mózg

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Mózg (Film (1969)[Le Cerveau] Reż.Gérard Oury) ,

Artykuły - Mózg (335)

Filmy - Mózg (12)

 • Dziś Światowy Dzień Mózgu. Lekarz zdradza co jeść i pić, by wspomóc jego pracę

  Czy wiesz, że odpowiednia dieta może przyczynić się do polepszenia pracy mózgu? Zapytaliśmy lekarza rodzinnego - Michała Domaszewskiego o to, co powinno znaleźć się w naszym codziennym jadłospisie. - Najważniejsze jest regularne picie wody. W badaniach naukowych odkryto, że 8 szklanek wody dziennie potrafi poprawić pracę naszego mózgu o 30% - wyznał. - Nasz mózg ma jedno paliwo i jest to glukoza - dodał. Gdzie ją znajdziemy? (Zdrowie/x-news)
 • Co kryje mózg nastolatka?

  Panuje przekonanie, że mózg dorastających osób jest bardzo plastyczny. Okazuje się, że najbardziej niezwykłe zmiany odbywają się w nim w okresie nastoletnim. Dr Marta Majorczyk wyjaśniła, co się wtedy dzieje. – Okres dojrzewania jest bardzo ważny i kluczowy dla mózgu – powiedziała. – Następuje drugi etap zmian oprogramowania mózgu, czyli zmienia się cały system przetwarzania danych – dodała. Jak budować dobre relacje z dojrzewającym nastolatkiem? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Cud? Mała dziewczynka uczy się chodzić po 4 operacjach mózgu

  Cud? Mała dziewczynka uczy się chodzić po 4 operacjach mózgu. Lennyn Lyons ma zaledwie 17-miesięcy, ale i ogromną siłę walki. Nie zniechęca się i nie poddaje w tej trudnej nauce. Możecie sobie wyobrazić radość w rodzinnym domu, gdy mała stawiała swoje pierwsze kroki. Lekarze nie dawali jej żadnej szansy na samodzielne chodzenie. (STORYFUL/x-news)
 • Jak działa nasz mózg w sytuacjach kryzysowych?

  Kiedy na scenę finału WOŚP w Gdańsku wkroczył napastnik i zaatakował prezydenta Pawła Adamowicza, ludzie, którzy w pierwszej chwili zobaczyli co się stało, nie zareagowali - zadziałał syndrom zaprzeczenia. Na czym polega to zjawisko? Jak działa mózg w sytuacjach kryzysowych? – My bardzo często zniekształcamy w kierunku normalności taką sytuację – wyjaśnił ekspert ds. bezpieczeństwa dr Krzysztof Liedel. (Dzień Dobry TVN/x-news)