mszyce

Artykuły - Mszyce (6)

 • Biedronka atakuje. To zagrożenie dla polskich gatunków

  Wraz z pojawieniem się pierwszych wiosennych szkodników m.in. mszyc, swoją obecność zaznaczają również biedronki. Wśród naszych rodzimych gatunków pojawia się obcy - biedronka azjatycka, która zagraża nie tylko naszej siedmiokropce.
 • Jak pozbyć się mszyc za pomocą czosnku?

  Jak pozbyć się mszyc za pomocą czosnku?

  Kiedy mszyce zaatakują nasz róże, nie jesteśmy bezsilni. Maja Popielarska podpowiada, jak przygotować naturalny preparat, który pozwoli pozbyć się problemu.
 • Cukier za ochronę

  Cukier za ochronę

  Od milionów lat niezwykła symbioza łączy dwie odmienne grupy owadów - mrówki i mszyce. Wszystko przez wysokoenergetyczną wydzielinę zawierającą mnóstwo cukrów.
 • Czerwony alert

  Czerwony alert

  Po zbadaniu tysięcy odmian jabłoni naukowcy stwierdzili, że jesienne czerwone liście komunikują owadom, że dysponują bronią chemiczną. Jaskrawe kolory byłyby zatem barwami wojennymi, związanymi z walką drzew ze szkodnikami.
 • Zamachowcy samobójcy wśród zwierząt

  Zamachowcy samobójcy wśród zwierząt

  Zamachowców samobójców można znaleźć nie tylko wśród ludzi, ale także w świecie zwierząt. Okazuje się, że do takiej metody ochrony przed drapieżnikami, m.in. biedronkami, uciekają się mszyce. środek rażenia, olejek gorczyczny, uzyskują ze zjadanych roślin.
 • Pszczoły-pasterze

  Nieznany dotychczas gatunek pszczół odkryto w dżungli amazońskiej. Naukowcy brazylijscy, którzy na nie natrafili, zaobserwowali, że pszczoły te zachowują się jak pasterze i hodują na własne potrzeby stada mszyc.

Filmy - Mszyce (2)

 • Łatwy i pachnący sposób na mszyce

  W czerwcowe dni wreszcie możemy się cieszyć roślinami balkonowymi lub uprawami w ogrodach. Niestety wysokie temperatury sprzyjają najbardziej uciążliwym szkodnikom – wszędzie rozpanoszyły się mszyce! Trudno stosować pestycydy na balkonowe zioła lub kwiaty. Nie każdy ma też czas i wprawę, by przygotować naturalne mikstury. Możemy się wspomóc dobierając naszym roślinom odpowiednie towarzystwo.
 • Dzielimy ogród na strefy. Jak to zrobić?

  - Wartościowy ogród to taki, w którym jest mnóstwo zwierząt - powiedziała miłośniczka ogrodnictwa Maja Popielarska. Jak wydzielić w ogrodzie strefy dla zwierząt i ludzi? (Dzień Dobry TVN/x-news)