Muzyka - muzyka elektroniczna

Artykuły - Muzyka elektroniczna (8)

 • Najlepsze płyty z muzyką elektroniczną lat 70. – top 3

  Najlepsze płyty z muzyką elektroniczną lat 70. – top 3

  Muzyka elektroniczna wciąż się rozwija i zyskuje popularność. Aby w pełni docenić największe hity naszej dekady, warto poznać początki tego nurtu. Wybraliśmy kilka najlepszych płyt z muzyką elektroniczną - to nasz top 3.
 • El-Eminence Fest: Święto muzyki elektronicznej

  El-Eminence Fest: Święto muzyki elektronicznej

  30 października w warszawskiej Stodole odbędzie się El-Eminence Fest, reklamowany jako święto muzyki elektronicznej.
 • Audioriver po raz piąty

  Audioriver po raz piąty

  Wiemy już, że piąta edycja jednego z najważniejszych polskich wydarzeń z muzyką elektroniczną i niezależną odbędzie się w dniach 6-8 sierpnia. Audioriver 2010 tradycyjnie odbędzie się w Płocku.
 • Gwiazdy muzyki elektronicznej w Polsce

  Gwiazdy muzyki elektronicznej w Polsce

  Podczas II edycji Free Form Festival, który odbędzie się w dniach 12-14 października w warszawskiej Fabryce trzciny, wystąpią znaczący artyści niezależnej sceny elektronicznej. Gwiazdami imprezy będą Hooverphonic, Coldcut i Wax Tailor.
 • Święto muzyki elektronicznej w Płocku

  Święto muzyki elektronicznej w Płocku

  Ponad 60 wykonawców z kraju i zagranicy wystąpi na Festiwalu Muzyki Elektronicznej Audio River, który od 4 do 6 sierpnia odbędzie się na nadwiślańskiej plaży w Płocku. Impreza będzie prezentacją artystów kreujących najważniejsze trendy muzyczne sceny house, electro, minimali, techno i drum and bass.
 • Ojciec chrzestny muzyki elektronicznej powraca

  Ojciec chrzestny muzyki elektronicznej powraca

  Po sześciu latach przerwy powrócił na scenę Howard Jones, brytyjski wokalista popularny szczególnie w pierwszej połowie lat 80. W piątek, 30 czerwca, w Polsce ukaże się jego nowa płyta "Revolution Of A Heart", którą możecie wygrać w naszym specjalnym konkursie. Na stronach INTERIA.PL możecie także posłuchać singlowego utworu "Just Look At You Know".
 • Konkurs dla twórców muzyki elektronicznej

  Konkurs dla twórców muzyki elektronicznej

  Wytwórnia MyHouse ogłasza konkurs dla wszystkich twórców muzyki elektronicznej. Jest o co walczyć, bowiem dziesięć najlepszych - zdaniem organizatorów - nagrań zostanie wydanych na specjalnej płycie składankowej. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 23 marca.
 • Supermen Lovers: Reality show to pułapka

  Supermen Lovers: Reality show to pułapka

  Muzyka elektroniczna nie zawiera najczęściej żadnego przesłania. W przypadku Supermen Lovers - projektu założonego przez pochodzącego z Paryża Gauillaume'a Atlana, sprawa ma się zupełnie inaczej. Artysta stara się, by jego albumy opowiadały konkretne historie. W wywiadzie dla INTERIA.PL muzyk zgodził się zdradzić, o czym mówi jego ostatnia płyta zatytułowana "The Player".