musical „Metro”

Artykuły - Musical „Metro” (7)

 • "Metro": Janusz Józefowicz chce Edytę Górniak

  "Metro": Janusz Józefowicz chce Edytę Górniak

  "Super Express" informuje o pracach na ekranizacją "Metra" - najpopularniejszego polskiego musicalu.
 • 25. rocznica premiery musicalu "Metro"

  25. rocznica premiery musicalu "Metro"

  30 stycznia po raz 1985. będzie można obejrzeć "Metro" Janusza Józefowicza (scenariusz, reżyseria i choreografia) i Janusza Stokłosy (muzyka według libretta Agaty i Maryny Miklaszewskich). Musical miał swoją premierę dokładnie 25 lat temu w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, a od 1997 roku nieprzerwanie jest grany na deskach Teatru Studio Buffo. To fenomen nie tylko w Polsce, ale i na świecie.
 • "Metro" w obsadzie sprzed lat

  "Metro" w obsadzie sprzed lat

  Janusz Józefowicz, Katarzyna Groniec i Michał Milowicz, to kilka z gwiazd, które 23 lata temu grały w pierwszej obsadzie musicalu "Metro". Teraz artyści postanowili spotkać się ponownie na jednej scenie, by zebrać pieniądze na leczenie koleżanki.
 • Natasza Urbańska jako Pola Negri

  Natasza Urbańska jako Pola Negri

  Janusz Jóźefowicz, Janusz Stokłosa i Agata Miklaszewska. To trio przed 20 laty stworzyło pierwszy polski musical "Metro". 3 grudnia 2011 roku podczas Camerimage w Bydgoszczy odbędzie się światowa prapremiera pierwszego musicalu w technologii 3D "Pola Negri" z Nataszą Urbańską w roli tytułowej.
 • I ty możesz wystąpić u musicalu!

  I ty możesz wystąpić u musicalu!

  Twórcy musicalu "Metro" poszukują nowych wokalistów i tancerzy. W czwartek, 17 lutego, Janusz Józefowicz i Janusz Stokłosa przesłuchają kandydatów do roli Jana, jednego z pary głównych bohaterów przedstawienia. Odbędą się także castingi dla tancerzy.
 • Janusz Józefowicz: Byliśmy pierwsi

  Janusz Józefowicz: Byliśmy pierwsi

  Musical "Metro" ma już 20 lat. W styczniu 1991 roku debiutował na deskach Teatru Dramatycznego. "Na ten fenomen złożyły się wciąż trafiające do odbiorcy teksty sióstr Miklaszewskich oraz muzyka Janusza Stokłosy. Okazała się ona na tyle uniwersalna, że nadal wywołuje emocje" - tłumaczy Janusz Józefowicz, reżyser spektaklu.
 • "Metro" Józefowicza w kinie

  "Metro" Józefowicza w kinie

  "Od prawie roku pracujemy nad scenariuszem" - powiedział Janusz Józefowicz, choreograf, aktor i tancerz, który zamierza przenieść na kinowy ekran słynny musical "Metro".

Filmy - Musical „Metro” (1)

 • Dziś oryginalna obsada „Metra” spotka się ponownie na deskach Teatru Buffo

  Pierwsza obsada musicalu „Metro” spotka się ponownie na jednej scenie, by zebrać pieniądze na leczenie koleżanki. Dziś o 19:00 na deskach Teatru Studio Buffo wystąpią ponownie Janusz Józefowicz, Janusz Stokłosa, Katarzyna Groniec, Barbara Melzer, Denisa Geislerova, Małgorzata Duda-Kozera, Wojciech Dmochowski i Michał Milowicz. – Kilka miesięcy temu nasza koleżanka miała wylew i chcielibyśmy coś dla niej zrobić, a jak wiadomo sytuacja artystów pracujących na umowę o dzieło jest bardzo różna. Jedni zarabiają bardzo dużo, inni zarabiają mało, inni jeszcze mniej albo średnio. W każdym razie nie jest wesoło w momencie, kiedy przydarza się jakaś katastrofa zdrowotna. I tutaj z Alą tak jest. Bardzo dobrze sobie poradziła ruchowo, jeszcze trochę siły i energii musi włożyć w całkowite wyzdrowienie i powrót na scenę – mówi Katarzyna Groniec, odtwórczyni roli Anki.