muzyka

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Sabrina Carpenter (Film (2008)[Muzika] Reż.Juraj Nvota) ,

Artykuły - Muzyka (6550)

 • 86 proc. dorosłych Polaków słucha muzyki kilka razy w tygodniu - wynika z badań ​CBOS

  86 proc. dorosłych Polaków słucha muzyki kilka razy w tygodniu - wynika z badań ​CBOS

  Większość dorosłych Polaków - 86 proc. - deklaruje, że słucha muzyki przynajmniej kilka razy w tygodniu - wynika z raportu CBOS. Największy odsetek ankietowanych (68 proc.) słucha muzyki nadawanej w radiu.
 • Nienarodzone dzieci wolą Bacha od Adele

  Nienarodzone dzieci wolą Bacha od Adele

  Hiszpańscy naukowcy przeanalizowali muzykę, której dzieci znajdujące się jeszcze w brzuchu matki lubią słuchać.
 • Muzyka stała się smutniejsza w ciągu ostatnich 30 lat

  Muzyka stała się smutniejsza w ciągu ostatnich 30 lat

  Według nowych badań, w ciągu ostatnich trzech dekad trend w muzyce popularnej zmienił się w stronę smutnych piosenek - podaje Associated Press. Jednocześnie coraz więcej utworów ma taneczny charakter, a rock traci na popularności.
 • Muzyka poprawia relacje z dziećmi

  Muzyka poprawia relacje z dziećmi

  Dzieci, które dorastały słuchając muzyki razem z rodzicami, deklarują lepszą jakość relacji z matkami i ojcami, gdy osiągną dorosłość - stwierdzili naukowcy z Arizony.
 • Trójka gra po polsku - Świetlik odpowiada Pospieszalskiemu

  Trójka gra po polsku - Świetlik odpowiada Pospieszalskiemu

  "W radiowej Trójce dominują zagraniczne przeboje, w prime time, czyli w porze największej słuchalności, grane są prawie wyłącznie anglosaskie kawałki, a polska muzyka upychana jest w nocy. Co więcej Trójka bez żenady przyznając się do tego zrobiła nawet specjalny, dwugodzinny blok bez muzyki anglosaskiej w środku nocy, by tam upychać muzykę rodzimą..."
 • Muzyka otwiera emocje

  Muzyka otwiera emocje

  - Jesteśmy sobie nawzajem potrzebne. Kiedyś było to naturalne, dzisiaj już takie nie jest. A szkoda, bo nadal potrzebujemy wsparcia. Szczególnie wtedy, gdy rodzi się dziecko. Mąż czy partner wychodzi do pracy, a ty zostajesz w domu. W macierzyństwie można być bardzo samotnym - mówi Karolina Gwardzik, muzykolożka i muzykoterapeutka.
 • 5 rzeczy, które musisz wiedzieć o muzyce techno

  5 rzeczy, które musisz wiedzieć o muzyce techno

  Od niemal czterech dekad święci triumfy w klubach muzycznych całego świata. Dała podwaliny wielu innym gatunkom muzycznych, bez których dzisiaj trudno wyobrazić sobie dobre imprezy i letnie festiwale muzyczne. Mimo to wydaje się, że większość z nas niewiele o niej wie…
 • Słuchawki Aftershokz Trekz Air - pierwsze wrażenia z IFA 2017

  Słuchawki Aftershokz Trekz Air - pierwsze wrażenia z IFA 2017

  Na targach IFA 2017 można znaleźć nie tylko najnowsze smartfony i laptopy, ale także słuchawki. I to takie, których nie wkłada się ani do uszu, ani na uszy. Mieliśmy okazję sprawdzić jak grają.

Filmy - Muzyka (307)

 • Dlaczego powstają coraz smutniejsze piosenki?

  - W Polsce smutna piosenka potrafi być przebojem wakacyjnym - powiedział Krzysztof Skiba, muzyk. Dlaczego chętnie słuchamy smutnych piosenek? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Ten kot kocha heavy metal. Nie uwierzycie

  Kotka Mary-Jane ma taki sam gust muzyczny, co jej właściciel, który gra w zespole heavy-metalowym. Postanowił wykorzystać jej talent i nagrać z nią jeden kawałek. (STORYFUL/x-news)
 • Skaldowie - nieśmiertelne gwiazdy

  Grupa pop-rockowa, działająca z przerwami od 1965 do dziś. Skaldowie to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów przełomu lat 60 i 70 XX wieku.
 • Beyonce

  Nieziemski głos i zniewalający uśmiech to znaki rozpoznawcze amerykańskiej gwiazdy. Beyonce przez osoby z branży muzycznej uważana jest za perfekcjonistkę i pracoholiczkę. Stres i pośpiech przeważnie szkodzi urodzie. Jednak piosenkarka zdaje się nie potwierdzać tej reguły.