mszyce

Artykuły - Mszyce (6)

 • Biedronka atakuje. To zagrożenie dla polskich gatunków

  Wraz z pojawieniem się pierwszych wiosennych szkodników m.in. mszyc, swoją obecność zaznaczają również biedronki. Wśród naszych rodzimych gatunków pojawia się obcy - biedronka azjatycka, która zagraża nie tylko naszej siedmiokropce.
 • Jak pozbyć się mszyc za pomocą czosnku?

  Kiedy mszyce zaatakują nasz róże, nie jesteśmy bezsilni. Maja Popielarska podpowiada, jak przygotować naturalny preparat, który pozwoli pozbyć się problemu.
 • Cukier za ochronę

  Cukier za ochronę

  Od milionów lat niezwykła symbioza łączy dwie odmienne grupy owadów - mrówki i mszyce. Wszystko przez wysokoenergetyczną wydzielinę zawierającą mnóstwo cukrów.
 • Czerwony alert

  Czerwony alert

  Po zbadaniu tysięcy odmian jabłoni naukowcy stwierdzili, że jesienne czerwone liście komunikują owadom, że dysponują bronią chemiczną. Jaskrawe kolory byłyby zatem barwami wojennymi, związanymi z walką drzew ze szkodnikami.

Filmy - Mszyce (1)

 • Łatwy i pachnący sposób na mszyce

  W czerwcowe dni wreszcie możemy się cieszyć roślinami balkonowymi lub uprawami w ogrodach. Niestety wysokie temperatury sprzyjają najbardziej uciążliwym szkodnikom – wszędzie rozpanoszyły się mszyce! Trudno stosować pestycydy na balkonowe zioła lub kwiaty. Nie każdy ma też czas i wprawę, by przygotować naturalne mikstury. Możemy się wspomóc dobierając naszym roślinom odpowiednie towarzystwo.