mróz

Artykuły - Mróz (496)

 • Zdrową żywność suszy się mrozem

  Zdrową żywność suszy się mrozem

  Kiedyś nasze babcie wykorzystywały mróz do suszenia bielizny - wywieszały pranie na zewnątrz i czekały aż niska temperatura zimą zrobi to, co słońce latem. Potem taka bielizna potrzebuje tylko trochę ciepła i wilgoci, aby być gotową do noszenia. Mróz, ten siarczysty, około minus czterdziestu stopni, też suszy.
 • Prognoza na weekend. Mróz odpuści

  Prognoza na weekend. Mróz odpuści

  Nadchodzący weekend przyniesie ocieplenie. Silne mrozy, z którymi zmagamy się od tygodnia powoli będą odpuszczać. Synoptycy prognozują, że w poniedziałek średnie temperatury w całym kraju będą dodatnie.
 • IMGW ostrzega przed silnym mrozem w górach

  IMGW ostrzega przed silnym mrozem w górach

  ​Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym mrozem, jaki ma wystąpić w nocy w górach.
 • Silny mróz. IMGW wydał ostrzeżenie II stopnia

  Silny mróz. IMGW wydał ostrzeżenie II stopnia

  Mrozy dają się we znaki mieszkańcom prawie wszystkich rejonów Polski. Tymczasem IMGW wydał kolejne ostrzenie dla 9 województw, w tym alert drugiego stopnia dla południowego subregionu Małopolski.
 • Nawet -30 stopni! Akumulator dał radę?

  Nawet -30 stopni! Akumulator dał radę?

  W zimowych warunkach kluczową rolę odgrywa akumulator. Bez sprawnej baterii nie uda nam się uruchomić żadnego auta.
 • Nie szarp się z drzwiami

  Nie szarp się z drzwiami

  Zima oznacza dla kierowcy problem nie tylko z uruchomieniem auta, ale również z dostaniem się do jego wnętrza.
 • Smartfon na mrozie - jak o niego zadbać?

  Smartfon na mrozie - jak o niego zadbać?

  Czy zastanawialiście się jak znoszą mrozy nasze smartfony? Czy powinniśmy je „ubrać”, w ogóle ich nie używać, czy zupełnie się tym nie przejmować? Jakie postępowanie będzie właściwe dla tego typu temperatur? Wyjaśniamy.
 • Smartfon i pozostała elektronika na mrozie - na co uważać?

  Smartfon i pozostała elektronika na mrozie - na co uważać?

  Mrozy mogą spowodować awarię naszych laptopów, smartfonów lub tabletów, a tym samym utratę danych - alarmują specjaliści odzyskiwania danych z firmy Kroll Ontrack. Co zrobić, aby nasz sprzęt bezpiecznie przetrwał zimowe mrozy?
 • Chroń malca przed mrozem!

  Chroń malca przed mrozem!

  Zimą powinnaś szczególnie dbać o zdrowie szkraba, bo o tej porze roku jest bardzo podatny na infekcje. Podpowiadamy, co zrobić, by maluch nie zmarzł na spacerze oraz jakie kosmetyki ochronią go przed niskimi temperaturami.
 • Pięć ofiar mrozu

  Jak informuje Polsat News tej nocy zamarzło w Polsce pięć osób. Informację tę potwierdza Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, powołując się na dane policji. Temperatury w niektórych miejscach kraju spadły do minus 15 stopni.

Filmy - Mróz (11)

 • Jak zrobić domowy odmrażacz do szyb?

  Zima wszystkim posiadaczom samochodów kojarzy się przede wszystkim ze żmudną, codzienną czynnością drapania zmrożonych, pokrytych lodem szyb. Bez ich oczyszczenia nie można przecież ruszyć! Czasem trzeba spędzić sporo czasu, by je doprowadzić do idealnego stanu. Nie musicie jednak spędzać długich chwil na zdrapywaniu szyb - zróbcie domowy odmrażacz do szyb! To dziecinnie proste!
 • Jak odpalić diesla zimą?

  Samochody z silnikiem diesla czasem robią sporo problemów zimą - trudno je uruchomić po mroźnej nocy. Takie poranki mogą sprawić wiele przykrości i spowodować spóźnienie, które potem może być fatalne w skutkach. Jak odpalić diesla zimą? Zobaczcie nasz poradnik!
 • Zimowy płyn do spryskiwaczy - zrób go w domu!

  Zima to szczególny czas dla kierowców - niektóre samochody trudno odpalić, trzeba skrobać szyby, odśnieżać dach i maskę, przecierać tablice... A potem i tak może nas spotkać przykre rozczarowanie, gdy zamarznie nam płyn do spryskiwaczy! Niemal wszędzie można dostać zimowe wersje tego niezbędnego płynu, ale równie dobrze można go zrobić również samodzielnie w domu - zobaczcie, jakie to proste!
 • Takie rzeczy tylko w... rosyjskich pociągach

  Kwiaty, które na szybach wyrzeźbił mróz! Takie widoki mieli ostatnio pasażrowie rosyjskich pociągów.