MŚ Rosja 2018

Artykuły - MŚ Rosja 2018 (633)

 • Raport FIFA: Francja grała powściągliwie, ale skutecznie

  Raport FIFA: Francja grała powściągliwie, ale skutecznie

  Triumfatorzy tegorocznych mistrzostw świata w Rosji Francuzi utrzymywali się przy piłce mniej niż przez 50 procent czasu gry i przebiegli średnio więcej od tylko czterech innych uczestników mundialu - wynika z raportu Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA).
 • MŚ Rosja 2018. Dzięki mundialowi Rosja zyskała około 14 miliardów dolarów

  MŚ Rosja 2018. Dzięki mundialowi Rosja zyskała około 14 miliardów dolarów

  Komitet organizacyjny Rosja 2018, który zajmował się przygotowaniem piłkarskich mistrzostw świata, ocenił, że PKB kraju zyskało łącznie 952 mld rubli (ok. 14 mld USD) w latach 2013-2018 dzięki mundialowi. Stanowi to około 1 proc. rosyjskiego PKB.
 • PZPN ujawnił raport sztabu kadry po mundialu w Rosji

  PZPN ujawnił raport sztabu kadry po mundialu w Rosji

  Polski Związek Piłki Nożnej opublikował raport sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski na temat udziału drużyny narodowej w finałach mistrzostw świata w Rosji. – Tego typu raporty są generalnie poufne i przeznaczone do wewnętrznej wiadomości związku sportowego. Jednak wobec sporego zainteresowania opinii publicznej, a także części mediów, upatrujących w raporcie jakichś niezdrowych emocji, zdecydowaliśmy się raport sztabu reprezentacji opublikować - tłumaczył prezes PZPN Zbigniew Boniek.
 • Mundial Rosja 2018. Najwięcej kibiców z Fan ID przyjechało z Chin

  Mundial Rosja 2018. Najwięcej kibiców z Fan ID przyjechało z Chin

  Zaskakujące dane ogłosiła Federalna Służba Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej (FSB). Na piłkarskie mistrzostwa świata do Rosji najwięcej kibiców, którzy posiadali Fan ID, przyjechało z Chin, a więc kraju, który nie miał swojej reprezentacji na mundialu.
 • Mundial 2018. FIFA ukarała federację Egiptu

  Mundial 2018. FIFA ukarała federację Egiptu

  FIFA nałożyła na egipską federację piłkarską grzywnę w wysokości 50 tysięcy franków szwajcarskich. To kara za rozegranie meczu towarzyskiego przed mistrzostwami świata w niedozwolonym terminie.
 • Mundial 2018. Robert Lewandowski podsumował występ reprezentacji

  Mundial 2018. Robert Lewandowski podsumował występ reprezentacji

  Mistrzostwa świata w Rosji już się zakończyły. Świat albo zapomniał już, że była na nich reprezentacja Polski, albo przypomina występ Orłów, wskazując tych najgorszych na mundialu. Kibicom w Polsce nie jest do śmiechu, piłkarzom też. W obszernym wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" występ drużyny podsumował kapitan kadry Robert Lewandowski.
 • Mundial 2018. Jak w hotelu Francuzów znalazła się policja i straż pożarna

  Mundial 2018. Jak w hotelu Francuzów znalazła się policja i straż pożarna

  Reprezentacja Francji przywiozła już Puchar Świata i pokazała go swoim kibicom, ale jednocześnie na jaw wychodzą różne sytuacje, do których dochodziło jeszcze w Rosji. Najzabawniej - a jednocześnie najbardziej niebezpiecznie - było po meczu z Argentyną, gdy zawodnicy poszli na miasto, a po powrocie do hotelu Adil Rami tak użył... gaśnicy, że cała ekipa musiała być ewakuowana. W środku nocy, a mówiąc dokładniej - prawie nad ranem.
 • Mundial 2018. Francuscy piłkarze otrzymają ordery Legii Honorowej

  Mundial 2018. Francuscy piłkarze otrzymają ordery Legii Honorowej

  Piłkarze Francji, którzy w niedzielę zdobyli mistrzostwo świata, pokonując w Moskwie na Łużnikach Chorwację 4-2, zostaną odznaczeni najwyższymi orderami państwowymi - Legią Honorową - poinformowały media francuskie.
 • Mundial. Świętujący kibice starli się z policją w kilku miastach Francji

  Mundial. Świętujący kibice starli się z policją w kilku miastach Francji

  W kilku francuskich miastach radość ze zdobycia przez "Trójkolorowych" tytułu piłkarskich mistrzów świata wymknęła się spod kontroli. Na słynnej Champs-Elysees w Paryżu plądrowano sklepy i walczono z policją, do zamieszek doszło też m.in. w Lyonie i Marsylii. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podało, że zatrzymano 292 osoby.
 • ​Mundial 2018. Vida wściekły na Mandżukicia po finale

  ​Mundial 2018. Vida wściekły na Mandżukicia po finale

  Piłkarz reprezentacji Chorwacji Domagoj Vida nie mógł pogodzić się z porażką z Francją 2-4 w finale mistrzostw świata i miał pretensje do kolegi z drużyny - Maria Mandżukicia. Musiał interweniować trener Zlatko Dalić.

Filmy - MŚ Rosja 2018 (41)