mrozy

Artykuły - Mrozy (59)

 • Z powodu mrozów padł rekord zapotrzebowania na prąd

  Z powodu mrozów padł rekord zapotrzebowania na prąd

  Padł rekord zapotrzebowania na moc elektryczną zimą - poinformowały Polskie Sieci Elektroenergetyczne. We wtorek wieczorem krajowe zapotrzebowanie wyniosło 26 316 MW. Jak powiedziała rzeczniczka PSE Beata Jarosz-Dziekanowska, ze względu na utrzymujące się mrozy niewykluczone są kolejne rekordy, ale system jest bezpieczny.
 • Mrozy na południu Europy podbiły ceny warzyw

  Mrozy na południu Europy podbiły ceny warzyw

  W styczniu i na początku lutego utrzymywał się silny wzrost cen warzyw importowanych związany ze znaczącymi stratami mrozowymi na południu Europy. Obecnie obserwowane jest wygasanie tego efektu. W II kw. br. oczekujemy utrzymania dodatniej dynamiki cen owoców i warzyw, która przyjmie minimum lokalne na przełomie II i III kw.
 • Katowice: Pierwsza ofiara mrozów na Śląsku

  Katowice: Pierwsza ofiara mrozów na Śląsku

  W Katowicach w pustostanie znaleziono zwłoki 41-letniego mężczyzny.
 • Pogoda: Jak długo będzie trzymał mróz?

  Pogoda: Jak długo będzie trzymał mróz?

  Jak informuje IMGW, w niedzielę Polska pozostanie na skraju wyżu, w mroźnym powietrzu arktycznym. W nocy temperatura może spaść nawet poniżej minus 20 stopni.
 • Kolejne ofiary mrozu. Wczoraj zmarło 9 osób

  Kolejne ofiary mrozu. Wczoraj zmarło 9 osób

  Wczoraj z wychłodzenia zmarło w naszym kraju dziewięć osób. To o sześć więcej niż dzień wcześniej. Dziś odnotowano kolejne ofiary, m.in. na Lubelszczyźnie. Rano w Białej Podlaskiej natrafiono na zwłoki kobiety, a w Puławach odnaleziono zamarzniętego mężczyznę. W obu przypadkach znajdowali się w pustostanach i wcześniej pili alkohol.
 • Mrozy w Syrii zabiły trójkę niemowląt i mężczyznę

  Mrozy w Syrii zabiły trójkę niemowląt i mężczyznę

  W ciągu minionej doby w obozach dla uchodźców w Syrii w wyniku niskich temperatur zmarły cztery osoby. Ofiarami mrozów są trójka niemowlęta i starszy mężczyzna.
 • Nadciąga wir polarny. Meteorolodzy ostrzegają

  Nadciąga wir polarny. Meteorolodzy ostrzegają

  Zima w USA wciąż nie daje za wygraną. Kolejna fala arktycznych mrozów, nazywana polarnym wirem, nadciąga nad środkowe i północno-wschodnie stany.
 • Ustawiono koksowniki. W nocy temperatura spadnie do minus 18 st. C

  Ustawiono koksowniki. W nocy temperatura spadnie do minus 18 st. C

  W związku z silnymi mrozami w centrum Gdańska w piątek ustawiono cztery koksowniki. Stoją w okolicy przystanków komunikacji miejskiej przy dworcu PKP i przy Bramie Wyżynnej. Jeżeli mrozy się utrzymają, to w poniedziałek ma być ustawionych kolejnych sześć.
 • Mroźna zima zawitała do Chin. Zamarzł odcinek Żółtej Rzeki

  Mroźna zima zawitała do Chin. Zamarzł odcinek Żółtej Rzeki

  Mroźna zima zawitała także do Chin. Zamarzł odcinek Żółtej Rzeki w prowincji Ningxia. Stało się to 17 dni później niż zwykle.

Filmy - Mrozy (8)

 • Widowiskowe piruety na zamarzniętym kanale. Takie rzeczy tylko w Amsterdamie

  Mieszkańcy Amsterdamu skorzystali z siarczystych mrozów, które w ostatnich dniach nawiedziły Europę. Wielu miłośników łyżwiarstwa ruszyło na zamarznięty kanał, a jedna z kobiet popisała się efektownym piruetem. (STORYFUL/x-news)
 • Policjanci w walce ze ślizgającymi się autami. Huragan Emma nie ułatwia życia mieszkańcom Francji

  Huragan Emma przebija się przez Europę. O skutkach przejścia zamieci przekonali się we wtorek 28 lutego mieszkańcy francuskiego Montpellier. Nagłe pogorszenie warunków uniemożliwiło ruch po ulicach miasta. Na nagraniu widać ślizgające się samochody, nad którymi kierowcy stracili kontrolę. W zatrzymaniu aut pomóc próbują policjanci, jednak oni również są bezradni. (STORYFUL/x-news)
 • Czwartek pogodny, powoli nadchodzi ocieplenie. W weekend temperatura powyżej zera

  Z każdym kolejnym dniem w Polsce będzie robić się cieplej. Miejscami poprószy śnieg, pod koniec tygodnia wystąpią też opady śniegu z deszczem. Czwartek będzie przeważnie pogodny. Jedynie na wschodnim Pomorzu oraz na północnym wschodzie i wschodzie niebo się zachmurzy. Na Podlasiu, Mazurach, Warmii i Wybrzeżu Gdańskim wystąpią opady śniegu do 1-2 centymetrów. Temperatura maksymalna pozostanie niska - wyniesie od -12 st. C na Suwalszczyźnie, przez -8 st. C w centrum, do -5 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze wschodu i północnego wschodu. Piątek zapowiada się pogodnie w większości kraju. Tylko na północnym wschodzie będzie pochmurno, popada tam też śnieg - maksymalnie do 1 cm. Termometry na ranem wskażą od -20 st. C na południowym wschodzie do -13 st. C na Pomorzu Zachodnim. W ciągu dnia temperatura wzrośnie od -8 st. C na Podkarpaciu, przez -5 st. C w centrum kraju, do -3 st. C na Dolnym Śląsku. Wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. W sobotę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na północnym wschodzie wystąpią opady śniegu, do 1-2 cm. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -6 st. C na wschodzie, przez -3 st. C w centrum, do -1 st. C na zachodzie. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze wschodu i północy. Prawdziwe ocieplenie nadjedzie jednak po niedzieli. We wtorek temperatura na zachodzie kraju może sięgnąć nawet 8 stopni.
 • Zima żegna się z Polską siarczystym mrozem. Jak się ubrać, by nie zmarznąć?

  Pogodowe alarmy obowiązują już w kilku województwach, miejscami temperatura spada do minus kilkunastu stopni Celsjusza, a ma być jeszcze zimniej. Uchronić nas przed mrozami może nie tylko ciepłe ubranie, ale także aktywność fizyczna i odpowiednia dieta. (TVN24/x-news)