mróz

Artykuły - Mróz (268)

 • Zdrową żywność suszy się mrozem

  Zdrową żywność suszy się mrozem

  Kiedyś nasze babcie wykorzystywały mróz do suszenia bielizny - wywieszały pranie na zewnątrz i czekały aż niska temperatura zimą zrobi to, co słońce latem. Potem taka bielizna potrzebuje tylko trochę ciepła i wilgoci, aby być gotową do noszenia. Mróz, ten siarczysty, około minus czterdziestu stopni, też suszy.
 • Prognoza na weekend. Mróz odpuści

  Prognoza na weekend. Mróz odpuści

  Nadchodzący weekend przyniesie ocieplenie. Silne mrozy, z którymi zmagamy się od tygodnia powoli będą odpuszczać. Synoptycy prognozują, że w poniedziałek średnie temperatury w całym kraju będą dodatnie.
 • IMGW ostrzega przed silnym mrozem w górach

  IMGW ostrzega przed silnym mrozem w górach

  ​Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym mrozem, jaki ma wystąpić w nocy w górach.
 • Silny mróz. IMGW wydał ostrzeżenie II stopnia

  Silny mróz. IMGW wydał ostrzeżenie II stopnia

  Mrozy dają się we znaki mieszkańcom prawie wszystkich rejonów Polski. Tymczasem IMGW wydał kolejne ostrzenie dla 9 województw, w tym alert drugiego stopnia dla południowego subregionu Małopolski.
 • Nawet -30 stopni! Akumulator dał radę?

  Nawet -30 stopni! Akumulator dał radę?

  W zimowych warunkach kluczową rolę odgrywa akumulator. Bez sprawnej baterii nie uda nam się uruchomić żadnego auta.
 • Nie szarp się z drzwiami

  Nie szarp się z drzwiami

  Zima oznacza dla kierowcy problem nie tylko z uruchomieniem auta, ale również z dostaniem się do jego wnętrza.
 • Smartfon na mrozie - jak o niego zadbać?

  Smartfon na mrozie - jak o niego zadbać?

  Czy zastanawialiście się jak znoszą mrozy nasze smartfony? Czy powinniśmy je „ubrać”, w ogóle ich nie używać, czy zupełnie się tym nie przejmować? Jakie postępowanie będzie właściwe dla tego typu temperatur? Wyjaśniamy.
 • Smartfon i pozostała elektronika na mrozie - na co uważać?

  Smartfon i pozostała elektronika na mrozie - na co uważać?

  Mrozy mogą spowodować awarię naszych laptopów, smartfonów lub tabletów, a tym samym utratę danych - alarmują specjaliści odzyskiwania danych z firmy Kroll Ontrack. Co zrobić, aby nasz sprzęt bezpiecznie przetrwał zimowe mrozy?
 • Chroń malca przed mrozem!

  Chroń malca przed mrozem!

  Zimą powinnaś szczególnie dbać o zdrowie szkraba, bo o tej porze roku jest bardzo podatny na infekcje. Podpowiadamy, co zrobić, by maluch nie zmarzł na spacerze oraz jakie kosmetyki ochronią go przed niskimi temperaturami.
 • Pięć ofiar mrozu

  Jak informuje Polsat News tej nocy zamarzło w Polsce pięć osób. Informację tę potwierdza Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, powołując się na dane policji. Temperatury w niektórych miejscach kraju spadły do minus 15 stopni.

Filmy - Mróz (18)

 • Zamarznięty wodospad na nagraniu z drona. Pięknie!

  Tak piękny widok jest możliwy tylko zimą. Justinowi McFarlandowi udało się nagrać zamarznięty wodospad w kanionie Ogden, w stanie Utah. Lód otula strome zbocze, tworząc widok zapierający dech w piersiach. Jak mówi autor nagrania, ludzie zwykle przejeżdżają obok. Mało kto zatrzymuje się, żeby zobaczyć wodospad z bliska, poczuć wodną mgiełkę i posłuchać huku spadającej wody.
 • Niesamowite fale. Co je powoduje?

  Swego czasu wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych nawiedził silny mróz i wiatr. Temperatura w okolicach -15 stopni spowodowała, że woda zaczęła zamarzać. Udało się to sfilmować Mikowi Buschowi. Niesamowite, jak plastyczne i zaskakujące rzeczy potrafi tworzyć przyroda.
 • Fotografia z pomocą bańki mydlanej. Zachód słońca dawno nie wyglądał tak ciekawie

  Pomysłowością wykazał się fotograf z Minnesoty. W swojej fotografii zachodzącego słońca wykorzystał bańki mydlane. Efekt światła zamkniętego w małej, przezroczystej kuli spotęgował mróz. Możemy zobaczyć, jak mróz pokrywa powierzchnię bańki i w połączeniu z zachodzącym słońcem tworzy naprawdę ciekawy, wizualny efekt.
 • Ogromne straty dla rolników. Ucierpiało 50 tys. upraw

  Prawie 50 tysięcy hektarów upraw ucierpiało w Kolumbii przez niskie temperatury. Każdego ranka pokrywa je mróz, a temperatura nawet po wzejściu słońca jest niekorzystna dla roślin i zwierząt.