MŚ w kolarstwie

Artykuły - MŚ w kolarstwie (44)

 • Kolarstwo. Federacje monitorują wrześniowe mistrzostwa świata

  Kolarstwo. Federacje monitorują wrześniowe mistrzostwa świata

  Pandemia koronawirusa wciąż wydaje się poważną przeszkodą dla wszelkich planów dotyczących organizacji wydarzeń sportowych na świecie. 20 września mają rozpocząć się mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym. Australijska federacja monitoruje sytuację, troszcząc się przede wszystkim o młodych zawodników, którzy nie mogą startować w zagranicznych zawodach.
 • MŚ w kolarstwie. Norweska federacja będzie przez 10 lat spłacać długi z Bergen

  MŚ w kolarstwie. Norweska federacja będzie przez 10 lat spłacać długi z Bergen

  Norweska federacja kolarska zgodziła się na spłatę w ciągu 10 lat długu wobec Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) w wysokości 1 mln euro. To efekt bankructwa organizatorów szosowych mistrzostw świata w Bergen w 2017 roku.
 • Kolarstwo. Mistrzostwa świata na Bliskim Wschodzie

  Kolarstwo. Mistrzostwa świata na Bliskim Wschodzie

  Zamiast we wrześniu w Szwajcarii, mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym mogłyby się odbyć w listopadzie na Bliskim Wschodzie - poinformował w sobotę hiszpański dziennik "Marca". Wymienił trzy kraje: Oman, Katar oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie.
 • MŚ w kolarstwie - pojawia się znak zapytania

  MŚ w kolarstwie - pojawia się znak zapytania

  ​Dopiero pod koniec czerwca ma zapaść decyzja, czy kolarskie mistrzostwa świata, zaplanowane w dniach 20-27 września w szwajcarskich miastach Aigle i Martigny, dojdą do skutku - oświadczył współprzewodniczący komitetu organizacyjnego zawodów Gregory Devaud.
 • MŚ w kolarstwie. Zwycięstwo Annemiek van Vleuten

  MŚ w kolarstwie. Zwycięstwo Annemiek van Vleuten

  Holenderka Annemiek van Vleuten wygrała po długiej, samotnej ucieczce wyścig ze startu wspólnego elity w kolarskich mistrzostwach świata w angielskim hrabstwie Yorkshire. Najlepsza z Polek Katarzyna Niewiadoma zajęła 23. miejsce.
 • MŚ w kolarstwie. Quinn Simmons wygrał wyścig juniorów

  MŚ w kolarstwie. Quinn Simmons wygrał wyścig juniorów

  Amerykanin Quinn Simmons zdobył w angielskim Harrogate, po samotnym finiszu, tytuł mistrza świata juniorów w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego. Na drugiej pozycji, ze stratą 56 sekund, przyjechał do mety Włoch Alessio Martinelli.
 • MŚ w kolarstwie: triumf Chloe Dygert, Plichta 36.

  MŚ w kolarstwie: triumf Chloe Dygert, Plichta 36.

  Amerykanka Chloe Dygert zdobyła złoty medal mistrzostw świata w kolarstwie, zdecydowanie wygrywając rywalizację w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 30,3 km z Ripon do Harrogate w Anglii. Jedyna Polka w stawce Anna Plichta zajęła 36. miejsce.
 • MŚ w kolarstwie. Mikkel Bjerg po raz trzeci najlepszy na czas wśród młodzieżowców

  MŚ w kolarstwie. Mikkel Bjerg po raz trzeci najlepszy na czas wśród młodzieżowców

  Duński kolarz Mikkel Bjerg po raz trzeci z rzędu zdobył tytuł mistrza świata w jeździe indywidualnej na czas młodzieżowców (do lat 23). W angielskim Harrogate wyprzedził o blisko pół minuty Amerykanów Iana Garrisona i Brandona McNulty'ego.
 • MŚ w kolarstwie. Egan Bernal nie wystartuje

  MŚ w kolarstwie. Egan Bernal nie wystartuje

  Egan Bernal nie wystartuje w mistrzostwach świata w angielskim Yorkshire - poinformowała we wtorek Kolumbijska Federacja Kolarska, mimo że dzień wcześniej wymieniła nazwisko zwycięzcy Tour de France w składzie reprezentacji.
 • MŚ w kolarstwie. Michał Kwiatkowski zrezygnował ze startu

  MŚ w kolarstwie. Michał Kwiatkowski zrezygnował ze startu

  Michał Kwiatkowski nie wystartuje w mistrzostwach świata, które rozpoczną się 22 września w brytyjskim hrabstwie Yorkshire. Kolarz brytyjskiej ekipy Ineos poinformował we wtorek na Twitterze, że powodem tej decyzji jest przemęczenie.