Muzeum Kinematografii

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Muzeum Kinematografii ((w Łodzi)) ,

Artykuły - Muzeum Kinematografii (25)

 • Amerykańska Nowa Fala w polskim plakacie filmowym

  Amerykańska Nowa Fala w polskim plakacie filmowym

  Na wystawę Amerykańska Nowa Fala w polskim plakacie filmowym zaprasza od czwartku Muzeum Kinematografii w Łodzi. Ekspozycja została przygotowana specjalnie dla serbskiego reżysera Emira Kusturicy i prezentowana była na festiwalu filmowym w Mokrej Gorze w Serbii.
 • Leon Niemczyk: Lew ekranu

  Leon Niemczyk: Lew ekranu

  Wystawę poświęconą jednemu z najwybitniejszych polskich aktorów, Leonowi Niemczykowi będzie można oglądać od wtorku w Muzeum Kinematografii w Łodzi. Ekspozycja "Lew ekranu" powstała dla uczczenia 90. rocznicy urodzin artysty.
 • Multimedialny Kieślowski w 15. rocznicę śmierci

  Multimedialny Kieślowski w 15. rocznicę śmierci

  Fotosy, plakaty, a także autorskie egzemplarze scenariuszy "Dekalogu" Krzysztofa Kieślowskiego będzie można zobaczyć od 14 marca na multimedialnej wystawie w Muzeum Kinematografii w Łodzi. Dzień wcześniej minie 15. rocznica śmierci tego wybitnego reżysera.
 • Wajda: Co z okazji 85. urodzin?

  Wajda: Co z okazji 85. urodzin?

  Projekcja "Popiołu i diamentu" zainauguruje w czwartek, 10 lutego, wieczorem w Łodzi przegląd filmów Andrzeja Wajdy zorganizowany z okazji przypadających 6 marca 85. urodzin reżysera, a także jubileuszu 25-lecia istnienia Muzeum Kinematografii.
 • Wajda w Łodzi i Izraelu

  Wajda w Łodzi i Izraelu

  Dwie ekspozycje i przegląd filmów Andrzeja Wajdy przygotowało z okazji 85. rocznicy urodzin reżysera Muzeum Kinematografii w Łodzi. Jedną z wystaw będzie można oglądać w lutym w Izraelu, drugą - w siedzibie muzeum.
 • Kino ma już 115 lat!

  Kino ma już 115 lat!

  Pokazem filmów braci Lumiere zainauguruje we wtorek wieczorem Muzeum Kinematografii w Łodzi obchody 115. rocznicy narodzin kina. Jego miłośnicy będą mogli zwiedzić stałe wystawy poświęcone historii sztuki filmowej.
 • Polański w Brazylii i na Węgrzech

  Polański w Brazylii i na Węgrzech

  Wystawa "Roman Polański. Aktor. Reżyser" przygotowana przez Muzeum Kinematografii w Łodzi prezentowana jest na 12. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rio de Janeiro. Jest to druga w Brazylii, po Sao Paulo, prezentacja tej ekspozycji w wersji portugalskiej.
 • Wystawa o Polańskim w Łodzi

  Wystawa o Polańskim w Łodzi

  Kilkaset plakatów, zdjęć i fotosów z filmów Romana Polańskiego, prezentujących dorobek tego wybitnego polskiego artysty pokazano na wystawie "Roman Polański. Aktor. Reżyser", którą w czwartek otwarto w Muzeum Kinematografii w Łodzi.
 • Wystawa "Roman Polański. Aktor. Reżyser"

  Kilkaset plakatów, zdjęć i fotosów z filmów Romana Polańskiego, prezentujących dorobek tego wybitnego polskiego artysty pokazano na wystawie "Roman Polański. Aktor. Reżyser", którą w czwartek otwarto w Muzeum Kinematografii w Łodzi.
 • Polański, jakiego nie znamy

  Polański, jakiego nie znamy

  Plakaty, zdjęcia i fotosy z filmów Romana Polańskiego prezentujące dorobek wybitnego polskiego artysty - wśród nich filmowe eksponaty prezentowane publicznie po raz pierwszy - znajdą się na wystawie "Roman Polański. Aktor. Reżyser", przygotowanej przez łódzkie Muzeum Kinematografii.