mowa nienawiści

Artykuły - Mowa nienawiści (5)

 • "Okrągły stół" dt. mowy nienawiści u RPO

  "Okrągły stół" dt. mowy nienawiści u RPO

  - Jeśli niektóre portale internetowe zamykają fora, bo nie są w stanie opanować skali hejtu w sieci, to znaczy, że mamy problem - ocenił rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar, podczas otwarcia "okrągłego stół ws. zwalczania mowy nienawiści w internecie".
 • Mowa nienawiści w polityce. Jak jej przeciwdziałać?

  Mowa nienawiści w polityce. Jak jej przeciwdziałać?

  Bezpardonowe wytykanie potknięć konkurencji i balansowanie na granicy przyzwoitości to stały punkt polityki w każdej demokracji. Problem zaczyna się wtedy, kiedy agresywna walka o władzę wymyka się spod kontroli, a cyniczna gra polityków zamiast służyć, szkodzi społeczeństwu. Brzmi znajomo?
 • Anna Grodzka: W Sejmie jest mnóstwo obłudy

  Anna Grodzka: W Sejmie jest mnóstwo obłudy

  W Sejmie jest mnóstwo obłudy, nawet wśród politycznych hejterów, którzy atakują wyłącznie z powodów politycznych. Robią to z pełną świadomością, ponieważ to dla nich droga do pozyskania poparcia, zbudowania popularności w mediach - zwraca uwagę w rozmowie z Interią posłanka Anna Grodzka.
 • Tym żyje Polska: Napis “Tusk pedał" w trailerze bollywoodzkiego filmu

  Tym żyje Polska: Napis “Tusk pedał" w trailerze bollywoodzkiego filmu

  Napis "Tusk pedał" pojawił się w trailerze bollywoodzkiego filmu "Kick". Jest beka jak kraj długi i szeroki.
 • Mowa nienawiści

  Mowa nienawiści

  Limp Bizkit "Gold Cobra", Universal

Filmy - Mowa nienawiści (5)

 • Cztery osoby z zarzutami za mowę nienawiści w Łódzkiem. Grozi im do trzech lat pozbawienia wolności

  Łódź. W okręgu łódzkim cztery osoby usłyszały zarzuty publicznego pochwalania popełnionego przestępstwa i nawoływania do popełnienia zbrodni. Jedną z nich jest znany patostreamer, który w internecie chwalił zabójcę Pawła Adamowicza. - Wśród podejrzanych są zarówno kobiety jak i mężczyźni. Są to dwie osoby z Łodzi i dwie z Łowicza. W stosunku do wszystkich zatrzymanych, prokurator zastosował środki zapobiegawcze. Dotyczy to policyjnego dozoru zbliżania się do pokrzywdzonych i poręczenia majątkowego – powiedział rzecznik Łódzkiej prokuratury, Krzysztof Kopania.
 • "Pozwalamy sobie na coraz więcej. To jest bardzo zła tendencja". A Duda podczas spotkania z przedstawicielami kościołów i mniejszości

  Warszawa. W Pałacu Prezydenckim odbyło się noworoczne spotkanie pary prezydenckiej z przedstawicielami kościołów, związków wyznaniowych oraz mniejszości narodowych i mniejszości etnicznych. Andrzej Duda zwrócił się do gości, aby w swoich wspólnotach uczyli szacunku wobec siebie. Przyznał również, że czasami sam żałuje napisanego lub wypowiedzianego słowa. - W moim rachunku sumienia mogę dostrzec co najmniej kilka razy, kiedy żałowałem wypowiedzianego czy napisanego słowa. Chociaż uważam siebie za umiarkowanego. To się zdarza i trzeba na to zwracać uwagę, bo to kwestia szacunku dla naszych najbliższych. Jeżeli nadal mamy budować tę wspólnotę i budować ją z powodzeniem to powinniśmy to robić w taki właśnie sposób. O to chciałem państwa prosić. Eminencje, ekscelencje, szanowni państwo, umiecie to robić. Jesteście w tym w skali polski doskonali. Bardzo bym prosił żebyście nauczyli tego swoich pobratymców w swoich wspólnotach, bo niestety my tego jeszcze nie umiemy. Pozwalamy sobie na coraz więcej. To jest bardzo zła tendencja – powiedział prezydent Andrzej Duda.
 • "Zapobieganie mowie nienawiści nie wyklucza wolności słowa"

  Agnieszka Mikulska-Jolles i Dorota Głowacka były gośćmi Popołudniowej Rozmowy RMF FM. Mówiły między innymi o odpowiedzialności karnej osób nawołujących do przemocy w internecie oraz zależnościach między przeciwdziałaniem hejtowi a wolnością słowa.
 • "Zapobieganie mowie nienawiści nie wyklucza wolności słowa"

  Agnieszka Mikulska-Jolles i Dorota Głowacka były gośćmi Popołudniowej Rozmowy RMF FM. Mówiły między innymi o odpowiedzialności karnej osób nawołujących do przemocy w internecie oraz zależnościach między przeciwdziałaniem hejtowi a wolnością słowa.