na gapę

Artykuły - Na gapę (21)

 • Komornicy szukają pasażerów na gapę

  Komornicy szukają pasażerów na gapę

  O 290 mln zł upominają się komornicy od pasażerów na gapę. Zaległości będą mniejsze, jeśli w pojazdach rozpowszechnią się automaty biletowe - informują "Puls Biznesu".
 • Policja odkryła fałszywe bilety komunikacji miejskiej

  Policja odkryła fałszywe bilety komunikacji miejskiej

  W siedzibie firmy zajmującej się kontrolą pasażerów elbląskiej komunikacji miejskiej znaleziono wydrukowane nielegalnie "bilety wolnej jazdy". Policja podejrzewa, że w ten sposób bliscy i znajomi kontrolerów mogli bezkarnie jeździć na gapę.
 • Od września wysokie kary dla gapowiczów

  Cena biletu razy sto - już od września tyle właśnie będzie kosztowała mieszkańców Pabianic jazda na gapę w komunikacji miejskiej. Po podwyżkach cen biletów mandat za brak ważnego biletu wyniesie 260 złotych.
 • Dyrektorzy przebrali się za kontrolerów biletów

  Dyrektorzy i menedżerowie przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej w Rzymie przebrali się za kontrolerów biletów i wsiedli do autobusów, by przeprowadzić kontrole. Tych, którzy jechali na gapę, nie ukarali jednak mandatami, ale prosili, by kupili bilet.
 • PKP Intercity chce sprzedać długi pasażerów

  PKP Intercity chce sprzedać długi pasażerów

  Jeśli ktoś dziesięć lat temu jechał pociągiem na gapę i do tej pory nie zapłacił mandatu, może spodziewać się wizyty lub pisma przedstawiciela firmy windykacyjnej. PKP Intercity ogłosiło przetarg na sprzedaż wierzytelności z tytułu niezapłaconych kar za jazdę bez ważnego biletu.
 • Odwieczni gapowicze - zawsze bez biletu

  Odwieczni gapowicze - zawsze bez biletu

  Są pasażerowie komunikacji miejskiej, którzy nigdy nie kupują biletów na przejazd. Jeżdżą na gapę. W opinii kontrolerów, nic i nikt nie jest w stanie zmienić tej sytuacji. Prawo i codzienna praktyka bywają w tej sprawie bezradne...
 • Nastolatek błąkał się po lesie po wyrzuceniu z pociągu

  Nastolatek błąkał się po lesie po wyrzuceniu z pociągu

  Konduktorka kazała wysiąść z pociągu pod Częstochową 15-latkowi jadącemu na gapę. Chłopak błąkał się nocą po nieznanej okolicy, szukała go policja. Jazdę mogła kontynuować jego siostra, która wręczyła konduktorce 2 złote. Policja bada, czy konduktorka popełniła przestępstwo.
 • Performance Jakuba Słomkowskiego wzbudził kontrowersje

  Performance "Kontrola" Jakuba Słomkowskiego polegający na wręczaniu pasażerom komunikacji miejskiej - także tym jadącym na gapę - biletów do teatrów czy galerii odbył się w czwartek w Warszawie. Kilka instytucji kulturalnych skrytykowało akcję.
 • Jazda na gapę kończy się za kratkami

  Funkcjonariusz uprawniony do nakładania grzywny w drodze mandatu karnego, czyli funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei, bądź Policji ma prawo wystawić mandat karny i ukarać nim sprawcę wykroczenia - jazdy bez biletu - grzywną. Grzywna w drodze mandatu karnego może być nałożona m.in. w przypadku popełnienia wykroczenia określonego w art. 121 § 1 ustawy z dnia 20 maja 1971r. Kodeks wykroczeń (tekst jednolity: Dz. U. 2010 r. Nr 46 poz. 275). Zgodnie z tą regulacją kto, pomimo nieuiszczenia dwukrotnie nałożonej na niego kary pieniężnej określonej w taryfie, po raz trzeci w ciągu roku bez zamiaru uiszczenia należności wyłudza przejazd koleją lub innym środkiem lokomocji, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.