MŚ w narciarstwie klasycznym

Artykuły - MŚ w narciarstwie klasycznym (116)

• Narciarskie MŚ. W Oberstdorfie przy pełnych trybunach

Narciarskie MŚ. W Oberstdorfie przy pełnych trybunach

Przyszłoroczne mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym odbędą się przy pełnych trybunach - zapowiedzieli organizatorzy. Impreza w Oberstdorfie ma się odbyć między 23 lutego a 7 marca. Mimo pandemii koronawirusa nie bierze się na razie pod uwagę żadnych ograniczeń.
  • PŚ w skokach. 20 milionów dolarów na obiekty w Trondheim

PŚ w skokach. 20 milionów dolarów na obiekty w Trondheim

Rząd Norwegii przekaże 20 milionów dolarów na modernizację kompleksu narciarskiego Granasen w Trondheim, głównie skoczni, pod warunkiem, że miasto zostanie gospodarzem mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w 2025 roku. Do ich organizacji jest jedynym kandydatem.
  • MŚ w Seefeld: Polska czwarta w tabeli medalowej, triumf Norwegii

MŚ w Seefeld: Polska czwarta w tabeli medalowej, triumf Norwegii

Norwescy narciarze po raz 11. z rzędu triumfowali w tabeli medalowej mistrzostw świata w konkurencjach klasycznych. W Seefeld zdobyli 13 złotych, pięć srebrnych i siedem brązowych krążków. Polska zajęła czwarte miejsce z jednym złotem i jednym srebrem.
  • MŚ w Seefeld. Szczepan Kupczak zadziwił samego siebie

MŚ w Seefeld. Szczepan Kupczak zadziwił samego siebie

Szczepan Kupczak zajął 18. miejsce w kombinacji norweskiej w mistrzostwach świata w austriackim Seefeld. To najlepszy wynik Polaka w imprezie tej rangi od 34 lat. - Nie spodziewałem się, że tak dobrze mi pójdzie na trasie - przyznał Kupczak.
  • Narciarskie MŚ: w środę debiut polskich skoczkiń

Narciarskie MŚ: w środę debiut polskich skoczkiń

W środę w narciarskich mistrzostwach świata w Seefeld odbędzie się indywidualny konkurs skoczkiń. Po raz pierwszy w imprezie tej rangi wystąpią Polki. Kwalifikacje z udziałem Kamili Karpiel oraz Kingi Rajdy zaplanowano na godzinę 15.00.
  • Narciarskie MŚ. Drużynowe zwycięstwo Niemek

Narciarskie MŚ. Drużynowe zwycięstwo Niemek

Niemki wywalczyły drużynowe mistrzostwo świata w skokach narciarskich w austriackim Seefeld. Drugie miejsce zajęły reprezentantki gospodarzy, a trzecie Norweżki. Polki nie startowały. Konkurs drużynowy kobiet odbył się po raz pierwszy w historii tej imprezy.
  • Narciarskie MŚ. Drugie złoto Johaug w Seefeld

Narciarskie MŚ. Drugie złoto Johaug w Seefeld

Therese Johaug zdobyła złoty medal w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym, podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld. To drugie zwycięstwo Norweżki w tegorocznych mistrzostwach świata, wcześniej wygrała w biegu łączonym na 15 km.
  • Narciarskie MŚ. Kowalczyk: Nikt nie jest maszyną, a zwłaszcza 17-letnie dziecko

Narciarskie MŚ. Kowalczyk: Nikt nie jest maszyną, a zwłaszcza 17-letnie dziecko

- Wiedzieliśmy, że konfrontacja będzie ciężka, że będzie bolesna, ale trzeba się konfrontować, bo innej drogi nie ma - tak debiut polskich biegaczek w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld podsumowała Justyna Kowalczyk.
  • MŚ w skokach. Gregor Schlierenzauer poza kadrą Austrii

MŚ w skokach. Gregor Schlierenzauer poza kadrą Austrii

Jeden z najlepszych skoczków narciarskich w historii - Gregor Schlierenzauer przegrał walkę o miejsce w austriackiej kadrze na mistrzostwa świata, które 19 lutego rozpoczną się w Seefeld.
  • MŚ w skokach. Apoloniusz Tajner: Wystawimy drużynę mieszaną

MŚ w skokach. Apoloniusz Tajner: Wystawimy drużynę mieszaną

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner zapowiedział udział naszej drużyny mieszanej w skokach narciarskich w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym, które 20 lutego rozpoczną się w Seefeld.

Filmy - MŚ w narciarstwie klasycznym (2)

• Kamil Stoch przed MŚ w Lahti. Wideo

- Staram się z uśmiechem podchodzić do swojej pasji i pracy - powiedział Kamil Stoch przed odlotem reprezentacji Polski w skokach na mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym do Lahti. - Choć oczywiście nie zawsze można skakać z radości, gdy odda się kiepski skok - zaznaczył.
  • Piotr Żyła: Bo zimny kibel będzie. Wideo

Jak zawsze z humorem podszedł do sprawy na konferencji prasowej Piotr Żyła, zagadnięty nad czym tak się zadumał w trakcie konferencji. - Bo zimny kibel będzie - wypalił, odnosząc się do swoich ulubionych, podgrzewanych toalet w Japonii.