Muammar Kaddafi

Synonimy:
kadafi, Kaddafi
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Muammar Kaddafi (372)

 • Porwano syna Muammara Kadafiego

  Porwano syna Muammara Kadafiego

  Syn obalonego i zabitego w 2011 r. dyktatora Libii Muammara Kadafiego, Hannibal, został porwany w Libanie przez bojowników domagających się informacji o losie zaginionego wiele lat temu w Libii szyickiego duchownego - podała w piątek libańska telewizja Al-Dżadid.
 • Niger przekazał Libii syna Kadafiego

  Niger przekazał Libii syna Kadafiego

  Władze Nigru dokonały w czwartek ekstradycji do Libii jednego z synów byłego dyktatora libijskiego Muammara Kadafiego, al-Saadiego - poinformowały władze w Trypolisie w oficjalnym komunikacie. Został on aresztowany i oczekuje na proces.
 • "Ostatnie Dni Dyktatorów". Konkurs!

  "Ostatnie Dni Dyktatorów". Konkurs!

  Po fakcie człowiek żałuje tylko, że był za dobry - wycedził Adolf Hitler, gdy z Ewą Braun ślubowali sobie nie tyle dozgonną miłość, co wspólne samobójstwo. Gdy cyjanek zaczął krążyć w ich żyłach, ona pierwsza osunęła się na ziemię. Mimo zażycia śmiertelnej dawki, chwilę później Hitler strzelił sobie w głowę. Czy aż tak bardzo chciał być pewny, że nie dostanie się żywy w ręce aliantów? Zapraszamy do lektury książki "Ostatnie Dni Dyktatorów" i wzięcia udziału w naszym konkursie, w którym można ją wygrać!
 • Libia nie chce przekazać MTK syna Kadafiego

  Libia odwoła się od decyzji Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) nakazującej przekazanie mu syna byłego libijskiego dyktatora Muammara Kadafiego, Saifa al-Islama - poinformował w niedzielę minister sprawiedliwości Libii Salah Baszir Margani.
 • Międzynarodowy Trybunał Karny żąda od Libii wydania syna Kadafiego

  Międzynarodowy Trybunał Karny żąda od Libii wydania syna Kadafiego

  Sędziowie Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) zażądali w piątek od władz Libii wydania syna nieżyjącego dyktatora Muammara Kadafiego, Saifa al-Islama, poszukiwanego za zbrodnie popełnione podczas powstania, które obaliło jego ojca.
 • Libia: Uchwalono ustawę usuwającą z urzędów ludzi Kadafiego

  Libia: Uchwalono ustawę usuwającą z urzędów ludzi Kadafiego

  Parlament Libii uchwalił w niedzielę ustawę, zakazującą wszystkim wyższym funkcjonariuszom obalonego dwa lata temu reżimu Muammara Kadafiego zajmowania stanowisk w nowej administracji państwowej. Może to zmusić obecnego premiera do ustąpienia.
 • Syn Kadafiego w sądzie

  Syn Kadafiego w sądzie

  Syn obalonego dyktatora Libii Muammara Kadafiego na krótko pojawił się w sądzie w mieście Zintan. Saif al-Islam Kadafi jest od wielu miesięcy przetrzymywany przez lokalne bojówki. W czasie libijskiej rewolucji był najbardziej znaną, oprócz dyktatora, twarzą ówczesnych władz.
 • Aresztowano byłego rzecznika Kadafiego

  Były rzecznik reżimu obalonego dyktatora Libii Muammara Kadafiego został aresztowany w mieście Tarhuna, ok. 50 km od Trypolisu - poinformowały w sobotę libijskie władze. Aresztowanie zbiega się z 1. rocznicą śmierci Kadafiego.
 • 100 czołgów zdobyto w akcji przeciwko zwolennikom Kadafiego

  Oddziały rządowe w Libii zarekwirowały podczas akcji przeciwko zwolennikom Muammara Kadafiego w okolicach Trypolisu ponad 100 czołgów i około 30 wyrzutni rakietowych. W walkach zginęła co najmniej jedna osoba, kilka zostało rannych - podało libijskie MSW.
 • Kadafi finansował kampanię Sarkozy'ego w 2007 r.?

  Kadafi finansował kampanię Sarkozy'ego w 2007 r.?

  Francuski portal informacyjny Mediapart opublikował w sobotę dokument podpisany przez b. szefa libijskiego wywiadu, według którego reżim Muammara Kadafiego zgodził się w 2006 roku wesprzeć 50 milionami euro kampanię prezydencką Nicolasa Sarkozy'ego w 2007 r.

Filmy - Muammar Kaddafi (17)

 • Byli wrogami reżimu, teraz są gwiazdami

  NATO Channel: Muammar Kaddafi nie był wielkim miłośnikiem sportu, nie przepadał też za znanymi sportowcami - a to dlatego, że obawiał się, iż mogą oni przyćmić jego popularność. Dziś jednak sport i jego gwiazdy znów jednoczą Libijczyków.
 • Zakazany sport wraca do łask

  NATO Channel: Boks, którego uprawiania zakazano w Libii w 1976 r., po upadku Muammara Kaddafiego znów zawitał do sal treningowych w całym kraju. Młodzi adepci tej dyscypliny - wcześniej uprawianej w sekrecie - cieszą się, że nie muszą już ukrywać swojej pasji.
 • Lekarze ujawniają bestialstwa Kaddafiego

  NATO Channel: Po upadku reżimu Kaddafiego pracownicy libijskich szpitali przerywają milczenie. - Widzieliśmy rzeczy, o których nie powinniśmy mówić przed kamerami - zdradzają lekarze, którzy zajmowali się rannymi uczestnikami walk.
 • Program nauczania do wymiany!

  NATO Channel: Do libijskich szkół powoli wraca normalność, ale materiał, który przez ostatnich 40 lat przyswajali sobie tamtejsi uczniowie, musi zostać poddany analizie. Z programu znikną "mądrości" Kaddafiego na temat polityki, gospodarki i codziennego życia.