muzułmanie

Artykuły - Muzułmanie (166)

 • RMF: Ośrodek kultury muzułmańskiej w Warszawie obrzucony kamieniami

  RMF: Ośrodek kultury muzułmańskiej w Warszawie obrzucony kamieniami

  Atak na ośrodek kultury muzułmańskiej na warszawskiej Ochocie. Około drugiej w nocy budynek został obrzucony kamieniami i zdewastowany. Nikomu nic się nie stało.
 • Dziewczynka z Wielkiej Brytanii umieszczona w muzułmańskiej rodzinie zastępczej

  Dziewczynka z Wielkiej Brytanii umieszczona w muzułmańskiej rodzinie zastępczej

  Brytyjskie dzienniki "The Times, "The Telegraph", "Daily Mail" i "The Sun" piszą o pięcioletniej, chrześcijańskiej dziewczynce w Wielkiej Brytanii, która została umieszczona w muzułmańskiej rodzinie zastępczej. Od niej dowiedziała się m.in., że "Europejki to alkoholiczki".
 • Imam zamordowany w USA. Muzułmanie zagrożeni?

  Imam zamordowany w USA. Muzułmanie zagrożeni?

  55-letni imam i jeden z jego pomocników zostali w sobotę zabici po wyjściu z popołudniowych modłów z meczetu w nowojorskiej dzielnicy Queens - poinformowała policja. Zbrodnia oburzyła miejscową społeczność muzułmańską, która twierdzi, że czuje się zagrożona.
 • ​Francja: Antymuzułmańskie protesty mimo zakazu

  ​Francja: Antymuzułmańskie protesty mimo zakazu

  Setki osób demonstrowały w niedzielę w stolicy Korsyki Ajaccio, ignorując zakaz manifestacji wydany przez tamtejsze władze po dwóch dniach protestów i antymuzułmańskich wystąpień oraz zniszczeniu sali modlitewnej dla muzułmanów.
 • Gen. Józef Bielak - muzułmanin, żołnierz, bohater Rzeczpospolitej

  Gen. Józef Bielak - muzułmanin, żołnierz, bohater Rzeczpospolitej

  Jazda tatarska oddała Rzeczypospolitej wielkie zasługi. Walczyli u boku Polaków i Litwinów pod Grunwaldem, bronili Konstytucji 3 maja, a w 1939 roku szwadron tatarski walczył przeciw Wehrmachtowi. Jednym z najsłynniejszych Tatarów dowodzących jazdą był generał Józef Bielak.
 • Londyn: "Żaden z ciebie muzułmanin, bracie"

  Londyn: "Żaden z ciebie muzułmanin, bracie"

  ​Scotland Yard przesłuchuje napastnika, który w sobotę na stacji metra w Londynie zranił nożem trzy osoby. Nieoczekiwanie ten epizod dostarczył sloganu przeciwko dżihadystom.
 • Czeski sąd odrzucił skargę muzułmanów

  Czeski sąd odrzucił skargę muzułmanów

  Czeski sąd odrzucił skargę wspólnoty muzułmańskiej na akcję policji w miejscu modlitwy. Wyznawcom islamu nie spodobało się między innymi to, że policjanci z oddziału ds. walki ze zorganizowaną przestępczością nie zdjęli butów.
 • Porównała modlitwy muzułmanów do nazistowskiej okupacji

  Porównała modlitwy muzułmanów do nazistowskiej okupacji

  Szefowa francuskiego skrajnie prawicowego ugrupowania Front Narodowy (FN) Marine Le Pen stanie 20 października przed sądem w Lyonie za swe wypowiedzi w 2010 roku, gdy porównała modlitwy muzułmanów we Francji do nazistowskiej okupacji - podano we wtorek.
 • Incydent w jerozolimskim meczecie: Groźba eskalacji

  Incydent w jerozolimskim meczecie: Groźba eskalacji

  Izraelska policja wkroczyła w niedzielę do jednego z najświętszych miejsc dla muzułmanów - meczetu Al-Aksa we wschodniej Jerozolimie, by stawić czoło podejrzanym buntownikom palestyńskim - informuje policja.
 • ​"Państwo Islamskie nie ma monopolu na dżihadyzm"

  ​"Państwo Islamskie nie ma monopolu na dżihadyzm"

  Państwo Islamskie wcale nie łączy radykalnych islamistów, tylko dzieli i konfliktuje ich jeszcze bardziej. Nie ma żadnego wspólnego islamskiego frontu, który walczy z Zachodem. Dżihadyści bardziej zajęci są wojną między sobą. - To nie jest sytuacja, w której mamy dwie strony konfliktu. Stron konfliktu jest bardzo wiele - mówi Interii arabista prof. Marek Dziekan z Uniwersytetu Łódzkiego.

Filmy - Muzułmanie (14)

 • Zamach terrorystyczny na muzułmanów w Londynie

  Zamach terrorystyczny na muzułmanów w Londynie
 • Zamach terrorystyczny na muzułmanów w Londynie

  Zamach terrorystyczny na muzułmanów w Londynie.
 • Sąd Apelacyjny podtrzymał decyzję o zawieszeniu dekretu Trumpa

  Troje sędziów Federalnego Sądu Apelacyjnego w San Francisco w orzeczeniu wydanym w czwartek podtrzymało decyzję Jamesa Robarta, sędziego z federalnego sądu okręgowego w Seattle, który wstrzymał wykonywanie dekretu prezydenta o czasowym ograniczeniu imigracji.
 • Muzułmanki w Indiach walczą z prawem rozwodowym „Talaq"

  Zasada „triple talaq” umożliwia muzułmanom dokonanie rozwodu za pomocą potrójnie powtórzonego słowa „talaq”. W Indiach jedna z kobiet, która w taki sposób stała się rozwódką, wystąpiła do Sądu Najwyższego z prośbą o zakazanie tej zasady. - Nie obchodzi ich nasze życie ani to, że mają wobec nas obowiązki. Mój były mąż ma nową żonę i jest szczęśliwy. Od nas się odwrócił; nie interesuje go nawet nasza wspólna córka – skarży się porzucona Sadaf Mehmood, którą mąż zostawił bez środków do życia. Indie są z zasady krajem laickim, ale pozwalają swoim muzułmańskim obywatelom na przeprowadzenie, opartej na prawie islamu, procedury rozwodowej typu „talaq”. Jednak tylko mężczyźni mają prawo się do niej odwołać.