mufti

Artykuły - Mufti (6)

 • Mufti Belgradu zwolnił piłkarza od postu

  Mufti Belgradu zezwolił piłkarzowi klubu Crvena Zvezda Avalowi Isahowi na spożywanie posiłków w czasie ramadanu, muzułmańskiego postu, który nakazuje wiernym wstrzymywanie się od jedzenia w ciągu dnia.
 • Wielki mufti: Nie wolno atakować atomem niewiernych. Bo mogą ucierpieć wierni

  Wielki mufti: Nie wolno atakować atomem niewiernych. Bo mogą ucierpieć wierni

  Ugrupowaniom muzułmańskim i osobom indywidualnym nie wolno używać broni masowej zagłady przeciwko krajom niemuzułmańskim, ponieważ zawsze może ona zabić także muzułmanów - oświadczył w niedzielę wielki mufti Egiptu.
 • Arabia Saudyjska: Dopuszczalne śluby z 10-latkami

  Wielki mufti Arabii Saudyjskiej Abdulaziz al- Szejk uważa, że wydawanie za mąż 10-letnich dziewczynek jest dopuszczalne - doniosła w środę panarabska gazeta "Al-Hayat".
 • Papież w bazylice i meczecie

  Papież w bazylice i meczecie

  W czwartek, w trakcie pobytu w Stambule, Benedykt XVI odwiedził bazylikę Hagia Sophia - niegdyś największy kościół chrześcijański, a dziś muzeum - oraz słynny Błękitny Meczet.
 • Wielki mufti: Sprawa zamknięta

  Wielki mufti: Sprawa zamknięta

  Wielki mufti Turcji Ali Bardakoglu, który jako jeden z pierwszych duchowych przywódców islamu ostro skrytykował Benedykta XVI za jego wykład w Ratyzbonie, po poniedziałkowym przemówieniu papieża do ambasadorów państw muzułmańskich uznał sprawę za zamkniętą.
 • Australia: Mufti przed sądem

  Duchowy przywódca tysięcy australijskich muzułmanów stanie przed sądem w Sydney pod zarzutem zaatakowania oficera policji. Władze stanu Nowej Południowej Walii zaapelowały do społeczności islamskiej kraju o zachowanie spokoju.