Muzeum Historii Polski

Artykuły - Muzeum Historii Polski (28)

 • Muzeum Historii Polski powstanie w warszawskiej Cytadeli

  Rada Ministrów przyjęła projekt uchwały w sprawie budowy Muzeum Historii Polski w Warszawie. Muzeum będzie się mieściło w warszawskiej Cytadeli. Jego otwarcie planowane jest na rok 2018.
 • Konkurs na wystawę plenerową „Odwaga i pojednanie”

  Muzeum Historii Polski ogłasza konkurs na wystawę plenerową na temat pojednania polsko-niemieckiego. Ekspozycja powstaje z okazji 25. rocznicy „mszy pojednania” z udziałem premiera Tadeusza Mazowieckiego i kanclerza Helmuta Kohla, jaka miała miejsce w Krzyżowej 12 listopada 1989 r. Prace konkursowe można składać do 17 kwietnia 2014 r.
 • Dyrektor Muzeum Historii Polski ostrzega: Podam się do dymisji

  Dyrektor Muzeum Historii Polski ostrzega: Podam się do dymisji

  Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski zapowiada, że bez decyzji o budowie siedziby dla instytucji, poda się do dymisji. Gość radiowej Jedynki podkreśla, że muzeum już 7 lat czeka na miejsce, gdzie będzie działać. Według Kostro, idea muzeum musi być zrozumiana przez społeczeństwo. Jeśli stanie się inaczej, może to oznaczać, że jest ona niepotrzebna i być może nie ma sensu kontynuować projektu.
 • 200 eksponatów pokazano na wystawie "Pod wspólnym niebem"

  Ok. 190 cennych eksponatów, m.in. oryginalny widymat Unii Lubelskiej z 1569 r., pokazano na przygotowanej przez Muzeum Historii Polski na Zamku Królewskim w Warszawie wystawie "Pod wspólnym niebem". Ekspozycję o dawnej Rzeczypospolitej odwiedziło ok. 10 tys. osób.
 • Panel o Janie Karskim

  Panel o Janie Karskim

  Weź udział w panelu dyskusyjnym na temat życia i dorobku Jana Karskiego.
 • W Muzeum Historii Polski o rewolucji przemysłowej w Noc Muzeów

  Pokaz działania i zastosowania maszyny parowej, spektakl "James Watt i jego maszyna", opowieść o rewolucji przemysłowej, pokazy multimedialne i gra planszowa - były głównymi atrakcjami sobotniej Nocy Muzeów w stołecznym Muzeum Historii Polski.
 • Noc Muzeów 2012 w Muzeum Historii Polskiej w Warszawie

  Pokaz działania i zastosowania maszyny parowej, spektakl "James Watt i jego maszyna", opowieść o rewolucji przemysłowej oraz możliwość zagrania w planszową grę "rowerową" będą głównymi atrakcjami sobotniej Nocy Muzeów w stołecznym Muzeum Historii Polski.
 • Szybka ścieżka zwiedzania w Muzeum Historii Polski w Warszawie

  Szybka ścieżka zwiedzania łącząca w sobie tzw. gniazda - multimedialne instalacje, opowiadające o wydarzeniach najważniejszych w danej epoce, to idea przewodnia zwycięskiego projektu na koncepcję wystawy stałej Muzeum Historii Polski, które ma powstać w stolicy.
 • Zwycięzcy konkursu na wystawę Muzeum Historii Polski o swojej pracy

  Kluczem projektu ekspozycji stałej Muzuem Historii Polski jest metafora, ale merytorycznie nasz projekt jest bardzo mocno dostosowany do wymagań konkursu - mówi Boris Kudliczka, członek jednego z zespołów, których praca wygrała konkurs na wystawę stałą placówki.
 • Konkurs na wystawę stałą Muzeum Historii Polski rozstrzygnięty

  Konkurs na wystawę stałą Muzeum Historii Polski rozstrzygnięty

  Wspólna praca zespołów WWAA Pracownia Projektowa Marcin Mostafa i Platige Image Sp. z.o.o. (Polska) zwyciężyła w konkursie na koncepcję wystawy stałej Muzeum Historii Polski. "Funkcjonalność połączono z walorami plastycznymi" - uzasadniło decyzję jury.

Filmy - Muzeum Historii Polski (2)

 • To muzeum buduje cały świat!

  Ponad 650 zgłoszeń przyszło do Muzeum Historii Polski, a w zgłoszeniach chęć zaprojektowania nowej siedziby Muzeum Historii Polski.
 • Nasze drogi do wolności

  Muzeum Historii Polski we współpracy z Imperial War Museum i Filmoteką Narodową już po raz trzeci organizuje w Londynie autorski przegląd filmowy "Polish Paths to Freedom".