myszy

Artykuły - Myszy (200)

 • Plaga myszy w Australii. "Skala problemu jest monumentalna"

  Plaga myszy w Australii. "Skala problemu jest monumentalna"

  Życie w Australii nie jest takie przyjemne, jak mogłoby się wydawać. Chyba każdy kojarzy zdjęcia, filmy i opowieści z odległego kontynentu, których głównymi bohaterami są gigantyczne pająki, węże czy insekty uprzykrzające życie ludzi każdego dnia. Teraz do tej listy dołączyły także myszy, które nawiedziły stan Nowej Południowej Walii. Jak donoszą zrozpaczeni mieszkańcy, skala problemu jest "monumentalna".
 • Gryzonie są coraz mniejsze. Czy to dowód na globalne ocieplenie?

  Gryzonie są coraz mniejsze. Czy to dowód na globalne ocieplenie?

  Według tzw. Reguły Bergmanna zwierzęta tego samego gatunku lub blisko spokrewnione są większe w zimniejszym klimacie i mniejsze w cieplejszym. Tym samym, jeśli klimat ochładza się, rosną, a jeżeli ogrzewa, maleją. Badacze związani z Muzeum Historii Naturalnej stanu Floryda w myśl tej zależności postanowili sprawdzić, czy doniesienia o ocieplającym się klimacie znajdują potwierdzenie w rozmiarze zwierząt. Wyniki analizy budzą spore obawy...
 • Naukowcy stworzyli "nadinteligentne" myszy

  Naukowcy stworzyli "nadinteligentne" myszy

  ​Naukowcy stworzyli nadnaturalnie inteligentne myszy, które jednocześnie odczuwają mniej niepokoju i strachu. Udało się to dzięki modyfikacji pojedynczego genu.
 • Cudowny lek przyspieszający regenerację narządów

  Cudowny lek przyspieszający regenerację narządów

  Naukowcy stworzyli nowy lek przyspieszający regenerację uszkodzonych narządów.
 • Glukozamina wydłuża życie

  Glukozamina wydłuża życie

  Naukowcy potwierdzili, że obecna w suplementach diety glukozamina zauważalnie wydłuża życie myszy. Zjawisko to jest wynikiem polepszenia metabolizmu glukozy.
 • Amerykańscy naukowcy stworzyli sztuczne mięśnie

  Amerykańscy naukowcy stworzyli sztuczne mięśnie

  Amerykańscy naukowcy wyhodowali w laboratorium tkankę mięśniową, która nie dość, że zachowuje się identycznie jak naturalna, to jeszcze wykazuje zdolność autoregeneracji.
 • Długowieczność sterowana genetycznie

  Długowieczność sterowana genetycznie

  Otyłość jest coraz większym problemem. Tym razem naukowcy udowodnili, że usunięcie pojedynczego genu może wyraźnie zredukować tendencje do tycia, a nawet wydłuży życie o 20 proc.