multipleks

Artykuły - Multipleks (81)

 • Kinowe multipleksy. "Regulujemy swoje zobowiązania. Czujemy żal, że zostajemy wyłączeni z pomocy"

  Kinowe multipleksy. "Regulujemy swoje zobowiązania. Czujemy żal, że zostajemy wyłączeni z pomocy"

  Kryzys związany z pandemią mocno dotknął branżę kinową. W tym trudnym czasie potrzebuje ona wsparcia. W bieżącym roku sprzedaż biletów do kin będzie stanowić zaledwie 30 proc. sprzedaży ubiegłorocznej - szacuje w rozmowie z Interią Joanna Kotłowska, prezes Polskiego Stowarzyszenia Nowe Kina.
 • Cineworld zwolni 45 tys. osób

  Cineworld zwolni 45 tys. osób

  Cineworld, druga co do wielkości sieć kin na świecie, tymczasowo zamknie wszystkie swoje kina w USA i W. Brytanii. Jak podał Reuters pracę straci do 45 tys. osób. Zdaniem ekspertów kryzys i opóźnienia premiery nowego filmu o Bondzie zrobiły swoje. W Polsce do Cineworld, należy Cinema City Poland mająca kina w dwudziestu największych miastach Polski.
 • Multipleksy czekają na filmy i wyjaśnienia

  Multipleksy czekają na filmy i wyjaśnienia

  Wprowadzenie wymaganych przez ministerstwo rozwoju wytycznych i opracowanie nowego repertuaru - to podstawowe przeszkody, jakie nie pozwalają na otwarcie multipleksów. Od soboty działają w Polsce kina studyjne i samochodowe.
 • Już w czerwcu informacyjny kanał dla Dolnego Śląska

  Już w czerwcu informacyjny kanał dla Dolnego Śląska

  Niestety nie udało się TVN Warszawa, nie udało się TVS, ale miejmy nadzieję, że uda się Echo24 TV. Z informacji satkurier.pl wynika, że regionalny kanał dla Dolnego Śląska rozpocznie nadawanie w czerwcu. Będzie dostępny w ramach multipleksu lokalnego naziemnej telewizji cyfrowej (MUX L4) i w sieciach kablowych. Dużą część ramówki stanowić będą informacje i publicystyka, ale nie zabraknie także treści rozrywkowych. Oby tak pozostało, bo TVS z podobnymi ambicjami na starcie jest dzisiaj złośliwie nazywana TV Seriale.
 • Felieton Daniela Gadomskiego: Będzie kolejny multipleks dla Telewizji Trwam?

  Felieton Daniela Gadomskiego: Będzie kolejny multipleks dla Telewizji Trwam?

  Iskrzy na linii Prawo i Sprawiedliwość - dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk. - Powiedziałem Telewizji Trwam, aby napisali do biura prasowego Kancelarii Prezydenta, że rezygnujemy ze współpracy - ogłosił na antenie Radia Maryja słynny redemptorysta. Oficjalnie poszło o brak miejsca dla ekip TV Trwam na pokładzie samolotów prezydenta Andrzeja Dudy. O. Rydzyk jest niezadowolony, że Polsat i TVN mogą obsługiwać wizyty zagraniczne z operatorem kamery i dziennikarzem, a Trwam tylko z operatorem. Redemptorysta jest też niezadowolony z niektórych liberalnych członków rządu i prawicowych dziennikarzy, którzy jego zdaniem są prawicowi jedynie na pokaz. Ta krytyka może nie być przypadkowa. Czy chodzi o dodatkowe miejsca na multipleksach naziemnej telewizji cyfrowej?
 • Zapowiada się wojna o ósmy multipleks

  Zapowiada się wojna o ósmy multipleks

  W sierpniu ruszy konkurs na ósmy multipleks. Zdaniem analityków SMG, łakomym kąskiem dla nadawców telewizyjnych będzie miejsce.
 • UKE: 16 chętnych na multiplex 8

  Do UKE wpłynęły 16 ofert na telewizyjny multiplex 8.
 • Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję ws. MUX8

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję ws. MUX8

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję w sprawie kolejnego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej. Telewizja Polska otrzyma część zamiast, jak wcześniej planowano, całości MUX 8. Pozostałe kanały zostaną wyłonione w konkursie.
 • Na multipleks wszedł ostatni nowy nadawca w tym rozdaniu. Prezes UKE: Cyfryzacja przebiegła pomyślnie

  Na multipleks wszedł ostatni nowy nadawca w tym rozdaniu. Prezes UKE: Cyfryzacja przebiegła pomyślnie

  Na trzech multipleksach jest już komplet nadawców. 28 kwietnia nadawanie rozpoczął 24. kanał - Fokus TV, a TVP1 zaczęło nadawanie tylko w wersji HD. Symboliczne wyłączenie ostatniego naziemnego nadajnika ogólnopolskiej telewizji analogowej miało miejsce niespełna rok temu. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, odpowiedzialna za cyfryzację, uważa, że cały proces był sukcesem i udało się uniknąć błędów, które pojawiały się w innych krajach.
 • Nadawca TV Trwam z kolejnymi kanałami w NTC?

  Nadawca TV Trwam z kolejnymi kanałami w NTC?

  Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) i Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT), regulatorzy polskiego rynku medialnego, dyskutują obecnie nad wizją kolejnych multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), tj. MUX 5, MUX 6 i MUX 8. Ze strony środowiska związanego z Fundacją Lux Veritatis, nadawcą TV Trwam, obecnej w MUX 1, słychać głosy, iż ten nadawca, bądź inny, który będzie prezentował w swoich audycjach wartości chrześcijańskie, powinien umieścić w tych multipleksach swoje kanały.

Filmy - Multipleks (5)

 • Na multipleks wszedł ostatni nowy nadawca w tym rozdaniu

  Cały proces wyłączania telewizji analogowej odbywał się w siedmiu etapach, począwszy od listopada 2012 roku, a skończywszy na 23 lipca 2013 roku, kiedy to w Polsce zniknął sygnał analogowy, od tej pory mamy tylko technikę cyfrową – przypomina Magdalena Gaj, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes.
 • TV Trwam jednak z miejscem na multipleksie?

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zapowiedziała, że w kolejnym konkursie koncesyjnym, który zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku, jedno z miejsc zostanie przeznaczone dla stacji o charakterze społeczno-religijnym. Na wygraną liczy TV Trwam, której nie udało się zdobyć pasma w pierwszym podejściu. – Przeprowadziliśmy bardzo dokładną analizę treści wszystkich kanałów obecnych na multipleksach, do tego nas zobowiązuje ustawa i z tego wyciągamy wnioski. Dlatego na pewno będzie sformułowana oferta, jeśli chodzi o kanał społeczno-religijny – mówi Jan Dworak, przewodniczący KRRiT.
 • Nowe multipleksy na telewizję czy Internet?

  Trwają dyskusje o zagospodarowaniu częstotliwości tzw. drugiej dywidendy cyfrowej. - Przed nami decyzja, czy kolejne multipleksy będą przeznaczone na telewizję. A jeśli tak, to czy będą one płatne - mówi Magdalena Gaj, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (Newseria).
 • Emitel inwestuje w infrastrukturę cyfrowej TV

  Emitel przygotowuje się do agresywnej i aktywnej działalności rynkowej - mówi prezes zarządu spółki, Przemysław Kurczewski. Dlatego inwestycje w infrastrukturę dotyczą na razie rozbudowy sieci potrzebnej do emisji cyfrowej telewizji naziemnej.