Muzeum Kinematografii

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Muzeum Kinematografii (muzeum) ,

Artykuły - Muzeum Kinematografii (10)

 • Będzie kolejna seria "Komisarza Aleksa"!

  Będzie kolejna seria "Komisarza Aleksa"!

  Dobiegają końca zdjęcia do drugiej serii "Komisarza Aleksa". O tym, co działo się w ciągu ostatnich trzech miesięcy na planie, opowiadali we wtorek twórcy i gwiazdy serialu, którzy spotkali się z przedstawicielami mediów na konferencji prasowej w Muzeum Kinematografii w Łodzi.
 • Jerzy Hoffman: Kino z historią w tle

  Jerzy Hoffman: Kino z historią w tle

  Zdjęcia z planów filmowych, plakaty a także teksty wywiadów będzie można oglądać od poniedziałku w łódzkim Muzeum Kinematografii na wystawie "Jerzy Hoffman. Kino z historią w tle". Ekspozycję przygotowano z okazji 80. urodzin reżysera.
 • Polański w Brukseli. Rzeźba Pokromskiego.

  Polański w Brukseli. Rzeźba Pokromskiego.

  Wystawa "Roman Polański. Aktor. Reżyser" przygotowana przez Muzeum Kinematografii w Łodzi prezentowana będzie w Brukseli ramach polskiej prezydencji - poinformowała w piątek kurator wystawy Krystyna Zamysłowska.
 • Filmowa samotność

  Filmowa samotność

  Wizerunki Zbigniewa Cybulskiego, Kaliny Jędrusik, Ewy Sałackiej czy Jacka Chmielnika zobaczyć można na wystawie "Filmowy defekt samotności" w Muzeum Kinematografii w Łodzi. Wystawa w Muzeum Kinematografii czynna będzie do końca sierpnia.
 • Filemon i Bonifacy z brązu

  Filemon i Bonifacy z brązu

  Rzeźby kotów: Filemona i Bonifacego, bohaterów opowiadań i filmów animowanych, odsłonięto w środę przed wejściem do Muzeum Kinematografii w Łodzi. To kolejne - po Misiu Uszatku i pingwinie Pik-Poku - kultowe postaci z bajek Se-ma-fora, które mają w Łodzi swoje mini pomniki.
 • Kieślowski: Ciężka praca przypłacona zdrowiem

  Kieślowski: Ciężka praca przypłacona zdrowiem

  Plakaty, autorskie egzemplarze scenariuszy "Dekalogu" i nagrody, jakie zdobył reżyser, można zobaczyć na multimedialnej wystawie "Dekalog Krzysztofa Kieślowskiego", którą w poniedziałek otwarto w Muzeum Kinematografii w Łodzi. W niedzielę minęła 15. rocznica śmierci tego wybitnego reżysera.
 • Multimedialny Kieślowski w 15. rocznicę śmierci

  Multimedialny Kieślowski w 15. rocznicę śmierci

  Fotosy, plakaty, a także autorskie egzemplarze scenariuszy "Dekalogu" Krzysztofa Kieślowskiego będzie można zobaczyć od 14 marca na multimedialnej wystawie w Muzeum Kinematografii w Łodzi. Dzień wcześniej minie 15. rocznica śmierci tego wybitnego reżysera.
 • Wajda: Co z okazji 85. urodzin?

  Wajda: Co z okazji 85. urodzin?

  Projekcja "Popiołu i diamentu" zainauguruje w czwartek, 10 lutego, wieczorem w Łodzi przegląd filmów Andrzeja Wajdy zorganizowany z okazji przypadających 6 marca 85. urodzin reżysera, a także jubileuszu 25-lecia istnienia Muzeum Kinematografii.
 • Wajda w Łodzi i Izraelu

  Wajda w Łodzi i Izraelu

  Dwie ekspozycje i przegląd filmów Andrzeja Wajdy przygotowało z okazji 85. rocznicy urodzin reżysera Muzeum Kinematografii w Łodzi. Jedną z wystaw będzie można oglądać w lutym w Izraelu, drugą - w siedzibie muzeum.
 • Kino ma już 115 lat!

  Kino ma już 115 lat!

  Pokazem filmów braci Lumiere zainauguruje we wtorek wieczorem Muzeum Kinematografii w Łodzi obchody 115. rocznicy narodzin kina. Jego miłośnicy będą mogli zwiedzić stałe wystawy poświęcone historii sztuki filmowej.