Muzeum Kinematografii

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Muzeum Kinematografii (muzeum) ,

Artykuły - Muzeum Kinematografii (15)

 • Będzie kolejna seria "Komisarza Aleksa"!

  Będzie kolejna seria "Komisarza Aleksa"!

  Dobiegają końca zdjęcia do drugiej serii "Komisarza Aleksa". O tym, co działo się w ciągu ostatnich trzech miesięcy na planie, opowiadali we wtorek twórcy i gwiazdy serialu, którzy spotkali się z przedstawicielami mediów na konferencji prasowej w Muzeum Kinematografii w Łodzi.
 • Jerzy Hoffman: Kino z historią w tle

  Jerzy Hoffman: Kino z historią w tle

  Zdjęcia z planów filmowych, plakaty a także teksty wywiadów będzie można oglądać od poniedziałku w łódzkim Muzeum Kinematografii na wystawie "Jerzy Hoffman. Kino z historią w tle". Ekspozycję przygotowano z okazji 80. urodzin reżysera.
 • Adam Brodzisz bohaterem pierwszej wystawy o amantach kina

  Kilkadziesiąt fotografii jednego z największych amantów polskiego kina przedwojennego Adama Brodzisza oglądać można na wystawie, która 17 stycznia została otwarta w Muzeum Kinematografii w Łodzi.
 • Polański w Brukseli. Rzeźba Pokromskiego.

  Polański w Brukseli. Rzeźba Pokromskiego.

  Wystawa "Roman Polański. Aktor. Reżyser" przygotowana przez Muzeum Kinematografii w Łodzi prezentowana będzie w Brukseli ramach polskiej prezydencji - poinformowała w piątek kurator wystawy Krystyna Zamysłowska.
 • Filmowa samotność

  Filmowa samotność

  Wizerunki Zbigniewa Cybulskiego, Kaliny Jędrusik, Ewy Sałackiej czy Jacka Chmielnika zobaczyć można na wystawie "Filmowy defekt samotności" w Muzeum Kinematografii w Łodzi. Wystawa w Muzeum Kinematografii czynna będzie do końca sierpnia.