MPK

Artykuły - MPK (56)

 • Darmowa komunikacja w Krakowie

  Darmowa komunikacja w Krakowie

  Bezpłatne przejazdy autobusami i tramwajami będą obowiązywać, jeśli w mieście pojawi się smog.
 • Kraków kupuje elektryczne autobusy

  Kraków kupuje elektryczne autobusy

  MPK w Krakowie zakupi cztery, w pełni elektryczne, autobusy. Zostaną one wysłane na linie biegnące przez centrum miasta. Producentem autobusów jest rodzima firma Solaris.
 • UE: Bezpłatny transport dla zameldowanych

  UE: Bezpłatny transport dla zameldowanych

  Niektóre mniejsze europejskie miasta próbują wprowadzać bezpłatną komunikację miejską, jednak po pewnym czasie ze względów finansowych zwykle wycofują się z tego pomysłu. Jedyną europejską stolicą z bezpłatnym transportem jest obecnie estoński Tallin.
 • Wielkie zmiany cen biletów w Warszawie

  W 2014 r. bilet jednorazowy komunikacji miejskiej w Warszawie będzie zastąpiony 75-minutowym, nie wzrośnie cena biletu 20-minutowego, mieszkańcy Warszawy, płacący tu podatki, mniej zapłacą za bilety długookresowe - poinformowała prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz.
 • Kanar to ma klawe życie - wyznania kontrolera biletów

  Kanar to ma klawe życie - wyznania kontrolera biletów

  Zawód kontrolera biletów nie należy do najpopularniejszych i najbardziej lubianych. Bo czy znacie kogoś, kto cieszy się na spotkanie z "kanarem"? No właśnie. Nasz rozmówca przekonuje jednak, że praca choć momentami niebezpieczna, potrafi też być ciekawa, satysfakcjonująca, a nawet dochodowa.
 • Oskarżeni o korupcję szefowie spółki MPK prawomocnie uniewinnieni

  Sąd Apelacyjny w Łodzi utrzymał w czwartek wyrok sądu I instancji, który uniewinnił oskarżonych o korupcję b. prezesa MPK-Łódź Krzysztofa Wąsowicza oraz b. dyrektora zarządzającego tej spółki Jarosława M. Wyrok jest prawomocny.
 • Złamali kody ładowania kart miejskich

  Złamali kody ładowania kart miejskich

  Kontrolerzy są w stanie zidentyfikować nielegalnie naładowaną kartę miejską, a wykryte przypadki są natychmiast zgłaszane organom ścigania - zapewnia rzecznik ZTM Igor Krajnow. Dotychczas policja nie dostała jednak ani jednego zawiadomienia w takiej sprawie.
 • Zarzuty dla krakowskich fałszerzy biletów

  Sprzedawali fałszywe bilety MPK, a teraz grozi im nawet 8 lat więzienia. Policja zatrzymała cztery osoby podejrzane o rozprowadzanie podrobionych biletów Komunikacji Miejskiej w Krakowie.
 • Wyrok ws. katastrofy z udziałem autobusu MPK

  Na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata skazał w środę łódzki sąd okręgowy 44-letniego Tomasza M. oskarżonego o nieumyślne spowodowania katastrofy drogowej z udziałem autobusu MPK. W wyniku wypadku jedna osoba zginęła, a 10 zostało rannych.
 • MPK daleko nie zajedzie(sz)?

  MPK daleko nie zajedzie(sz)?

  Rosnące ceny biletów, likwidacja linii, brak punktualności. Tak wielu pasażerów postrzega komunikację miejską w Krakowie. INTERIA.PL postanowiła zbadać poziom zadowolenia krakowian z usług świadczonych przez MPK. Lista skarg i zażaleń jest długa...

Filmy - MPK (3)

 • Papież Franciszek przejechał tramwajem na krakowskie Błonia

  Po ceremonii przekazania kluczy do miasta, papież Franciszek pojechał tramwajem na krakowskie Błonia, gdzie zaplanowano ceremonię powitania głowy Kościoła przez pielgrzymów przybyłych na Światowe Dni Młodzieży. Przy ulicy Franciszkańskiej 3, skąd ruszył tramwaj, zgromadził się tłum wiernych. (TVN24/X-news)
 • O co chodzi z identyfikatorami?

  W czasie trwania Światowych Dni Młodzieży miasto zostanie podzielone na specjalne strefy. Aby wjechać do takiej strefy ograniczonego ruchu, należy posiadać identyfikator, który można pobrać ze strony Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, a następnie samodzielnie wydrukować. Do dyspozycji mieszkańców są różne rodzaje identyfikatorów. - Podstawowym jest identyfikator mieszkańca "M", który pozwala na wjazd do danej strefy tym ludziom, którzy są zameldowani lub wynajmują w niej mieszkanie - mówi Piotr Hamarnik z ZIKiT-u. Ważne, by mieć przy sobie dowód osobisty lub umowę najmu mieszkania.
 • Najdłuższy tramwaj w Polsce trafił do Krakowa

  We Wrocławiu powstał najdłuższy tramwaj w kraju. Pojazd trafił do Krakowa. MPK zapłaciło za niego 5,5 miliona złotych. Trzy z pięciu wagonów, z których składa się tramwaj, to zmodernizowane stare wagony (Agencja TVN/TVN24).