mundur

Artykuły - Mundur (24)

 • Mundury po nowemu

  Mundury po nowemu

  Mundury po nowemu. Specjaliści z Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych pracują nad nowymi dokumentami, które uporządkują wszystkie przepisy dotyczące tak zwanej "mundurówki".
 • Powstał materiał chroniący przed każdym typem zagrożenia

  Powstał materiał chroniący przed każdym typem zagrożenia

  Grupa naukowców z kilku amerykańskich uniwersytetów stworzyła materiał, którego właściwości ochronne będą się zmieniać w zależności od typu zagrożenia - donosi PopSci.
 • Milionowe straty na mundurach

  Milionowe straty na mundurach

  Na zakupie nowych mundurów dla listonoszy Poczta Polska mogła stracić 12 milionów złotych - wynika z dokumentów CBA i prokuratury, do których dotarł "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Szeregowi, pracy nie będzie!

  Szeregowi, pracy nie będzie!

  Zła wiadomość dla szeregowych: stanowisk podoficerskich i oficerskich ubędzie, a liczba chętnych na kursy umożliwiające awans między korpusami wzrośnie. Dobra wiadomość dla wojska: jest w kim wybierać.
 • Sabaton o Powstaniu Warszawskim: Coś wyjątkowego

  Sabaton o Powstaniu Warszawskim: Coś wyjątkowego

  Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału z planu teledysku do utworu "Uprising" grupy Sabaton. Premiera klipu odbędzie się 1 sierpnia, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
 • Łączy je policyjny mundur

  Łączy je policyjny mundur

  Mają różne pasje - taniec, książki, konie, podróże, a nawet boks. Niektóre z nich lubią podkreślać swoją kobiecość nienagannym makijażem czy np. szpilkami, inne zdecydowanie cenią wygodę - łączy ich jednak to, że na co dzień noszą policyjny mundur.
 • Piotr Polk: Mundur mi pomógł

  Piotr Polk: Mundur mi pomógł

  Piotr Polk znany jest przede wszystkim jako aktor teatralny. W swojej karierze zagrał też sporo ról serialowych. Obecnie występuje w produkowanym przez TVP "Ojcu Mateuszu". Gwiazdor przyznaje, że odtwarzana w nim rola oficera policji, kilkakrotnie pomogła mu w kontaktach ze stróżami prawa.
 • Policjanci będą marzli

  Policjanci będą marzli

  Policjanci tej zimy będą marznąć. Jeśli nie w tułów i głowę, to w stopy.
 • Policja: Materiał mundurów jest łatwopalny

  ąscy związkowcy z NSZZ Policjantów przesłali do swej centrali projekt wniosku do komendanta głównego policji o ekspertyzę, czy nowe policyjne mundury są bezpieczne. Jak mówią, to efekt odkrycia przez policjantów, że materiał spodni nowych mundurów jest łatwopalny.
 • Mundur lepszy niż garnitur?

  Mundur lepszy niż garnitur?

  Uposażenie zasadnicze to podstawowy składnik żołnierskiego wynagrodzenia. Czy jest on wystarczająco konkurencyjny z pensją zasadniczą wypłacaną pracownikom zatrudnionym w cywilnych sektorach gospodarki, aby zachęcać do wstąpienia w szeregi armii?