Na południe

Artykuły - Na południe (141)

 • Polacy rozpoczęli sezon narciarski: Jak wypoczywają i jak się ubezpieczają?

  Polacy rozpoczęli sezon narciarski: Jak wypoczywają i jak się ubezpieczają?

  Z raportu "Turystyka zimowa w Polsce 2016/2017", wynika, że sezon zimowy to przeciętnie 7-14 dni spędzonych na górskich stokach. Rodziny z dziećmi oraz osoby mniej zaawansowane w uprawianiu sportów zimowych, najczęściej wypoczywają w Polsce i wybierają się na południe kraju - w zeszłym roku deklarowało tak 77 proc. wyjeżdżających.
 • Na południe

  Eurodolar zmierza wytrwale na południe, niczym bohater emitowanego w latach 90. serialu pod takim właśnie tytułem. Tam jednak chodziło o rajd z Kanady do USA, tutaj natomiast w grę wchodzą USA i strefa euro. W tym drugim regionie trwa już operacja QE, czyli skup obligacji państwowych (ale i prywatnych). To czynnik pro-inflacyjny, zmniejszający wartość pieniądza. Można do tego dodać też i to, że wczoraj słaba okazała się dynamika zarówno importu, jak i eksportu w Niemczech, a do tego obniżono jeszcze grudniowy wynik eksportu w ramach rewizji.
 • Czechy przeciwne zakupom gazu dla UE przez jeden organ

  Czechy przeciwne zakupom gazu dla UE przez jeden organ

  Rząd w Pradze uważa, że Czechy nie powinny popierać naszego pomysłu stworzenia jednego organu do zakupów gazu dla Unii Europejskiej. Mogłyby jednak poprzeć dobrowolne łączenie się prywatnych grup w celu takowych zakupów.
 • Dziś początek posiedzenia RPP. Złoty traci

  Popyt na głównej parze walutowej po nieudanych próbach ataku na poziomy 1,38-39, oddał inicjatywę podaży i w tej chwili kurs pary EUR/USD powoli, ale jednak, zmierza na południe. Obecnie ważnym wsparciem jest poziom 1,36, którego definitywne przebicie wygeneruje mocniejsze spadki kursu.
 • Stabilizacja na złotym i umocnienie długu

  Poranny, środowy handel na rynku złotego przebiega w spokojnej atmosferze, gdzie polska waluta stabilizuje się po wczorajszym lekkim umocnieniu. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1765 PLN za euro, 3,0378 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4203 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu kontynuują marsz na południe osiągając wartość 4,419% w przypadku obligacji 10-letnich.
 • Polska gospodarka przyspieszyła. Teraz czekamy na Janet Yellen

  Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej przebiegała w spadkowym tonie, po tym jak w nocy kurs dotarł niemal do poziomu 1,35. Miało to miejsce przy akompaniamencie nieco gorszych danych ze strefy euro dotyczących dynamiki PKB za III kwartał. Tendencję spadkową tylko na chwilę zdołały zatrzymać gorsze od prognoz dane z amerykańskiego rynku pracy, jednak kurs mimo wszystko dalej osuwał się na południe i obecnie znajduje się na poziomie 1,3449.
 • W spokojnym toni

  Wiele sugeruje, że pomiędzy 19 a 23 września na eurodolarze nastąpiło przesilenie i powoli - uwzględniając oczywiście wszystkie dzienne odchylenia i niuanse - zmierzamy na południe. Dziś rano kurs wynosi 1,3475. Pozytywną informacją była dziś rano ta o wskaźniku zaufania konsumentów GfK z Niemiec.
 • Częściowe odreagowanie

  Jak wszyscy wiemy, w środę wieczorem rynkami wstrząsnął Ben Bernanke, którego wypowiedzi (wraz z oficjalnymi decyzjami FOMC) gwałtownie wywindowały kurs eurodolara. Główna para walutowa dotarła wówczas nawet w okolice 1,3570, aczkolwiek wczoraj, naturalną koleją rzeczy, mogliśmy obserwować powrót na południe.
 • Eurodolar w krótkoterminowym trendzie spadkowym

  W poniedziałek 19 sierpnia przy braku istotnych danych makroekonomicznych na eurodolarze nie można było obserwować wyraźnego wyrwania się popytu na północ lub podaży na południe. Owszem mieliśmy pewne ruchy i rzecz jasna dla kogoś grającego bardzo krótkoterminowo może być nader istotne to, że w ciągu dnia notowano zarówno 1,3320, jak i 1,3375 (a pod koniec sesji 1,3360) - ale to wszystko wciąż nie oznaczało ustalenia wyraźnej tendencji.