gowina. "Trzeba pomagać, niech sobie pożyje"

  Posłowie przeprowadzili zbiórkę dla Jarosława Gowina. Politycy w Sejmie zadrwili z wicepremiera, który w jednym z wywiadów przyznał, że kiedy był ministrem sprawiedliwości nie starczało mu pieniędzy do pierwszego. Później za swoją wypowiedź przeprosił, ale i tak poseł Kukiz'15 zainicjował zbiórkę drobnych do słoika. - Jestem przekonany, że pan premier się ucieszy, ponieważ wykazaliśmy solidarność, a to jest jedna z cech, którą jako naród chcemy się szczycić. Po drugie, wykazaliśmy zrozumienie dla człowieka w niedoli. A po trzecie, pan premier ma poczucie humoru, także jestem przekonany, że przeznaczy to na dobry cel – powiedział Grzegorz Długi z Kukiz’15. Borys Budka z PO stwierdził, że choć nie dorzucił się do słoika, bo nie miał przy sobie gotówki, to gwarantuje, że w razie potrzeby chętnie pomoże wicepremierowi Gowinowi. - Skierowałem taki przelew dla Jarosława Gowina na przeżycie do pierwszego. Trzeba pomagać, niech sobie pożyje. Niby to 10 złotych plus vat, ale to robi różnicę – żartował Witold Zembaczyński z Nowoczesnej. Zdaniem Tadeusza Cymańskiego, zachowanie posłów opozycji było obrzydliwe. Jego zdaniem politycy chcieli upokorzyć wicepremiera.
 • "PiS dorwał się do pieniędzy i rozdaje na prawo i lewo". Politycy o nagrodach dla ministrów

  Po fali krytyki za przyznanie nagród sobie i swoim ministrom przez byłą premier Beatę Szydło - premier Mateusz Morawiecki zapowiedział redukcję liczby wiceministrów. Ma ich być mniej niż w zeszłym roku, a decyzje mają zapaść w ciągu kilku tygodni. Odchodząca z funkcji premiera Beata Szydło przyznała sobie 65 tysięcy złotych rocznej nagrody. Jeszcze wyższe premie przyznała swoim ministrom, także tym, którzy nie znaleźli się w rządzie M. Morawieckiego. W sumie nagrody wyniosły około 5 milionów złotych. Joanna Kopcińska, rzeczniczka rządu stwierdziła, że nie jest ważna wysokość nagrody, a praca poszczególnych osób i to jak przekłada się ona na realizację programu. Podobnego zdania jest Stanisław Piotrowicz, poseł PiS, który uważa, że skoro ktoś dobrze pracował, to należała mu się nagroda. Przekonana o słuszności przyznania nagród jest również, wiceminister edukacji Marzena Machałek. - Jak rozumiem jest to nagroda za zrujnowanie wizerunku Polski na arenie międzynarodowej, skłócenie narodu polskiego i podeptanie konstytucji – stwierdziła Paulina Henning-Kloska z Nowoczesnej. Władysław Kosiniak-Kamysz uważa, że nagrody dla ministrów są bulwersujące, gdyż PiS będąc w opozycji krytykował przyznawanie nagród przez poprzedni rząd. - Kwintesencją rządów tej ekipy jest to, że oni się wreszcie po tych ośmiu latach dorwali do tych pieniędzy. No i rozdają na prawo i lewo – powiedziała Ewa Kopacz, była premier. Krzysztof Brejza, poseł PO zaapelował, aby ministrowie i wiceministrowie zwrócili przyznane im nagrody. - Zredukujemy te stanowiska wiceministrów łącznie w porównaniu do łącznej liczby stanowisk ministerialnych i wiceministerialnych jaka była w roku 2017. Pokażemy bardziej szczupłą, oszczędną, mniej zbiurokratyzowaną strukturę rządową – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.