muzyka

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Sabrina Carpenter (Film (2008)[Muzika] Reż.Juraj Nvota) ,

Artykuły - Muzyka (6553)

 • Muzyka poprawia komunikację społeczną autystycznych dzieci

  Muzyka poprawia komunikację społeczną autystycznych dzieci

  Śpiewanie lub gra na instrumentach muzycznych pod kierunkiem terapeuty może poprawić zdolność autystycznych dzieci do społecznej komunikacji, zwiększyć liczbę połączeń w mózgu oraz podnieść jakość życia ich rodziny – informuje pismo „Translational Psychiatry”.
 • 86 proc. dorosłych Polaków słucha muzyki kilka razy w tygodniu - wynika z badań ​CBOS

  86 proc. dorosłych Polaków słucha muzyki kilka razy w tygodniu - wynika z badań ​CBOS

  Większość dorosłych Polaków - 86 proc. - deklaruje, że słucha muzyki przynajmniej kilka razy w tygodniu - wynika z raportu CBOS. Największy odsetek ankietowanych (68 proc.) słucha muzyki nadawanej w radiu.
 • Nienarodzone dzieci wolą Bacha od Adele

  Nienarodzone dzieci wolą Bacha od Adele

  Hiszpańscy naukowcy przeanalizowali muzykę, której dzieci znajdujące się jeszcze w brzuchu matki lubią słuchać.
 • Muzyka stała się smutniejsza w ciągu ostatnich 30 lat

  Muzyka stała się smutniejsza w ciągu ostatnich 30 lat

  Według nowych badań, w ciągu ostatnich trzech dekad trend w muzyce popularnej zmienił się w stronę smutnych piosenek - podaje Associated Press. Jednocześnie coraz więcej utworów ma taneczny charakter, a rock traci na popularności.
 • Muzyka poprawia relacje z dziećmi

  Muzyka poprawia relacje z dziećmi

  Dzieci, które dorastały słuchając muzyki razem z rodzicami, deklarują lepszą jakość relacji z matkami i ojcami, gdy osiągną dorosłość - stwierdzili naukowcy z Arizony.
 • Trójka gra po polsku - Świetlik odpowiada Pospieszalskiemu

  Trójka gra po polsku - Świetlik odpowiada Pospieszalskiemu

  "W radiowej Trójce dominują zagraniczne przeboje, w prime time, czyli w porze największej słuchalności, grane są prawie wyłącznie anglosaskie kawałki, a polska muzyka upychana jest w nocy. Co więcej Trójka bez żenady przyznając się do tego zrobiła nawet specjalny, dwugodzinny blok bez muzyki anglosaskiej w środku nocy, by tam upychać muzykę rodzimą..."
 • Muzyka otwiera emocje

  Muzyka otwiera emocje

  - Jesteśmy sobie nawzajem potrzebne. Kiedyś było to naturalne, dzisiaj już takie nie jest. A szkoda, bo nadal potrzebujemy wsparcia. Szczególnie wtedy, gdy rodzi się dziecko. Mąż czy partner wychodzi do pracy, a ty zostajesz w domu. W macierzyństwie można być bardzo samotnym - mówi Karolina Gwardzik, muzykolożka i muzykoterapeutka.
 • 5 rzeczy, które musisz wiedzieć o muzyce techno

  5 rzeczy, które musisz wiedzieć o muzyce techno

  Od niemal czterech dekad święci triumfy w klubach muzycznych całego świata. Dała podwaliny wielu innym gatunkom muzycznych, bez których dzisiaj trudno wyobrazić sobie dobre imprezy i letnie festiwale muzyczne. Mimo to wydaje się, że większość z nas niewiele o niej wie…
 • Słuchawki Aftershokz Trekz Air - pierwsze wrażenia z IFA 2017

  Słuchawki Aftershokz Trekz Air - pierwsze wrażenia z IFA 2017

  Na targach IFA 2017 można znaleźć nie tylko najnowsze smartfony i laptopy, ale także słuchawki. I to takie, których nie wkłada się ani do uszu, ani na uszy. Mieliśmy okazję sprawdzić jak grają.

Filmy - Muzyka (319)