nagroda filmowa

Artykuły - Nagroda filmowa (75)

 • Bez ugody w sprawie "Ludowych Oskarów"

  Bez ugody w sprawie "Ludowych Oskarów"

  Nie doszło we wtorek, 9 lipca, do ugody między Stowarzyszeniem Twórców Ludowych a Amerykańską Akademią Sztuki i Wiedzy Filmowej w sprawie nazwy nagrody - "Ludowe Oskary" - przyznawanej przez Stowarzyszenie. Sąd odroczył sprawę do października.
 • Poradnik pięknej kariery

  Poradnik pięknej kariery

  Ma 22 lata i na koncie już 33 nagrody filmowe. Właśnie odebrała pierwszego Oscara i była największą gwiazdą gali. Wszyscy gratulowali jej także... spektakularnego upadku.
 • Oscary w hołdzie agentowi 007

  Oscary w hołdzie agentowi 007

  Gala wręczenia Oscarów w Hollywood złoży hołd Jamesowi Bondowi. Producenci gali chcą w ten sposób podkreślić, jakie znaczenie dla kina światowego mają realizacje przygód agenta 007.
 • Czy Linda dostanie Kaczkę?

  Czy Linda dostanie Kaczkę?

  Bogusław Linda, czyli podinspektor Marek Kaszowski z "Paradoksu", ma szansę po raz piąty zwyciężyć w plebiscycie miesięcznika Film "Złote Kaczki". W tym roku nominowany jest w kategorii specjalnej - Najlepszy Aktor Polskich Filmów Sensacyjnych.
 • Tommy Lee Jones: Skarb narodowy

  Tommy Lee Jones: Skarb narodowy

  Tommy Lee Jones ("Faceci w czerni", "To nie jest kraj dla starych ludzi"), którego już 14 września zobaczymy u boku Meryl Streep ("Mamma Mia!", "To skomplikowane") w filmie "Dwoje do poprawki", otrzyma 28 września nagrodę za całokształt twórczości na jubileuszowym, 60. festiwalu w San Sebastian.
 • "Róża" z Tarnowską Nagrodą Filmową

  "Róża" z Tarnowską Nagrodą Filmową

  Film "Róża" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego został uhonorowany nagrodą Grand Prix podczas 26. Tarnowskiej Nagrody Filmowej - Festiwalu Wybranych Polskich Filmów Fabularnych w Tarnowie. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w niedzielę, 29 kwietnia, w tarnowskim Teatrze im. Kudwika Solskiego.
 • Przyznano Złote Maliny!

  Przyznano Złote Maliny!

  Komedia Adama Sandlera "Jack i Jill" zdobyła aż dziesięć Złotych Malin (The Razzie Awards), nagród przyznawanych najgorszym produkcjom filmowym ubiegłego roku i ich twórcom. Po raz pierwszy w historii ten sam obraz wygrał we wszystkich kategoriach!
 • Najgorszy polski film 2011 roku!

  Najgorszy polski film 2011 roku!

  Dobiegło końca głosowanie polskich dziennikarzy w pierwszej edycji Nagród Węże, które oceniły najgorsze dokonania w polskiej kinematografii w 2011 roku. Nagrodę główną, Wielkiego Węża, otrzymał film "Wyjazd integracyjny".
 • Gala "Orły 2012" w telewizji

  Gala "Orły 2012" w telewizji

  W poniedziałek, 19 marca, widzowie telewizyjnej Dwójki będą mogli obejrzeć transmisję z ceremonii wręczenia nagród Polskiej Akademii Filmowej - Orły 2012.
 • Oscary 2012: Powrót do przeszłości

  Oscary 2012: Powrót do przeszłości

  W poniedziałek nad ranem, 27 lutego, poznamy laureatów Oscarów. Najwięcej, aż 11 nominacji, zdobył film "Hugo i jego wynalazek" w reżyserii Martina Scorsese. Drugi w zestawieniu jest czarno-biały, niemy francuski "Artysta", który ma szanse na 10 statuetek.