Mykoła Azarow

Artykuły - Mykoła Azarow (48)

 • Były premier Ukrainy jest już w Rosji?

  Były premier Ukrainy jest już w Rosji?

  Były premier Ukrainy Mykoła Azarow opuścił kraj i znajduje się w Rosji - taką nieoficjalną informację podaje Interfax. Agencja powołuje się na swoje źródło w rosyjskich służbach.
 • Azarow, Arbuzow, Klujew: Nie jesteśmy Austriakami

  Azarow, Arbuzow, Klujew: Nie jesteśmy Austriakami

  Były premier Ukrainy Mykoła Azarow, jego zastępca Serhij Arbuzow i wpływowy szef administracji prezydenta Wiktora Janukowycza Andrij Klujew stanowczo zaprzeczyli we wtorek, jakoby byli obywatelami Austrii; zapewnili, że mają wyłącznie paszporty ukraińskie.
 • Ekspert PISM: Dymisja Azarowa nie zaskakuje, Majdan czeka na więcej

  Ekspert PISM: Dymisja Azarowa nie zaskakuje, Majdan czeka na więcej

  Protestujący na Ukrainie oczekują uchwalenia ustawy o amnestii, przedterminowych wyborów oraz powrotu do konstytucji z 2004 r. i bez spełnienia tych warunków nie zejdą z Majdanu - ocenia analityk ds. Ukrainy z PISM Jewgen Worobiow.
 • Ukraina: Premier podał się do dymisji

  Ukraina: Premier podał się do dymisji

  Premier Ukrainy Mykoła Azarow podał się do dymisji - przekazały we wtorek rano służby prasowe Rady Ministrów w Kijowie. Szef rządu zdecydował się odejść ze stanowiska w związku z bardzo poważnym kryzysem politycznym, w którym znajduje się jego kraj.
 • Azarow: Konflikt w kraju jest podsycany zza granicy

  Azarow: Konflikt w kraju jest podsycany zza granicy

  Premier Ukrainy Mykoła Azarow oświadczył w środę, że konflikt w jego kraju jest sztuczny i podsycany zza granicy. Ocenił, że antyrządowe protesty na Majdanie Niepodległości w Kijowie nie służą obronie interesów zwykłych ludzi, lecz politycznych awanturników.
 • Ukraina: Azarow chce praktycznych rozmów o stowarzyszeniu z UE

  Ukraina: Azarow chce praktycznych rozmów o stowarzyszeniu z UE

  Ukraina powinna rozpocząć "praktyczne rozmowy" o warunkach podpisania umowy stowarzyszeniowej i utworzenia strefy wolnego handlu z UE oraz niezwłocznie uruchomić program współpracy przemysłowej z Rosją - oświadczył premier ukraińskiego rządu Mykoła Azarow.
 • Co Ukraina obiecała Rosji za udzieloną pomoc?

  Co Ukraina obiecała Rosji za udzieloną pomoc?

  Rosja kupiła pierwszą transzę ukraińskich obligacji na sumę 3 mld dolarów - poinformował we wtorek premier Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew podczas spotkania z przebywającym w Moskwie szefem rządu Ukrainy Mykołą Azarowem.
 • UE nie potwierdza wizyty delegacji rządowej Ukrainy w Brukseli

  UE nie potwierdza wizyty delegacji rządowej Ukrainy w Brukseli

  Komisja Europejska nie potwierdza wizyty w środę w Brukseli ukraińskiej delegacji rządowej - powiedziała we wtorek wieczorem Maja Kocijanczicz, rzeczniczka szefowej dyplomacji UE Catherine Ashton, cytowana przez agencję Interfax-Ukraina.
 • Ukraina informuje o wizycie w Brukseli, KE nic nie wie

  Ukraina informuje o wizycie w Brukseli, KE nic nie wie

  Ukraińskie władze informują, że jadą jutro na rozmowy do Brukseli i Moskwy. Komisja Europejska odpowiada, że nic o tym nie wie.
 • Azarow: W środę rozmowy w Brukseli i Moskwie

  Azarow: W środę rozmowy w Brukseli i Moskwie

  Ukraińskie delegacje rządowe udadzą się w środę na rozmowy do Brukseli i Moskwy, by zapewnić podpisanie umowy stowarzyszeniowej z UE na korzystnych dla Ukrainy warunkach, i by odnowić relacje handlowe z Rosją - oświadczył premier Ukrainy Mykoła Azarow.

Filmy - Mykoła Azarow (1)

 • Ukraiński rząd zostaje! Demonstranci też

  W ukraińskim parlamencie odbyło się głosowanie nad odwołaniem rządu. Domagała się tego opozycja i protestujący. Rząd nie został jednak odwołany, a demonstranci nie zamierzają się poddać. - To jest problem godności człowieka i niesprawiedliwości, która dzieje się na Ukrainie od trzech lat. To problem poniżania ludzi i obywateli, to zaniedbania wobec praw i wolności Ukraińców. Ten kraj został okradziony. I to przez samego Wiktora Janukowycza - mówił podczas debaty parlamentarnej Arseni Jatsenjuk, ukraiński prawnik, ekonomista, przedsiębiorca i polityk, były minister spraw zagranicznych i były przewodniczący Rady Najwyższej. - Żądam kary dla tych, którzy zlecili i przeprowadzili ataki na ludzi zgromadzonych na Majdanie i dziennikarzy. Domagam się dymisji rządu. A także rezygnacji i wzięcia odpowiedzialności za to wszystko całego kierownictwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych - grzmiał z kolei Witalij Kliczko, bokser i polityk partii Ukraiński Demokratyczny Alians na rzecz Reform (UDAR). - Żądamy zwolnienia byłej premier Julii Tymoszenko, a także więźniów politycznych, studentów, aresztowanych w wyniku ulicznych protestów, dymisji ministrów i przeprowadzenia nowych wyborów. Chcemy, żeby przyszli nowi ludzie, którzy nie będą oszukiwać Europy, świata i nas wszystkich - mówił jeden z protestujących Alexei Jasnovidsky. Zamieszki na Ukrainie - zobacz raport.