MUX-1

Artykuły - MUX-1 (19)

 • Fokus TV oficjalnie wystartował

  Fokus TV oficjalnie wystartował

  28 kwietnia 2014 roku oficjalnie nadawanie rozpoczął edukacyjno-poznawczy Fokus TV, nowy kanał z portfolio Grupy ZPR (nadawcą jest spółka TV Spektrum). Przypomnijmy, iż stacja na kilka dni przed startem pojawiła się już w przekazie satelitarnym, a na antenie emitowane były filmy promocyjne. Fokus TV dostępny jest w przekazie naziemnym, satelitarnym, kablowym i w sieci.
 • Zmiany w konfiguracji MUX 1 i MUX 3 - nowe kanały

  Zmiany w konfiguracji MUX 1 i MUX 3 - nowe kanały

  W nocy z 14 na 15 lutego 2014 roku przeprowadzono zmiany konfiguracji multipleksów DVB-T MUX 1 i MUX 3, mające na celu dołączenie do oferty naziemnej telewizji cyfrowej programów TVP ABC i TV Trwam. Zmianie uległa ilość i rozkład programów w obydwu multipleksach. Prace zostaną zakończone w godzinach porannych 15 lutego. Aktualizacja: TV Trwam i TVP ABC już w MUX1, TVP1 HD i TVP Info w MUX3.
 • Spółki Kino Polska i TV Spectrum z koncesjami na programy - filmowy i edukacyjny

  Spółki Kino Polska i TV Spectrum z koncesjami na programy - filmowy i edukacyjny

  Koncesję na nadawanie kanału filmowego na multipleksie pierwszym w systemie naziemnej telewizji cyfrowej otrzymała w poniedziałek Stopklatka TV spółki Kino Polska. Spółka TV Spectrum, należąca do grupy ZPR emitującej programy Eska TV i Polo TV, będzie nadawać na MUX 1 kanał edukacyjny.Na zamknięciu notowań papier Stopklatki na NewConnect kosztował 6,90 zł po zwyżce o 9,87 procent.
 • 11 nadawców ubiega się o miejsca na pierwszym multipleksie

  11 nadawców ubiega się o miejsca na pierwszym multipleksie

  Na zakończenie konkursu na dwa ostatnie miejsca na pierwszym multipleksie czeka 11 nadawców. Decyzję o tym, kto otrzyma koncesje na nadawanie kanałów filmowego i edukacyjnego, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji może podjąć na początku września.
 • Rosja: Konkurs na 1 miejsce w MUX II we wrześniu

  Rosja: Konkurs na 1 miejsce w MUX II we wrześniu

  Konkurs na wolne miejsce w drugim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej w Rosji odbędzie się we wrześniu br., dowiedziała się agencja ITAR-TASS od państwowego regulatora rynku telekomunikacyjnego Roskomnadzor.
 • MUX 1: 25 czerwca poznamy wyniki drugiego konkursu?

  MUX 1: 25 czerwca poznamy wyniki drugiego konkursu?

  Przedstawiciele Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) oficjalnie deklarują, że drugi konkurs na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) zostanie wkrótce zakończony: - Konkurs będzie rozstrzygnięty jeszcze przed wakacjami. Wówczas zostaną podane wyniki - poinformowała "Nasz Dziennik" Katarzyna Twardowska, rzecznik prasowy KRRiT. W tej chwili trwa ocena merytoryczna wniosków złożonych przez potencjalnych koncesjonariuszy.
 • 20 maja zmiana kanałów MUX 1 i MUX 2

  20 maja zmiana kanałów MUX 1 i MUX 2

  W związku z V etapem wyłączeń naziemnej telewizji analogowej (20 maja 2013 roku) zmianie ulegną niektóre kanały w ramach MUX 1 i MUX 2. Będzie to dotyczyło obiektów: Rabka / Luboń Wielki, Zakopane / Gubałówka, Bydgoszcz / Trzeciewiec (MUX 1) oraz Kraków / Chorągwica i Lębork / Skórowo Nowe (MUX 2).
 • MUX 1: Stopklatka TV z poparciem twórców kina

  MUX 1: Stopklatka TV z poparciem twórców kina

  Wspólny projekt Kino Polska i Agora - Stopklatka TV, ubiegający się o koncesję na ogólnodostępny kanał filmowy w naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), zyskał poparcie największych polskich twórców kina - w tym Andrzeja Wajdy, Agnieszki Holland i Juliusza Machulskiego.
 • W czerwcu ważne rozstrzygnięcia dla telewidzów

  W czerwcu ważne rozstrzygnięcia dla telewidzów

  Wyniki konkursu na ostatnie cztery miejsca na multipleksie cyfrowym znane będą w czerwcu - poinformował we wtorek przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak. Nowi nadawcy będą jednak mogli zacząć emisję najwcześniej za rok.
 • Komunikat KRRiT w sprawie konkursu na MUX 1

  Komunikat KRRiT w sprawie konkursu na MUX 1

  W związku z czterema konkursami ogłoszonymi w dniu 27 grudnia 2012 roku, dotyczącymi możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego w sposób cyfrowy w multipleksie pierwszym (MUX 1), Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformowała, że w dniu 25 lutego 2013 roku do Biura Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) wpłynęło 12 wniosków.