nadzór budowlany

Synonimy:
nadzór budowalny,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Nadzór budowlany (12)

 • Jakie uprawnienia ma Inspektor Nadzoru Budowlanego?

  Jakie uprawnienia ma Inspektor Nadzoru Budowlanego?

  Inspektor Nadzoru Budowlanego może być jedną z najważniejszych osób obecnych na placu budowy. Do jego zadań należy sprawowanie nadzoru i kontroli nad robotami budowlanymi. Zakres jego uprawnień oraz obowiązków wynika wprost z zapisów prawa budowlanego. Poniżej wskażemy najważniejsze kompetencje tego uczestnika procesów budowlanych.
 • Główny inspektor Nadzoru Budowlanego złożył dymisję

  Główny inspektor Nadzoru Budowlanego złożył dymisję

  Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego Robert Dziwiński złożył dymisję i została ona przyjęta - poinformował zespół prasowy resortu infrastruktury i budownictwa. Pracami urzędu, do czasu rozstrzygnięcia konkursu, będzie kierować dotychczasowy zastępca GINB.
 • Stadion już nie widmo - gotowy do użytkowania

  Stadion już nie widmo - gotowy do użytkowania

  Nadzór budowlany wydał pozwolenie na użytkowanie nowego stadionu miejskiego w Białymstoku, który pomieści ponad 20 tys. widzów. W niedzielę każdy będzie mógł obejrzeć stadion.
 • Białystok: Nadzór budowlany: stadion miejski - bezpieczny

  Białystok: Nadzór budowlany: stadion miejski - bezpieczny

  Oddana do użytku część stadionu w Białymstoku może być bezpiecznie użytkowana - ocenił nadzór budowlany. Kontrola była związana z informacjami od pierwszego wykonawcy obiektu, którego zdaniem konstrukcja zadaszenia nie jest bezpieczna.
 • Eksperci: Na razie nie ma zagrożenia w użytkowaniu stadionu w Białymstoku

  Eksperci: Na razie nie ma zagrożenia w użytkowaniu stadionu w Białymstoku

  Nadzór budowlany nie widzi na razie zagrożenia bezpieczeństwa przy użytkowaniu stadionu miejskiego w Białymstoku. Podobnego zdania są specjaliści przygotowujący opinię sądową dotyczącą obiektu, ale zwracają uwagę na niejasności w konstrukcji zadaszenia.
 • Runął strop kamienicy w Siedlcach

  Runął strop kamienicy w Siedlcach

  Strażacy w Siedlcach przeszukują remontowaną kamienicę, w której zarwał się betonowy strop i runęło rusztowanie. Jak dowiedział się reporter RMF Mariusz Piekarski - jedna osoba została ciężko ranna i została zabrana do szpitala. Na miejscu jest kilka zastępów straży pożarnej, pogotowie oraz wezwany nadzór budowlany.
 • Białystok: Kościół św. Wojciecha przywrócony do użytkowania

  Od soboty znowu są odprawiane nabożeństwa w głównej części zabytkowego kościoła św. Wojciecha w Białymstoku, gdzie 15 września doszło do pożaru i zawalenia drewnianej konstrukcji dachu wieży. Po pożarze użytkowania tej części świątyni zakazał nadzór budowlany.
 • Pożar wieży kościoła. Nadzór budowlany oceni straty

  Pożar wieży kościoła. Nadzór budowlany oceni straty

  Zwarcie instalacji elektrycznej mogło być przyczyną pożaru wieży kościoła św. Wojciecha w Białymstoku. Ogień pojawił się w niedzielę przed południem. Nikomu nic się nie stało, ale już teraz wiadomo, że straty są duże.
 • Runęła ściana szkolnej sali gimnastycznej

  Zawaliła się jedna ze ścian budynku sali gimnastycznej szkoły podstawowej przy ul. Jaroszowickiej w Tychach. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Nadzór budowlany zdecyduje, czy budynek trzeba będzie rozebrać. Informację na ten temat radio RMF dostało na Gorącą Linię.
 • Ważna decyzja nadzoru budowlanego ws. lotniska w Modlinie

  Ważna decyzja nadzoru budowlanego ws. lotniska w Modlinie

  Wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego uchylił decyzję o zamknięciu lotniska w Modlinie - dowiedział się dziennikarz RMF FM. Dwa dni temu zakończono naprawę popękanego pasa startowego, z powodu którego trzeba było zamknąć cały port. Dziś przeprowadzono na nim ostatnie testy.

Filmy - Nadzór budowlany (1)

 • Miley Cyrus złamała przepisy BHP!

  Nadzór budowlany lustruje Miley Cyrus! W jej ostatnim teledysku "Wrecking Ball" popełniła parę wykroczeń - pracownicy budowy postanowili jej o tym przypomnieć!