menway - myszy

Artykuły - Myszy (22)

 • Plaga myszy w Australii. "Skala problemu jest monumentalna"

  Plaga myszy w Australii. "Skala problemu jest monumentalna"

  Życie w Australii nie jest takie przyjemne, jak mogłoby się wydawać. Chyba każdy kojarzy zdjęcia, filmy i opowieści z odległego kontynentu, których głównymi bohaterami są gigantyczne pająki, węże czy insekty uprzykrzające życie ludzi każdego dnia. Teraz do tej listy dołączyły także myszy, które nawiedziły stan Nowej Południowej Walii. Jak donoszą zrozpaczeni mieszkańcy, skala problemu jest "monumentalna".
 • Gryzonie są coraz mniejsze. Czy to dowód na globalne ocieplenie?

  Gryzonie są coraz mniejsze. Czy to dowód na globalne ocieplenie?

  Według tzw. Reguły Bergmanna zwierzęta tego samego gatunku lub blisko spokrewnione są większe w zimniejszym klimacie i mniejsze w cieplejszym. Tym samym, jeśli klimat ochładza się, rosną, a jeżeli ogrzewa, maleją. Badacze związani z Muzeum Historii Naturalnej stanu Floryda w myśl tej zależności postanowili sprawdzić, czy doniesienia o ocieplającym się klimacie znajdują potwierdzenie w rozmiarze zwierząt. Wyniki analizy budzą spore obawy...
 • Najbardziej ekstremalne dania świata

  Najbardziej ekstremalne dania świata

  Są na świecie potrawy, na widok których niejeden twardziel przegrał walkę z własnym żołądkiem. Istnieją też dania, które wyglądają smakowicie, rozpływają się w ustach, jednak lepiej nie wiedzieć, co przed chwilą nabiliśmy na widelec. Przekonajcie się, co ludzie potrafią zjeść.
 • Schudnij dzięki manipulacjom

  Schudnij dzięki manipulacjom

  Manipulacja naszym zegarem biologicznym może sprawić,że łatwiej pozbędziemy się zbędnych kilogramów.
 • Wyreguluj swój zegar biologiczny i... schudnij

  Wyreguluj swój zegar biologiczny i... schudnij

  Zrzucanie wagi dzięki przesunięciu naszego zegara biologicznego? Naukowcy z The Scripps Research Institute na Florydzie sugerują, że to możliwe.
 • Samonapędzająca się otyłość

  Samonapędzająca się otyłość

  Naukowcy znają kolejną przyczynę, dla której tak trudno nam walczyć ze zbędnymi kilogramami.
 • Mysz, która pije jak człowiek

  Mysz, która pije jak człowiek

  Nowa odmiana myszy wyhodowana w celach badawczych pije więcej alkoholu niż wszystkie dotychczasowe zwierzęta laboratoryjne, woli alkohol od innych napojów i lubi go nadużywać - informuje pismo "Addiction Biology".
 • Gen, który chroni przed rakiem

  Gen, który chroni przed rakiem

  Gen DCC, związany z mechanizmem apoptozy, chroni myszy przed rakiem, ale jego mutacja sprzyja nowotworom - informuje "Nature".
 • Nowa pigułka na odchudzanie

  Nowa pigułka na odchudzanie

  Naukowcy z University of Texas ogłaszają sukces badań nowej pigułki odchudzającej. Badania potwierdziły jej skuteczność nie tylko na myszach, ale i małpach.
 • Naukowcy odkryli, co powoduje kaca

  Naukowcy odkryli, co powoduje kaca

  Skutki przedawkowania alkoholu są dość powszechnie znane. Okazuje się jednak, że do tej pory za chwiejny krok, bełkotliwą mowę i senność "pod wpływem" niesłusznie oskarżaliśmy nasze komórki nerwowe.