Muzeum Historii Fotografii

Artykuły - Muzeum Historii Fotografii (8)

 • Smiena, FED, Zorka czyli fotografia w czasach PRL-u

  Smiena, FED, Zorka czyli fotografia w czasach PRL-u

  Niemal każdy, kto interesował się fotografią w czasach PRL-u, nieważne czy zawodowo czy amatorsko - pierwsze zdjęcia robił najczęściej aparatem produkcji radzieckiej. Dla większości fotografujących był to wówczas jedyny dostępny realnie sprzęt fotograficzny. Kolekcję tych aparatów można obejrzeć w Muzeum Historii Fotografii w Krakowie na wystawie "Sdiełano w SSSR. Radzieckie aparaty fotograficzne".
 • Fotografie legionowe w zbiorach Muzeum Historii Fotografii

  Fotografie legionowe w zbiorach Muzeum Historii Fotografii

  Zbiór ponad 120 zdjęć wykonanych przez prof. Jana Z. Włodka latach I wojny światowej otrzymało w darze krakowskie Muzeum Historii Fotografii.
 • All Our Yesterdays - wystawa partnerów projektu EuropeanaPhotography

  All Our Yesterdays - wystawa partnerów projektu EuropeanaPhotography

  Europejski projekt EuropeanaPhotography ma już dwa lata i powoli dobiega końca, a już wkrótce na portalu Europeana znajdzie się prawie pół miliona fotografii z najlepszych europejskich kolekcji (część jest już udostępniona). Muzea, archiwa, uniwersytety, prywatne firmy i publiczne instytucje z całej Europy (również z Polski), które tworzą projekt EuropeanaPhotography teraz dumnie prezentują wyselekcjonowany zbiór unikatowych fotografii na wystawie All Our Yesterdays.
 • Krzysztof Gierałtowski. Portret bez twarzy - wystawa w Muzeum Historii Fotografii w Krakowie

  Krzysztof Gierałtowski. Portret bez twarzy - wystawa w Muzeum Historii Fotografii w Krakowie

  Świętując swoje 75. urodziny i 50-lecie debiutu artystycznego, Krzysztof Gierałtowski wrócił po 25 latach we wrześniu 2013 wystawą „Portret bez twarzy” na Zamek Królewski w Warszawie. Po odwiedzeniu Muzeum Narodowego we Wrocławiu wystawa zawitała teraz do Krakowa, gdzie będzie gościła do 1 czerwca.
 • Krakowska Prafilmówka w Muzeum Historii Fotografii

  Spotkanie prowadzone przez dr hab. Małgorzatę Radkiewicz - filmoznawczynię i adiunkta w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ oraz Paulinę Haratyk - doktorantkę w Instytucje Sztuk Audiowizualnych UJ.
 • Muzeum Historii Fotografii. Wydarzenia towarzyszące wystawie Efekt Φ

  Muzeum Historii Fotografii. Wydarzenia towarzyszące wystawie Efekt Φ

  Pocztówka z krokodylem i palmami wysłana do PRLu - Muzeum Historii Fotografii w Krakowie zaprasza na spotkanie z filmoznawczynią Pauliną Haratyk oraz na pokaz filmów.
 • Wystawa zdjęć z planów filmowych Hasa

  Wystawa zdjęć z planów filmowych Hasa

  Fotografie z planów filmów zrealizowanych przez Wojciecha Jerzego Hasa można do 27 kwietnia oglądać na wystawie "Wojciech Jerzy Has - mistrz i wizjoner" w Urzędzie Miasta Krakowa.
 • A. Wajda: O Katyniu w Krakowie

  A. Wajda: O Katyniu w Krakowie

  Kierownictwo produkcji filmu w reżyserii Andrzeja Wajdy "Post mortem. Opowieść katyńska" zwróciło się do prezesa Krakowskiego Towarzystwa Fotograficznego o udostępnienie zbiorów KTF i Muzeum Historii Fotografii im. prof. W. Bogackiego - informuje "Dziennik Polski".