muzeum

Synonimy:
muzea, muzeów
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Muzeum (978)

Filmy - Muzeum (27)

 • YouTuber nabrał odwiedzających nowojorskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Myśleli, że okulary na podłodze są częścią wystawy

  YouTuber David Freiheit nabrał odwiedzających nowojorskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MOMA). Wraz z przyjacielem umieścił swoje okulary na podłodze w dwóch różnych częściach placówki i nagrali reakcję ludzi. Wiele osób uznało okulary za część ekspozycji i fotografowali je. „Żartowaliśmy, że ludzie mogą uznać za sztukę przypadkowe obiekty. Sądziliśmy tak oglądają niektóre pokazy w muzeum”, napisał Freiheit w interneci. „To było przezabawne, bo ludzie natychmiast zaczęli postrzegać nasze okulary jako instalację sztuki współczesnej” - dodał Freiheit.
 • Atrakcje w Jaworze: Muzeum pachnące... piernikami

  Średniowieczne miecze ze stali damasceńskiej, jakich w swoich zbiorach nie ma nawet Wawel, najstarsza panorama śląskiego miasta i formy do pierników, które wypiekano w Jaworze sto lat przed Toruniem – wszystkie te zabytki można obejrzeć w jaworskim Muzeum Regionalnym, w Zagłębiu Miedziowym. W Jaworze od 23 lat organizowane są Koncerty Pokoju, których organizację wspiera Fundacja KGHM.
 • Penis byka, ser z larwami, spleśniały rekin. Muzeum obrzydliwego jedzenia w Szwecji

  Muzeum obrzydliwego jedzenia w Szwecji - takiej atrakcji mogą doświadczyć mieszkańcy i przyjeżdżający do Malmö. Będzie można tam zobaczyć m.in. byczego penisa, ser z larwami, spleśniałego rekina czy owoc durianu. Wśród 80 potraw jest też smoothie z… żab. Pomysłodawca chce zaintrygować gości. Chyba mu się uda? (Cover Video/x-news)
 • Pożar brazylijskiego Muzeum Narodowego. 20 milionów eksponatów płonie w Rio de Janeiro

  Muzeum Narodowe stanęło w ogniu w Rio de Janeiro. Pożar miał wybuchnąć po zamknięciu placówki, ok. godz. 19.30 czasu lokalnego w niedzielę 2 września. Według wstępnych doniesień, nikt nie ucierpiał w wyniku rozprzestrzenienia się ognia. Wewnątrz budynku znajduje się jednak ponad 20 mln eksponatów. Muzeum Narodowe Brazylii to najstarsza instytucja naukowa tego kraju. "To smutny dzień dla wszystkich Brazylijczyków. Straciliśmy dwieście lat pracy, badań i wiedzy" - napisał na Twitterze prezydent Brazylii Michel Temer. Budynek, w którym znajduje się muzeum, niedawno obchodził 200-lecie swego istnienia. Pierwotnie był siedzibą portugalskiej rodziny królewskiej. (TVN24/x-news)