na policjanta

Artykuły - Na policjanta (11)

 • Chciał wyłudzić 150 tys. złotych! Wpadł w sidła policji

  Chciał wyłudzić 150 tys. złotych! Wpadł w sidła policji

  Metoda wyłudzeń "na policjanta" wciąż bywa wykorzystywana przez przestępców. Jednak potencjalne ofiary coraz częściej wiedzą jak się zachować w sytuacji zagrożenia. Zawiadomienie prawdziwej policji bywa w takim przypadku najskuteczniejsze.
 • Mężczyzna werbujący do oszustw metodą "na policjanta" zatrzymany

  Mężczyzna werbujący do oszustw metodą "na policjanta" zatrzymany

  Pięć zarzutów dotyczących oszustw metodą na policjanta w kilku miastach usłyszał młody mężczyzna, zatrzymany przez policjantów z Gliwic. Według śledczych, podejrzany zajmował się werbowaniem innych przestępców i w strukturze szajki oszustów zajmował wysoką pozycję.
 • Oszust wyłudził od emerytki blisko 110 tys. zł

  Oszust wyłudził od emerytki blisko 110 tys. zł

  Policjanci zatrzymali 39-latka, który wyłudził od emerytki 9,5 tys. zł w gotówce. Następne 100 tys. zł wybrał przy użyciu karty bankomatowej, którą mu dała - poinformował we wtorek asp. szt. Robert Koniuszy z mokotowskiej komendy.
 • ​Uaktywnili się oszuści; 30 prób wyłudzeń w Wadowicach

  ​Uaktywnili się oszuści; 30 prób wyłudzeń w Wadowicach

  Tylko w poniedziałek dyżurny wadowickiej komendy policji odebrał blisko 30 zgłoszeń dotyczących prób wyłudzenia pieniędzy od osób starszych w tym powiecie - podała rzecznik wadowickiej policji mł. asp. Agnieszka Petek. Zaapelowała do seniorów o ostrożność.
 • Oszuści nie próżnują! Kolejni oszukani seniorzy

  Oszuści nie próżnują! Kolejni oszukani seniorzy

  67-letnia mieszkanka Chodzieży (wielkopolskie) w wyniku działań oszustów straciła ponad 60 tys. zł. Policja apeluje, szczególnie do seniorów, o zachowanie czujności, a w razie podejrzanych sytuacji o powiadomienie bliskich lub odpowiednich służb.
 • Oszustwo "na policjanta". Funkcjonariusze ostrzegają

  Oszustwo "na policjanta". Funkcjonariusze ostrzegają

  Podawał się za policjanta i twierdził, że szuka fałszywych banknotów. Niewiele brakowało, by mieszkanka Bliznego padła ofiara oszusta. Policja ostrzega.
 • "M jak miłość": Ostre starcie

  "M jak miłość": Ostre starcie

  Po pierwszej rozprawie w sądzie Tomek zrozumie, że jego małżeństwo z Małgosią rozpadło się definitywnie. Ale los będzie dla niego okrutny: na policjanta czekają kolejne złe wiadomości...
 • Policja ostrzega seniorów przed wyłudzeniami "na policjanta"

  Policja ostrzega seniorów przed wyłudzeniami "na policjanta"

  Policja przestrzega seniorów przed nowym wariantem wyłudzeń metodą "na wnuczka". Oszust dzwoniący do starszej osoby podaje się za policjanta i przekonuje ją do przekazania pieniędzy, co jakoby ma pomóc w ujęciu wyłudzaczy.
 • Atak na Kowalskiego, to zamach na policjanta

  Atak na Kowalskiego, to zamach na policjanta

  22 marca 2011 roku weszły w życie nowe przepisy, które przyznają osobom podejmującym tzw. obronę konieczną interwencyjną, a więc obronę przed bezpośrednim bezprawnym zamachem skierowanym przeciwko cudzemu dobru prawnemu, ochronę tożsamą jak ochrona przewidziana w przepisach Kodeksu karnego dla funkcjonariuszy publicznych.
 • Wirtualne kontrakty w Iraku

  Wirtualne kontrakty w Iraku

  Oskarżeni w tzw. aferze bakszyszowej zarzucają Wojskowym Służbom Informacyjnym defraudację amerykańskich pieniędzy, przeznaczonych na odbudowę Iraku, pisze "Dziennik". Były szef WSI gen. Marek Dukaczewski odrzuca oskarżenia i twierdzi, że to linia obrony polegająca na tym, że oskarżeni część swojej winy, próbują zrzucić na "policjanta".